Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
20 lat w Unii Europejskiej, czyli jak na członkostwie we Wspólnocie skorzystali bolesławianie
~~Zgniła Laurowiśnia niezalogowany
5 maja 2024r. o 8:34
ogólnie zgadzam się z tym że to szambo ...tylko dlaczego w tym nurza nas Polaków taki ''kamyszek-tygrysek''?
przypomnę tu wczorajszy twój film...
pieprzy o nawet najmłodszych dzieciach i jak to chyba chce ich ''szkolić'' ale do kur...y nędzy ani słowem o chociażby jednym budującym się bunkrze ...
wiesz o tym że w czasach ''komuny'' takie powstawały i to chyba nawet przy szkołach?...tego dokładnie nie pamiętam ale mogę sprawdzić...
dzisiaj żyjemy w czasach jakiejś wściekłej ''karuzeli ''...nam się nakazuje to czy tamto ale jednocześnie sama unia robi interesy z Rosją i Białorusią ...codziennie o tym czytam...
nas chce się chyba po raz kolejny wypchnąć na ''barykady'' kiedy już i w naszym wojsku mówi się wprost o tym że złoży się Polskę i Polaków jako ofiary ...
i znowu przypomina mi się ''tygrysek'' pieprzący o punkcie 5-ym traktatu NATO...

poczytaj o nim -inni też- co będzie robiło NATO kiedy my ,nasi bliscy będziemy umierać...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
22745
oprych
5 maja 2024r. o 8:53
Ja doskonale wiem jak to będzie wyglądać. Wiem o czym mówi punkt 5 traktatu NATO.
Tak jak mówił Uszi - Kosiniaki mówią że społeczeństwo polskie będzie najlepszą bronią, tyle że wcale nie będzie żadną bronią tylko mięsem armatnim bo niby czym mielibyśmy się bronić? Kamieniami i patykami?


A tu art.5 traktatu NATO

"Strony zgadzają się, że zbrojna napaść na jedną lub więcej z nich w Europie lub Ameryce Północnej będzie uznana za napaść przeciwko nim wszystkim i dlatego zgadzają się, że jeżeli taka zbrojna napaść nastąpi, to każda z nich, w ramach wykonywania prawa do indywidualnej lub zbiorowej samoobrony, uznanego na mocy artykułu 51 Karty Narodów Zjednoczonych, udzieli pomocy Stronie lub Stronom napadniętym, podejmując niezwłocznie, samodzielnie jak i w porozumieniu z innymi Stronami, działania, jakie uzna za konieczne, łącznie z użyciem siły zbrojnej, w celu przywrócenia i utrzymania bezpieczeństwa obszaru północnoatlantyckiego."

I taki szczegół
"udzieli pomocy Stronie lub Stronom napadniętym, podejmując niezwłocznie, samodzielnie jak i w porozumieniu z innymi Stronami, działania, jakie uzna za konieczne"
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Czarnawa Aralia niezalogowany
5 maja 2024r. o 8:58
oprych napisał(a): Ja doskonale wiem jak to będzie wyglądać. Wiem o czym mówi punkt 5 traktatu NATO.
Tak jak mówił Uszi - Kosiniaki mówią że społeczeństwo polskie będzie najlepszą bronią, tyle że wcale nie będzie żadną bronią tylko mięsem armatnim bo niby czym mielibyśmy się bronić? Kamieniami i patykami?


A tu art.5 traktatu NATO

"Strony zgadzają się, że zbrojna napaść na jedną lub więcej z nich w Europie lub Ameryce Północnej będzie uznana za napaść przeciwko nim wszystkim i dlatego zgadzają się, że jeżeli taka zbrojna napaść nastąpi, to każda z nich, w ramach wykonywania prawa do indywidualnej lub zbiorowej samoobrony, uznanego na mocy artykułu 51 Karty Narodów Zjednoczonych, udzieli pomocy Stronie lub Stronom napadniętym, podejmując niezwłocznie, samodzielnie jak i w porozumieniu z innymi Stronami, działania, jakie uzna za konieczne, łącznie z użyciem siły zbrojnej, w celu przywrócenia i utrzymania bezpieczeństwa obszaru północnoatlantyckiego."

I taki szczegół
"udzieli pomocy Stronie lub Stronom napadniętym, podejmując niezwłocznie, samodzielnie jak i w porozumieniu z innymi Stronami, działania, jakie uzna za konieczne"

Można to rozumieć, że napiszą noty protestacyjne i na tym się skończy. A napadnięty niech radzi sobie sam.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Płowobrunatny Kleome niezalogowany
5 maja 2024r. o 9:00
oprych napisał(a): Ja doskonale wiem jak to będzie wyglądać. Wiem o czym mówi punkt 5 traktatu NATO.
Tak jak mówił Uszi - Kosiniaki mówią że społeczeństwo polskie będzie najlepszą bronią, tyle że wcale nie będzie żadną bronią tylko mięsem armatnim bo niby czym mielibyśmy się bronić? Kamieniami i patykami?


A tu art.5 traktatu NATO

"Strony zgadzają się, że zbrojna napaść na jedną lub więcej z nich w Europie lub Ameryce Północnej będzie uznana za napaść przeciwko nim wszystkim i dlatego zgadzają się, że jeżeli taka zbrojna napaść nastąpi, to każda z nich, w ramach wykonywania prawa do indywidualnej lub zbiorowej samoobrony, uznanego na mocy artykułu 51 Karty Narodów Zjednoczonych, udzieli pomocy Stronie lub Stronom napadniętym, podejmując niezwłocznie, samodzielnie jak i w porozumieniu z innymi Stronami, działania, jakie uzna za konieczne, łącznie z użyciem siły zbrojnej, w celu przywrócenia i utrzymania bezpieczeństwa obszaru północnoatlantyckiego."

I taki szczegół
"udzieli pomocy Stronie lub Stronom napadniętym, podejmując niezwłocznie, samodzielnie jak i w porozumieniu z innymi Stronami, działania, jakie uzna za konieczne"


no i jeszcze to...istotne...

Wymóg jednogłośnej decyzji
Dla Sojuszu najważniejsze jest pierwsze zdanie artykułu, które traktowane jest jako gwarancja pomocy. Atak na jednego z członków NATO, w tym przypadku – Polski, jest traktowany, jako atak na cały Sojusz. Polska powinna poinformować NATO, jaką reakcje uważa za odpowiednią do zagrożenia i jakiej pomocy oczekuje. Każde z państw Sojuszu zdecyduje jednak samo za siebie, jakiej pomocy chce udzielić. Nie ma zatem obowiązku odpowiedzi bezpośrednią akcją zbrojną, w typ przypadku prawdopodobnie wobec Rosji. Decyzja o rodzaju reakcji musi być podjęta jednogłośnie w ramach Sojuszu.

Końcowe postanowienie artykułu 5 brzmi następująco:

„O każdej takiej zbrojnej napaści i o wszystkich podjętych w jej wyniku środkach zostanie bezzwłocznie powiadomiona Rada Bezpieczeństwa. Środki takie zostaną zaniechane, gdy tylko Rada Bezpieczeństwa podejmie działania konieczne do przywrócenia i utrzymania międzynarodowego pokoju i bezpieczeństwa”.

Chodzi tu o Radę Bezpieczeństwa ONZ. NATO musi więc zgłosić tej Radzie ewentualne kroki, które zdecyduje się podjąć wobec Rosji. Rosja jest jednak stałym członkiem Rady Bezpieczeństwa ONZ – i ma w niej prawo weta.


;D
od razu mi lżej...i od razu czuję się bezpieczniejszy...;D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Płowobrunatny Kleome niezalogowany
5 maja 2024r. o 9:02
''Każde z państw Sojuszu zdecyduje jednak samo za siebie, jakiej pomocy chce udzielić. Nie ma zatem obowiązku odpowiedzi bezpośrednią akcją zbrojną,...''

;D ;D ;D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Brązowa Aksamitka niezalogowany
5 maja 2024r. o 9:11
Jeb..ć Unię ,jesteśmy mocarstwem ,damy sobie radę ,i żeby tego Tuska szlag trafił.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Jamiefrova niezalogowany
5 maja 2024r. o 9:14

World of Warcraft development - Website design CS:GO case opening, разработка сайта опен кейс
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Lewactwo niezalogowany
5 maja 2024r. o 9:22
~~Cynamonowy Kalocefalus napisał(a):
Ktoś napisał: ~~Ateizm napisał(a): Wszystkie religie są habitatem zacofania , nietolerancji , agresji oraz skrajnej ciemnoty.

Lewacka też

Lewactwo to forma zachowań całkowicie odmienna od klerykalizmu. Opiera się ono tylko i bezwzględnie na wiedzy i potwierdzonych faktach. "Lewak " w języku cywilizowanych ludzi to osoba światła , postępowa , wykształcona , obiektywna oraz tolerancyjna. " Lewak"zwany ateistą nie walczy z wierzącymi ani z wiarą. Jest tolerancyjny . Jednak nie może pozostawać bierny na wszechobecną indoktrynację ciemnoty. Krytyka religii nie jest tożsama z walką. Cywilizowany człowiek z zażenowaniem słucha religijnych bzdur. O cudach , wizjach i obsesjach. Najgorsze jest jednak to że ciemnota nadal pozostaje w aktywnej większości i wpływa na losy postępowego społeczeństwa. Czerpie z wspólnej kasy i wtrąca się w życie innych.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Praca dla Ciebie