Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Polska - rzeczywistość i absurdy

~~zawsze dziewica niezalogowany
25 stycznia 2022r. o 15:16
"Zamorduję cię. To będzie twój ostatni telefon, ale nie zaufania, tylko potępienia" - usłyszał wrocławski przedsiębiorca, który zorganizował zrzutkę na linię 116 111 dla dzieci, po tym jak rząd wycofał dofinansowanie.
W zeszłym tygodniu wrocławski przedsiębiorca Aleksander Twardowski zainicjował zrzutkę na telefon zaufania 116 111 dla dzieci, który został pozbawiony finansowania przez rząd.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~wystarczy nie kraść niezalogowany
25 stycznia 2022r. o 15:41
Komisja Europejska nie otrzymała od Polski odpowiedzi na swe pierwsze pismo w sprawie procedury "pieniądze za praworządność", czyli powiązania wypłat budżetowych z przestrzeganiem zasad państwa prawa. - Brak odpowiedzi to też odpowiedź - uprzedza Johannes Hahn, komisarz UE ds. budżetu.

Stać nas. Ważne aby Kaczor nie stracił władzy. Reszta jest nie istotna.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Stara doradczyni niezalogowany
25 stycznia 2022r. o 15:56
KE nie otrzymała od Polski pieniędzy z Europejskiego Funduszu POmocy.
Budynki czekają?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Anty_pis_dzielec niezalogowany
25 stycznia 2022r. o 16:27
"Sklep sportowy wprowadził nowe zasady.
"Zwolennikom PiS doliczamy 50 proc."

To rekompensata za Polski Ład – twierdzi właściciel sklepu dla biegaczy na warszawskim Ursynowie.

Ogłosił, że popierający PiS będą u niego płacić o połowę więcej.

Od kilku dni nikt nie przyznał się jeszcze do bycia zwolennikiem partii obecnie rządzącej."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~s niezalogowany
26 stycznia 2022r. o 5:17
Karać, karać, karać, zamykać, pałować, gazować, łamać ręce kobietom, gnębić na każdym kroku... To PIS-mafia robi aktualnie, ale teraz chcieli by to w świetle prawa, żeby przypadkiem za niedługo ktoś ich za to nie rozliczył... Ale niedoczekanie wasze, bekniecie za to coście z Polską zrobili, oj bekniecie...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Alicja niezalogowany
26 stycznia 2022r. o 12:04
~~s napisał(a): Karać, karać, karać, zamykać, pałować, gazować, łamać ręce kobietom, gnębić na każdym kroku... To PIS-mafia robi aktualnie, ale teraz chcieli by to w świetle prawa, żeby przypadkiem za niedługo ktoś ich za to nie rozliczył... Ale niedoczekanie wasze, bekniecie za to coście z Polską zrobili, oj bekniecie...


"Bunt kobiet" mówi stanowcze nie "kodziarstwu" i "zomozie".
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~skorn niezalogowany
26 stycznia 2022r. o 18:57
Oświadczenie Tomasza Szwejgierta.

Nazywam się Tomasz Szwejgiert jestem dziennikarzem.

W latach 2008-2017 byłem współpracownikiem Centralnego Biura Antykorupcyjnego, a wcześniej wywiadu cywilnego. Za swoją pracę byłem wielokrotnie nagradzany, także za rządów PiS.

20 września 2017 r. przekazałem do CBA materiały dotyczące przejęcia ogromnej kwoty – 500 mln euro w kontrolowanym przez osoby blisko związane z Prokuratorem Generalnym w banku PEKAO S.A. Wstępne moje śledztwo wykazało, że w sprawę zwrotu tej kwoty – będących próbą tzw. czyszczenia (prania) tych pieniędzy zaangażowani są funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Podejrzewałem, że pieniądze te należą do rosyjskiej mafii, a ktoś z polskich służb próbuje je zalegalizować. Dwa dni po przekazaniu tych materiałów rozpoczęto przeciwko mnie śledztwo, które skutkowało zatrzymaniem mnie 23 stycznia 2018 r.

Zostałem też natychmiast zdekonspirowany wobec mojego informatora, który był źródłem moich informacji. Osobą, która przejęła mojego informatora, mnie zdekonspirowała i prowadziła rozmowy zmierzające do zwolnienia kwoty zatrzymanej przez bank w ramach procedury przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy był jeden z najbliższych współpracowników Mariusza Kamińskiego.

Powodem mego zatrzymania były wyjaśnienia dwóch osób przeciwko, którym dostarczyłem dowody na ich uczestnictwo w wyłudzaniu VAT. Na podstawie ich pomówień, że brałem od nich pieniądze „za ochronę”, przy braku jakichkolwiek dowodów na wręczenia mi takowych pieniędzy, spędziłem w areszcie tymczasowym ponad 10 miesięcy.

Po wyjściu w grudniu 2018 r. podjąłem pracę jako dziennikarz i zacząłem szukać powodów dla których zostałem zdekonspirowany i wrobiony w sprawę karną. Dotarłem wówczas do informacji, że za praniem brudnych pieniędzy mogły stać osoby związane z rosyjskim wywiadem.

Wspólnie z Janem Pińskim ustaliliśmy niejasne relacje szefa polskich służb Mariusza Kamińskiego z pułkownikiem rosyjskiego MSW, który mieszkał w Polsce. Wiedziałem, że Kamiński tą znajomość zataił w obowiązkowej ankiecie bezpieczeństwa.

Dodatkowo kwerenda w Instytucie Pamięci Narodowej, dała nam dokumenty świadczące, że Mariusz Kamiński wsypał swojego kolegę z działalności opozycyjnej w latach 80. (obciążył go podczas zeznania), a później był zarejestrowany w Agenturalnej Sieci Operacyjnej Służby Bezpieczeństwa pod kryptonimem „Marek”. Przygotowałem pytania, które zostały wysłane do Mariusza Kamińskiego przez pracującego w naszej redakcji dziennikarza.

Otrzymaliśmy tylko dwie odpowiedzi, bez żadnego ustosunkowania się do faktów. Jedna z nich nadeszła w czerwcu 2019 r. po pytaniach skierowanych (wobec milczenia Kamińskiego) do premiera Mateusza Morawieckiego i władz PiS.

W październiku 2020 r. tuż przed wydaniem ksiażki zostałem po raz drugi zatrzymany i wsadzony do aresztu tymczasowego. Tym razem izolowano mnie przez prawie 12 miesięcy bez prawa kontaktu, nawet telefonicznego z kimkolwiek bliskim. Miałem tylko ograniczony kontakt z adwokatem.

Próbowano mnie w ten sposób złamać, abym przyznał się do próby wyłudzenia VAT w 2016 r. w spółce, w której nie byłem we władzach, ani nie byłem udziałowcem. Jedynym „dowodem” przeciwko mnie były wyjaśnienia prezesa tej spółki, współpracownika CBA, a zarazem brata funkcjonariusza CBA.

Służby nie posiadały żadnych dowodów na moją przestępczą działalność. W żaden ze spraw, w których postawiono mi zarzuty nie ujawniono faktów inwigilowania mnie Pegasusem i materiałów, które zostały zebrane dzięki temu programowi.

Uważam, że użycie przeciwko mnie Pegasusa miało ustalić zakres naszej wiedzy o Mariuszu Kamińskim i jego związkach z wysokiej rangi oficerem rosyjskich służb, które pragnął zachować w tajemnicy oraz o przestępstwach popełnianych przez służby pod jego kierownictwem.

Miało także dostarczyć pretekstów do postawienia zarzutów drugiemu współautorowi biografii o Mariuszu Kamińskim – Janowi Pińskiemu, redaktorowi naczelnemu portali Wiesci24.pl i sluzbyspecjalne.com.

Pierwsze użycie Pegasusa wobec mnie nastąpiło dwa tygodnie po tym jak przesłaliśmy do Mariusza Kamińskiego pytania dot. przygotowywanej książki.

Tomasz Szwejgiert
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Burozielony Żylistek niezalogowany
29 stycznia 2022r. o 13:25
Jak wynika z sondażu IBRiS przeprowadzonego dla "Super Expressu", wśród emerytów Zjednoczona Prawica (Prawo i Sprawiedliwość oraz Solidarna Polska) może liczyć na 38 proc. poparcia. Na drugim miejscu plasuje się Koalicja Obywatelska (PO, Nowoczesna, Zieloni) z dużo niższym wynikiem - 14,1 proc. Nieco mniejsze poparcie wśród najstarszej grupy Polaków ma Polska 2050 Szymona Hołowni - 12,9 proc. Jeszcze mniej seniorów chce głosować na Lewicę - 7,8 proc.

Progu wyborczego nie przekraczają Polskie Stronnictwo Ludowe z poparciem 3,8 proc. oraz Konfederacja - 0,9 proc. Aż 22,5 proc. emerytów wciąż jednak nie wie, na którą partię chciałoby oddać swój głos.


Bo emeryci tęsknią za komuną a ten żoliborski bolszewik im ją daje. Oni słuchają tylko TVPis, nie czytają gazet, internet dla nich to czarna magia a co powie przedstawiciel watykańskiego okupanta to rzecz święta.Gebelsowska propaganda TVPiS, dosypywanie grosza i głupota przeciętnego emeryta robi swoje. Oni tak jak Kaczyński nie znają innych kultur, krajów, cywilizacji. Są zamknięci w swoich chałupach, mieszkaniach, zasklepieni w nienawiści do wykształciuchów i ludzi odbiegających wizerunkowo od nich. mam to u siebie w bloku: kruchta, obgadywanie, wyśmiewanie innych. To jest wolska rzeczywistość. I dopóki to pokolenie nie przeminie nie ma co liczyć na normalność.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.