Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Metrohouse zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Sukcesy nowego rządu

~~Bławatna Acidantera niezalogowany
5 sierpnia 2024r. o 20:20
bzdura...widzę że sporo jeszcze musisz poczytać...
chociażby o tym kto ostrzegał przed wybuchem powstania ,jakie nastroje były w samym sztabie AK i to jak do tego odnosili się sami namawiani do tego przyszli powstańcy...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~to sem ja niezalogowany
5 sierpnia 2024r. o 20:25
~~Bławatna Acidantera napisał(a): teraz sam wiesz że bardziej wrażliwy temat to ''wschód'' i chociażby ukraiński Azow...
niczym się nie różni od wspomnianego przez ciebie SS Galizien...

~~Bławatna Acidantera napisał(a): teraz sam wiesz że bardziej wrażliwy temat to ''wschód'' i chociażby ukraiński Azow...
niczym się nie różni od wspomnianego przez ciebie SS Galizien...



Są tacy co myślą inaczej : " Administracja Joe Bidena wyraża zgodę na to, by ukraińska Brygada Azow, która wchodzi dziś w skład Gwardii Narodowej Ukrainy, mogła korzystać z amerykańskiej broni. Zakaz używania przez Brygadę Azow broni z USA został nałożony na jednostkę przed laty, w związku z wątpliwościami dotyczącymi korzeni tej jednostki."
W przeszłości Amerykanie nałożyli na jednostkę zakaz korzystania z amerykańskiej broni - dekadę temu ze względu na to, że jej twórcy głosili poglądy rasistowskiego, ksenofobiczne i nacjonalistyczne, a przedstawiciele ONZ oskarżali ją o łamanie praw człowieka. Co się zmieniło w poglądach i działaniu tej organizacji ???
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Bławatna Acidantera niezalogowany
5 sierpnia 2024r. o 20:26
~~Niebieskozielona Męczennica napisał(a):
Ktoś napisał: ~~Bławatna Acidantera napisał(a): stąd zemsta..

Czyli nie pisz o namawianiu i sumieniu. BARBARZYŃSKA ZEMSTA!!!! A namawiać tych młodych zdesperowanych ludzi naprawdę nie trzeba było. Po 5 latach terroru sami rwali się do walki.


wojna to przedłużenie polityki ...wojna to brud ,krew i ofiary...
zawsze tak było i będzie...
każda wojna to też akty zemsty...
tak było od masakry pod Malmedy i po tym nastąpiła zemsta aż po zemstę w Dachau ...
a wojna w niedawnej Jugosławii?...Chorwaci i Serbowie...

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Zielonkawożółta Daglezja niezalogowany
5 sierpnia 2024r. o 20:27
~~Bławatna Acidantera napisał(a): bzdura...widzę że sporo jeszcze musisz poczytać...
chociażby o tym kto ostrzegał przed wybuchem powstania ,jakie nastroje były w samym sztabie AK i to jak do tego odnosili się sami namawiani do tego przyszli powstańcy...



Tu mnie zaskoczyłeś... twierdzisz że sami sobie winni ? Już wiem dla czego jesteś za zrzeczeniem reparacji od Niemiec !
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Bławatna Acidantera niezalogowany
5 sierpnia 2024r. o 20:39
~~to sem ja napisał(a):
Ktoś napisał: ~~Bławatna Acidantera napisał(a): teraz sam wiesz że bardziej wrażliwy temat to ''wschód'' i chociażby ukraiński Azow...
niczym się nie różni od wspomnianego przez ciebie SS Galizien...

Ktoś napisał: ~~Bławatna Acidantera napisał(a): teraz sam wiesz że bardziej wrażliwy temat to ''wschód'' i chociażby ukraiński Azow...
niczym się nie różni od wspomnianego przez ciebie SS Galizien...


Są tacy co myślą inaczej : " Administracja Joe Bidena wyraża zgodę na to, by ukraińska Brygada Azow, która wchodzi dziś w skład Gwardii Narodowej Ukrainy, mogła korzystać z amerykańskiej broni. Zakaz używania przez Brygadę Azow broni z USA został nałożony na jednostkę przed laty, w związku z wątpliwościami dotyczącymi korzeni tej jednostki."
W przeszłości Amerykanie nałożyli na jednostkę zakaz korzystania z amerykańskiej broni - dekadę temu ze względu na to, że jej twórcy głosili poglądy rasistowskiego, ksenofobiczne i nacjonalistyczne, a przedstawiciele ONZ oskarżali ją o łamanie praw człowieka. Co się zmieniło w poglądach i działaniu tej organizacji ???



odnoszenie się przez ciebie do ''bidona'' bardzo ,bardzo nietrafne...
to kosmiczny wręcz hipokryta ...
siedzi w kieszeni lobby zbrojeniowego tak jak jego syn pracuje w spółce współpracującej z Rosją ...nawiasem mówiąc obok niego siedzi tam i Kwaśniewski...

teraz piszesz że był jakiś zakaz używania amerykańskiej broni przez tych nazioli?

to tak jakbyś napisał że nic nie wiesz o aferze ''contras'' gdzie CIA po cichutku dozbrajała jedną stronę ...dlaczego tą popierającą dyktatora? sam sobie dopowiedz...
no i teraz ''nius'' z ostatniej chwili ..skąd na Ukrainie AMERYKAŃSKA BROŃ bo typ myśliwca na których tle robił sobie focie ten ich ''shrek'' jest w posiadaniu TYLKO !!!! w amerykańskiej armii...

''yankee'' od zawsze gali i będą grać ''swoją '' grę...

a ta ''gra'' to dbałość o własne interesy i ''wuja'' ich obchodzi ile krwi będzie na zarobionych na tym dolarach...
przykład?
konflikt Izrael -Palestyna...czy ''bidona '' obchodzi tragedia Polestyny?...''wuja''
jego interesuje to by chronić swojego sojusznika...
a to że kiedyś przed laty zachowali się w sprawie Żydów jak ostatnie szmaty ?...dzisiaj się o tym nie chce mówić...
lepiej ''dymać '' Polskę wiecznymi żądaniami o zwrot majątków ,zapłaty za ''kamienice''
a poszli wy w piSSdu...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Bławatna Acidantera niezalogowany
5 sierpnia 2024r. o 20:47
~~Zielonkawożółta Daglezja napisał(a):
Ktoś napisał: ~~Bławatna Acidantera napisał(a): bzdura...widzę że sporo jeszcze musisz poczytać...
chociażby o tym kto ostrzegał przed wybuchem powstania ,jakie nastroje były w samym sztabie AK i to jak do tego odnosili się sami namawiani do tego przyszli powstańcy...



Tu mnie zaskoczyłeś... twierdzisz że sami sobie winni ? Już wiem dla czego jesteś za zrzeczeniem reparacji od Niemiec !


nie ...nie są sobie winni bo oni byli zbyt młodzi by zrozumieć szerszy aspekt tego do czego ich się namawia...
w sztabie AK byli jednak już wytrawni sztabowcy i to oni wyrażali swoje wątpliwości i obawy...
młodych 11-o 12-o letnich ludzi nie można tu winić...
oglądałeś kiedyś film Miasto 44 ?...pamiętasz scenkę kiedy kilku ludzi ma iść coś tam atakować a jeden z nich pyta - czym?

to taki szczegół ale takich ''szczegółów '' było tam więcej i warto to gdzieś tam w głowie odnotować...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Bławatna Acidantera niezalogowany
5 sierpnia 2024r. o 20:52
~~Zielonkawożółta Daglezja napisał(a):
Ktoś napisał: ~~Bławatna Acidantera napisał(a): bzdura...widzę że sporo jeszcze musisz poczytać...
chociażby o tym kto ostrzegał przed wybuchem powstania ,jakie nastroje były w samym sztabie AK i to jak do tego odnosili się sami namawiani do tego przyszli powstańcy...



Tu mnie zaskoczyłeś... twierdzisz że sami sobie winni ? Już wiem dla czego jesteś za zrzeczeniem reparacji od Niemiec !


jeszcze to ..skąd jakiś wniosek że jestem za zrzeczeniem się reparacji? ...nie nie jestem ...tylko ta sprawa po raz pierwszy została ''załatwiona'' już chyba w 52 lub 53 roku...nie pamiętam dokładnie...

a że nie będzie żadnych reparacji?...wiem o tym od dawien dawna...i śmiech mnie ogarnia kiedy czytam wypowiedzi jakiegoś tam Bielana i tego drugiego ...nie pamiętam nazwiska ale chodzi o tego co to wyliczył tą całą sumkę ile to ma być...
od początku piszę - Polska zobaczy te reparacje jak Polacy zobaczyli wrak ''tutki''

jestem po prostu realistą a fantazje pozostawiam innym ...;D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Bławatna Acidantera niezalogowany
5 sierpnia 2024r. o 20:56
dzisiaj miałem sporo do zrobienia i troszkę odpoczywam więc sorki jeśli nie zawsze od razu odpisuję...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.