Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Metrohouse zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Sukcesy nowego rządu

~~Yogi niezalogowany
19 lipca 2024r. o 20:57
Jutro napisz czy ci dwa zyla weszło, ......ale wiesz w szczegółach:) na kogo, kiedy gdzie i ........no zresztą sam wiesz :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Jasiu niezalogowany
19 lipca 2024r. o 21:10
A ty napisz gdzie i co ci wchodzi i........no zresztą sam wiesz.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~oprych niezalogowany
19 lipca 2024r. o 21:35
Taka ciekawostka


"Lider OUN: obrażając uczucia narodowe Ukraińców, Polacy kopią grób dla Polski

Bohdan Czerwak, lider melnykowskiej frakcji OUN, skomentował odsłonięcie w Domostawie pomnik “Rzeź Wołyńska” – twierdzi, że Polacy sami sobie kopią grób.

W czwartek, poprzez wpis na platformie X, lider melnykowskiej frakcji OUN Bohdan Czerwak, skomentował odsłonięcie w Domostawie pomnik “Rzeź Wołyńska” – twierdzi, że Polacy sami sobie kopią grób.
W czwartek, poprzez wpis na platformie X, lider melnykowskiej frakcji OUN Bohdan Czerwak, skomentował odsłonięcie w Domostawie pomnik “Rzeź Wołyńska” – twierdzi, że Polacy sami sobie kopią grób.

“Pomnik, z którego tak dumni są Polacy, jest dziś oklaskiwany w Moskwie. Niestety, Polacy nigdy nie zrozumieli, że obrażając uczucia narodowe Ukraińców, kopią grób dla Polski” – napisał na portalu X.
auto skip

W niedzielę w podkarpackim Domostawie odsłonięto pomnik upamiętniający ofiary ukraińskiego ludobójstwa na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. Autorem pomnika był nieżyjący już znany rzeźbiarz, Andrzej Pityński. Dzień wcześniej, w sobotę 13 lipca, serwis TVN 24 przywołał wypowiedź prezesa Związku Ukraińców w Polsce na temat pomnika.

“Nie jest to rzecz, która ma na celu upamiętnić – co jest niezwykle potrzebne – to, co się działo, tylko ma na celu rozbudzić i budzić czy utrzymywać nienawiść w relacjach polsko-ukraińskich. To są dwie zupełnie inne opowieści” – stwierdził Mirosław Skórka.

“Lekcję historii o tym, do czego może prowadzi nienawiść, już mieliśmy, trzeba robić wszystko, aby się nie powtórzyła” – dodał.

Nie jest to pierwsza taka wypowiedź Czerwaka, w jego opinii fakt, że Cmentarz Orląt znajduje się we Lwowie, jest “gestem” ze strony Ukraińców, którego nie potrafią docenić Polacy. W związku z tym domaga się zmiany “statusu Cmentarz Orląt”:

“Teraz niezwykle ważne będzie zajęcie się statusem “cmentarza orląt”. Polacy nie docenili gestu ze strony Ukraińców, którzy umożliwili pochówek Polaków – uczestników wojny ukraińsko-polskiej. Cmentarz orląt może zamienić się w miejsce pielgrzymek polskich szowinistów i prowokatorów, którzy marzą o polskim Lwowie i Polsce od morza do morza”.

Z tego powodu Czerwak wyrażał swoją troskę o “bezpieczeństwo” Polaków: “Nie można do tego dopuścić, przede wszystkim w trosce o bezpieczeństwo samych Polaków, którzy nigdy nie odrobili lekcji z doświadczeń zdobytych w Galicji w 1918 r. i na Wołyniu w czasie II wojny światowej”.

Czerwak groził Polakom użyciem siły na początku 2017 roku: “Myśli [Jarosław Kaczyński], że istnieje jakaś siła, która może zmienić nastawienie Ukraińców do OUN, UPA, Konowalca, Melnyka, Bandery, Olżycza, Szuchewycza. Taka siłą nie istnieje. O czym przekonali się moskale. Polacy też chcą się przekonać?” – odgrażał się wówczas lider frakcji melnykowskiej OUN."

Kresy.pl

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
14240
M21W2
19 lipca 2024r. o 21:40
~~Ametystowa Puszkinia napisał(a):
Ktoś napisał: M21W2 napisał(a): Janusz, nie wiem co masz na myśli, czego nie zrozumiałem. Moje pisanie z tobą zawsze miało i ma jeden cel , zakończenie naszej wieloletniej " wojnki" , twoje pisanie do mnie za kilku nie ukrywam wyprowadzało mnie z równowagi, temu zawdzięczasz moje takie a nie inne oceny.


i wice -wersja Lucjan...
niejednokrotnie sam mi przypisywałeś czyjeś posty..

a teraz brniesz w kolejny chory ''układ'' ....mogę ci i to wyjaśnić ...wiesz jak ...

Janusz niech twoje wielkie JA będzie na wierzchu, co ci do głowy przychodzi z moim brnięciem w jakichś chory układ , chore jest jak już napisałem pisanie za kilku pod wieloma pseudonimami, dziś dostsrczyłeś mi kolejnych dowodów, dla mnie tym samym ten temat zamknięty. Czas do nory.


Dopisane 19.07.2024r. o godz. 21:40:

dostarczyłeś
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Ametystowa Puszkinia niezalogowany
19 lipca 2024r. o 22:10
czytałem to i się zastanawiałem dlaczego Jelenia Góra odmówiła postawienia tego pomnika...
a sam pomnik? ...brutalnie prawdziwy...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Modra Pelargonia niezalogowany
19 lipca 2024r. o 22:17
~~Ametystowa Puszkinia napisał(a):
Ktoś napisał: M21W2 napisał(a): Janusz, nie wiem co masz na myśli, czego nie zrozumiałem. Moje pisanie z tobą zawsze miało i ma jeden cel , zakończenie naszej wieloletniej " wojnki" , twoje pisanie do mnie za kilku nie ukrywam wyprowadzało mnie z równowagi, temu zawdzięczasz moje takie a nie inne oceny.


i wice -wersja Lucjan...
niejednokrotnie sam mi przypisywałeś czyjeś posty..

a teraz brniesz w kolejny chory ''układ'' ....mogę ci i to wyjaśnić ...wiesz jak ...


Od razu mi się przypomniała scena pojednania Kargula z Pawlakiem przy płocie.

Uważajcie żeby się wam płot nie przewrócił.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Ametystowa Puszkinia niezalogowany
19 lipca 2024r. o 22:19
M21W2 napisał(a):
Ktoś napisał: ~~Ametystowa Puszkinia napisał(a):
Ktoś napisał: Ktoś napisał: M21W2 napisał(a): Janusz, nie wiem co masz na myśli, czego nie zrozumiałem. Moje pisanie z tobą zawsze miało i ma jeden cel , zakończenie naszej wieloletniej " wojnki" , twoje pisanie do mnie za kilku nie ukrywam wyprowadzało mnie z równowagi, temu zawdzięczasz moje takie a nie inne oceny.


i wice -wersja Lucjan...
niejednokrotnie sam mi przypisywałeś czyjeś posty..

a teraz brniesz w kolejny chory ''układ'' ....mogę ci i to wyjaśnić ...wiesz jak ...
Janusz niech twoje wielkie JA będzie na wierzchu, co ci do głowy przychodzi z moim brnięciem w jakichś chory układ , chore jest jak już napisałem pisanie za kilku pod wieloma pseudonimami, dziś dostsrczyłeś mi kolejnych dowodów, dla mnie tym samym ten temat zamknięty. Czas do nory.Dopisane 19.07.2024r. o godz. 21:40:dostarczyłeś



a więc nic nie zrozumiałeś ...
to co ci napisałem o brnięciu w chory układ jest dla ciebie niezrozumiałe bo nie potrafisz myśleć i by pewne analogie zrozumieć nie dajesz po prostu rady...
dalej pieprzysz o jakichś ''dowodach'' bo nadal fantazjujesz...
wszędzie mnie widzisz bo fobie przesłaniają ci zdolności logicznego myślenia...

tylko po co się wpieprzyłeś w to z korniszonem?...;D
napisałbym ci więcej ale po co?...przecież ty nic nie rozumiesz...

ale skoro sam napisałeś że ruszasz do nory to ja wrócę do ''szkiełka''
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Ametystowa Puszkinia niezalogowany
19 lipca 2024r. o 22:35
14240
M21W2
2 godz. 36 min. temu
.........................................

Kolekcjonuję w postaci skanów wszystkie wpisy " dawnych moich znajomych" , są w nich oczerstwa i idiotyzmy jak ten powyżej. Pozdrawiam

można by było pomyśleć że jakieś wnioski wyciągasz...można nawet iść w jeszcze większe szaleństwo i napisać że się uczysz...
no w tym przypadku można niczym Zagłoba powiedzieć -''jam to uczynił'' że Lucjan ma swój ''ipeenek''...;D

nara...
jutro też jest dzień...STS otwarty i trzeba przecież zainwestować kolejne ''dwa zyle''...;D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.