Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Ile wykroczeń zarejestrował system Red Light w Bolesławcu?
~~Pinochet niezalogowany
1 grudnia 2023r. o 18:54
Tyle lat istnieje to skrzyżowanie z sygnalizacja świetlna,jesli
~~Lazurowa Borówka napisał(a): Wystarczy że skręcając w prawo od 1000 lecia zatrzymasz samochody jadace prosto przepuszczając pieszych.
I ci co zostają poza sygnalizatorem mają minus 500.
To jest typowa maszynka urzędasów do okradania mieszkańców.
Z bezpieczeństwem nie ma nic wspólnego.

Tyle lat istnieje to skrzyżowanie z sygnalizacja swietlna,kierowcy dawali radę,bo przepuszczali tych co nie zjechali na czas między innymi z powodu wyzej wymienionego.Byla pełna kultura.Naraz musieli wkroczyć urzędnicy z kamerami i teraz zapewne przyznają sobie premie z mandatów.Pol biedy gdy kierowca zapłaci,gorzej jak zawodowy straci prawo jazdy z powodu w/w czy znikającej zielonej strzałki.Panstwo coraz bardziej gnębi obywateli,widać to gołym okiem.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Seledynowa Mydlnica niezalogowany
1 grudnia 2023r. o 20:22
~~Wkur napisał(a): Dostałem mandat. Przejechałem 1,8 sekundy po zapaleniu się czerwonego! Kto jest w stanie zatrzymać samochód jadący 50 km/h w czasie 1,8 sekundy!?

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Seledynowa Mydlnica niezalogowany
1 grudnia 2023r. o 20:24
Jakbyś czytał człowieku kodeks ruchu drogowego to tam jest wyraźnie napisane że nie można przejeżdżać na żółtym świetle
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Pioneer niezalogowany
1 grudnia 2023r. o 20:40
~~Wkur napisał(a): Dostałem mandat. Przejechałem 1,8 sekundy po zapaleniu się czerwonego! Kto jest w stanie zatrzymać samochód jadący 50 km/h w czasie 1,8 sekundy!?


Najlepsza jest znikająca zielona strzałka, która też kosztuje 500zł + 15 punktów.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Ciemnobursztynowa Fasola niezalogowany
1 grudnia 2023r. o 20:41
~~Pioneer napisał(a):
Ktoś napisał: ~~Wkur napisał(a): Dostałem mandat. Przejechałem 1,8 sekundy po zapaleniu się czerwonego! Kto jest w stanie zatrzymać samochód jadący 50 km/h w czasie 1,8 sekundy!?


Najlepsza jest znikająca zielona strzałka, która też kosztuje 500zł + 15 punktów.


Dziwie się cały czas że nie wpadli na pomysł żeby zielona strzałka przed zgaśnięciem zaczęła migać, coś jak zielone dla pieszych.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Pioneer niezalogowany
1 grudnia 2023r. o 20:45
~~Ciemnobursztynowa Fasola napisał(a):
Ktoś napisał: ~~Pioneer napisał(a):
Ktoś napisał: Ktoś napisał: ~~Wkur napisał(a): Dostałem mandat. Przejechałem 1,8 sekundy po zapaleniu się czerwonego! Kto jest w stanie zatrzymać samochód jadący 50 km/h w czasie 1,8 sekundy!?


Najlepsza jest znikająca zielona strzałka, która też kosztuje 500zł + 15 punktów.

Dziwie się cały czas że nie wpadli na pomysł żeby zielona strzałka przed zgaśnięciem zaczęła migać, coś jak zielone dla pieszych.

Ale po co ma migać, wtedy nie zawiną 5 stówek.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Fioletowoczarna Kolendra niezalogowany
1 grudnia 2023r. o 22:41
~~Ciemnobursztynowa Fasola napisał(a):
Ktoś napisał: ~~Pioneer napisał(a):
Ktoś napisał: Ktoś napisał: ~~Wkur napisał(a): Dostałem mandat. Przejechałem 1,8 sekundy po zapaleniu się czerwonego! Kto jest w stanie zatrzymać samochód jadący 50 km/h w czasie 1,8 sekundy!?


Najlepsza jest znikająca zielona strzałka, która też kosztuje 500zł + 15 punktów.

Dziwie się cały czas że nie wpadli na pomysł żeby zielona strzałka przed zgaśnięciem zaczęła migać, coś jak zielone dla pieszych.

Też nad tym się zastanawiałem . Ale szybko zauważyłem sens rozwiązania jakie jest obecnie w użyciu i dlaczego. Wytłumaczę to tobie .
W przepisach jest, że zielona strzałka w prawo umożliwia WARUNKOWE PRZEJECHANIE NA CZERWONYM ŚWIETLE z zachowaniem obowiązku USTĄPIENIA PIERWSZEŃSTWA wszystkim innym kierującym oraz pieszym i rowerzystom na przejściach PO UPRZEDNIM ZATRZYMANIU SIE PRZED SYGNALIZATOREM Z CZERWONYM ŚWIATŁEM. i to wszystko po to aby ktoś kto ma zielone jadąc z naprzeciwka w lewo czyli nasze prawo mógł pokonać to skrzyżowanie na mocy swojego światła zielonego kiedy ty masz czerwone , a nie że ty mu się Wpier...lasz no masz strzałkę- strzałka to nie jest zielone światło . Moim zdaniem ta strzałka powinna być jakaś pomarańczowa albo coś. Czyli aby nie dochodziło do tego do czego zawsze dochodziło na tym skrzyżowaniu czyli nagminnym wymuszaniu pierwszeństwa na zielonej strzałce. Aby pokonać skrzyżowanie na zielonej strzałce i dochować wszystkie warunki wyżej nie ma innego wyjścia jak właśnie zatrzymanie się przed sygnalizatorem i ponowne ruszenie . Jakby ta strzałka migała jak ludzik dla pieszych to każdy by się Wpier....lał na skrzyżowanie z rozpędu jak poje..ny .. z resztą i tak większość tak robi . To tak jak piesi się Wpier...j# na przejście na migającym ludku a w przepisach jest napisane że zabrania się wejścia jak zaczyna migać . Niestety polska to kraj chamów..powoli się to zmienia ale jeszcze daleko .
Powinien byc jakiś porządny test psychologiczny dla kierowców i badanie czy ktoś umie czytać ze zrozumieniem przepisy i je przełożyć na drogę. Taki test zielonej strzałki xD jeżeli nie rozumiesz to nie masz prawka . I wtedy nikt by się nie dziwił że dostał 500 za czerwone bo mu strzałka zgasła.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Lilioworóżowy Hibiskus niezalogowany
1 grudnia 2023r. o 22:48
~~Fioletowoczarna Kolendra napisał(a):
Ktoś napisał: ~~Ciemnobursztynowa Fasola napisał(a):
Ktoś napisał: Ktoś napisał: ~~Pioneer napisał(a): Ktoś napisał: Ktoś napisał: ~~Wkur napisał(a): Dostałem mandat. Przejechałem 1,8 sekundy po zapaleniu się czerwonego! Kto jest w stanie zatrzymać samochód jadący 50 km/h w czasie 1,8 sekundy!?


Najlepsza jest znikająca zielona strzałka, która też kosztuje 500zł + 15 punktów.

Dziwie się cały czas że nie wpadli na pomysł żeby zielona strzałka przed zgaśnięciem zaczęła migać, coś jak zielone dla pieszych.

Też nad tym się zastanawiałem . Ale szybko zauważyłem sens rozwiązania jakie jest obecnie w użyciu i dlaczego. Wytłumaczę to tobie .
W przepisach jest, że zielona strzałka w prawo umożliwia WARUNKOWE PRZEJECHANIE NA CZERWONYM ŚWIETLE z zachowaniem obowiązku USTĄPIENIA PIERWSZEŃSTWA wszystkim innym kierującym oraz pieszym i rowerzystom na przejściach PO UPRZEDNIM ZATRZYMANIU SIE PRZED SYGNALIZATOREM Z CZERWONYM ŚWIATŁEM. i to wszystko po to aby ktoś kto ma zielone jadąc z naprzeciwka w lewo czyli nasze prawo mógł pokonać to skrzyżowanie na mocy swojego światła zielonego kiedy ty masz czerwone , a nie że ty mu się Wpier...lasz no masz strzałkę- strzałka to nie jest zielone światło . Moim zdaniem ta strzałka powinna być jakaś pomarańczowa albo coś. Czyli aby nie dochodziło do tego do czego zawsze dochodziło na tym skrzyżowaniu czyli nagminnym wymuszaniu pierwszeństwa na zielonej strzałce. Aby pokonać skrzyżowanie na zielonej strzałce i dochować wszystkie warunki wyżej nie ma innego wyjścia jak właśnie zatrzymanie się przed sygnalizatorem i ponowne ruszenie . Jakby ta strzałka migała jak ludzik dla pieszych to każdy by się Wpier....lał na skrzyżowanie z rozpędu jak poje..ny .. z resztą i tak większość tak robi . To tak jak piesi się Wpier...j# na przejście na migającym ludku a w przepisach jest napisane że zabrania się wejścia jak zaczyna migać . Niestety polska to kraj chamów..powoli się to zmienia ale jeszcze daleko .
Powinien byc jakiś porządny test psychologiczny dla kierowców i badanie czy ktoś umie czytać ze zrozumieniem przepisy i je przełożyć na drogę. Taki test zielonej strzałki xD jeżeli nie rozumiesz to nie masz prawka . I wtedy nikt by się nie dziwił że dostał 500 za czerwone bo mu strzałka zgasła.


Ale nadeliberował.
Zielona strzałka jest po to aby trzepac kasę na kleszczach i wszystko na ten temat.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.