Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Pogrzeb tak, ale bez mszy
~~Srebrzystobiała Wiekuistka niezalogowany
7 grudnia 2022r. o 21:44
Ewangelia Łukasza 20 rozdział 46 wiersz - Strzeżcie się uczonych w Piśmie, którzy chętnie chodzą w długich szatach i lubią pozdrowienia na placach i pierwsze krzesła w synagogach, i przednie miejsca na ucztach
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Brunatnoszary Tytoń niezalogowany
8 grudnia 2022r. o 7:28
~~Bławatkowy Cedr napisał(a):
Ktoś napisał: ~~Piotr napisał(a): Komunistów zatwardziałych chowają i to często z honorami, kościół i msza i ceremonia pogrzebowa na cmentarzu, bo nawrócili się ponoć. Pytam się ile za życia zgnoili i zniszczyli ludzi, gdy mieli władzę. Tego to już nie chcą widzieć, obłudni są w większości przypadków, a po Kolendzie chodzą zbierać kesz i Kolenda została wprowadzona , ponieważ dziesięcina została zniesiona na rzecz kościoła w drugiej połowie XIX wieku. Niech wspomną na kazaniach jak wyzyskiwali chłopów, którzy byli ich własnością jak dana wieś i mieszkańcy należeli do danego kościoła. Niech wspomną jak rozpijali chłopstwo mając tzw. wyszynki przy kościołach. Krzyczą, że brudy ich wychodzą na światło dzienne. Czasy ciemnoty i zacofania dawno minęły, choć po wsiach to oni umiejętnie ludzi skłócają i maja swoich szpicli kto co na nich mówi. Ci ich najbardziej wierni to przeważnie najwięcej donoszą na swoich sąsiadów, dlatego młodzież odsuwa się od kościoła. najbardziej śmieszy mnie jak krzyczą do wiernych na mszach, że młodzi odwracają się od kościoła. To my mamy nawracać ich, oni widzą co wyprawiają proboszczowie i w jakim przepychu żyją, a nam każą żyć skromnie i umartwiać się. Każdy z nas kiedyś rozliczy się przed stwórcą tego świata, ale nie przed nimi i oni nie mają prawa nas rozliczać. Jak za dużo ludzie mówią o ich brudach i skokach to wtedy ich tłumaczenie '' ale ja jestem tylko człowiekiem". To dlaczego innych oceniacz i odmawiasz mu katolickiego pochówku skoro rodzina przychodzi i prosi, może w ostatniej godzinnie nawrócił się, a to że przestał chodzić do kościoła nie oznacza wcale, że nie był katolikiem. Sami podcinają te gałęzie na których siedzą, jeszcze z 20 lat i kościoły będą puste jak w Czechach, Niemczech. Przez kogo? Przez nich i tą ich na górze hierarchię, która uważa się, że jest z lepszej gliny ulepiona.


Czysta prawda.

Prawda? Same bzdury.
Komunistów chowają, bo się nawrócili? Każdy ma prawo do pokuty, komunista też człowiek i też mógł pobłądzić. Dalej czytamy że nie nam osądzać, bo bóg osądzi. To dlaczego księża mieliby jednak zrobić wyjątek dla komunistów i ich osądzać, czy to jakiś inny gatunek ludzi?
Kościoły miały chłopów pańszczyźnianych? Ano miały. Taki był wtedy ustrój. Tylko dlaczego ci chłopi uciekali z pańskiego na kościelne, skoro tak byli przez Kościół "gnębieni". Jeśli ktoś na wizytę duszpasterską patrzy tylko przez pryzmat pieniędzy, to nie ma pojęcia ani o Kościele, ani o Bogu. A że brudy wychodzą? Brudy są wszędzie. Tylko zastanów się dlaczego akurat tylko te kościelne są tak nagłaśniane. Kto na w tym cel, i jaki jest ten cel. W przepychu żyją... Ja jakoś tego przepychu nie zauważyłem wśród księży, z którymi mam kontakt. Kolejna legenda medialna z Majbachami Rydzyka w tle. W trakcie pogrzebu chowany był zmarły, a nie jego rodzina. Zmarły żył poza kościołem to i po śmierci powinno tak pozostać. Gdyby nawet zmarły zmienił swoje nastawienie w ostatnich godzinach życia, to wezwano by do niego księdza, a chyba nie wezwano?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Brunatnoszary Tytoń niezalogowany
8 grudnia 2022r. o 7:35
~~Srebrzystobiała Wiekuistka napisał(a): Ewangelia Łukasza 20 rozdział 46 wiersz - Strzeżcie się uczonych w Piśmie, którzy chętnie chodzą w długich szatach i lubią pozdrowienia na placach i pierwsze krzesła w synagogach, i przednie miejsca na ucztach

Zacytowałeś to myśląc że fragment dotyczy kapłanów. Kapłani akurat nie zasiadają ani w pierwszych, ani w ostatnich ławkach. Oni stoją przy ołtarzu.
Rzecz prędzej dotyczy takich jak ja "uczonych w Piśmie". Więc się strzeż :-)
Na szczęście ani nie noszę długich szat, po placach się nie włóczę, przed ołtarz też się nie pcham, a ucztami wręcz się brzydzę. Więc może nie jestem aż tak straszny :-)))))
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~bbc niezalogowany
8 grudnia 2022r. o 11:16
~~Brunatnoszary Tytoń napisał(a):
Ktoś napisał: ~~Bławatkowy Cedr napisał(a):
Ktoś napisał: Ktoś napisał: ~~Piotr napisał(a): Komunistów zatwardziałych chowają i to często z honorami, kościół i msza i ceremonia pogrzebowa na cmentarzu, bo nawrócili się ponoć. Pytam się ile za życia zgnoili i zniszczyli ludzi, gdy mieli władzę. Tego to już nie chcą widzieć, obłudni są w większości przypadków, a po Kolendzie chodzą zbierać kesz i Kolenda została wprowadzona , ponieważ dziesięcina została zniesiona na rzecz kościoła w drugiej połowie XIX wieku. Niech wspomną na kazaniach jak wyzyskiwali chłopów, którzy byli ich własnością jak dana wieś i mieszkańcy należeli do danego kościoła. Niech wspomną jak rozpijali chłopstwo mając tzw. wyszynki przy kościołach. Krzyczą, że brudy ich wychodzą na światło dzienne. Czasy ciemnoty i zacofania dawno minęły, choć po wsiach to oni umiejętnie ludzi skłócają i maja swoich szpicli kto co na nich mówi. Ci ich najbardziej wierni to przeważnie najwięcej donoszą na swoich sąsiadów, dlatego młodzież odsuwa się od kościoła. najbardziej śmieszy mnie jak krzyczą do wiernych na mszach, że młodzi odwracają się od kościoła. To my mamy nawracać ich, oni widzą co wyprawiają proboszczowie i w jakim przepychu żyją, a nam każą żyć skromnie i umartwiać się. Każdy z nas kiedyś rozliczy się przed stwórcą tego świata, ale nie przed nimi i oni nie mają prawa nas rozliczać. Jak za dużo ludzie mówią o ich brudach i skokach to wtedy ich tłumaczenie '' ale ja jestem tylko człowiekiem". To dlaczego innych oceniacz i odmawiasz mu katolickiego pochówku skoro rodzina przychodzi i prosi, może w ostatniej godzinnie nawrócił się, a to że przestał chodzić do kościoła nie oznacza wcale, że nie był katolikiem. Sami podcinają te gałęzie na których siedzą, jeszcze z 20 lat i kościoły będą puste jak w Czechach, Niemczech. Przez kogo? Przez nich i tą ich na górze hierarchię, która uważa się, że jest z lepszej gliny ulepiona.


Czysta prawda.
Prawda? Same bzdury.
Komunistów chowają, bo się nawrócili? Każdy ma prawo do pokuty, komunista też człowiek i też mógł pobłądzić. Dalej czytamy że nie nam osądzać, bo bóg osądzi. To dlaczego księża mieliby jednak zrobić wyjątek dla komunistów i ich osądzać, czy to jakiś inny gatunek ludzi?
Kościoły miały chłopów pańszczyźnianych? Ano miały. Taki był wtedy ustrój. Tylko dlaczego ci chłopi uciekali z pańskiego na kościelne, skoro tak byli przez Kościół "gnębieni". Jeśli ktoś na wizytę duszpasterską patrzy tylko przez pryzmat pieniędzy, to nie ma pojęcia ani o Kościele, ani o Bogu. A że brudy wychodzą? Brudy są wszędzie. Tylko zastanów się dlaczego akurat tylko te kościelne są tak nagłaśniane. Kto na w tym cel, i jaki jest ten cel. W przepychu żyją... Ja jakoś tego przepychu nie zauważyłem wśród księży, z którymi mam kontakt. Kolejna legenda medialna z Majbachami Rydzyka w tle. W trakcie pogrzebu chowany był zmarły, a nie jego rodzina. Zmarły żył poza kościołem to i po śmierci powinno tak pozostać. Gdyby nawet zmarły zmienił swoje nastawienie w ostatnich godzinach życia, to wezwano by do niego księdza, a chyba nie wezwano?


Czy oni ciebie nie bzykają czasami ?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Brunatnoszary Tytoń niezalogowany
8 grudnia 2022r. o 14:54
~~bbc napisał(a):
Czy oni ciebie nie bzykają czasami ?

Nie tego szukam w Kościele. Jeśli jednak ty szukasz tego typu atrakcji to nie jestem w stanie ci pomóc.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Bolek ale nie kabluje niezalogowany
8 grudnia 2022r. o 20:16
Gdzie są ci prawdziwi jugosławianie w gosciszowie żal mi was
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~agnostyk niezalogowany
10 grudnia 2022r. o 7:19
Wszystkich i tak zjedzą robaki ,razem z trumną i sztuczną szczęką.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Brunatnoszary Tytoń niezalogowany
12 grudnia 2022r. o 7:48
~~agnostyk napisał(a): Wszystkich i tak zjedzą robaki ,razem z trumną i sztuczną szczęką.

Duszy nie zjedzą.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Muzeum Ceramiki zaprasza