Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Praca dla Ciebie
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Rusza szkoła Pijarów!
~ niezalogowany
20 listopada 2012r. o 9:21
Hegemonie, nie chodzi tu o zmuszanie lub jego brak. Chodzi właśnie o nierówne traktowanie szkół publicznych i katolickich publicznych... Jak widać to państwo nie jest świeckie i od 966 roku nie było ani świeckie ani niepodległe. Jak wiemy chrzest Polski też nie był dobrowolnym gestem a jedynie "zapisaniem się" do swego rodzaju unii aby uniknąć najazdów państw katolickich czy też chrześcijańskich. I to są fakty! Przy okazji nasz król poświęcił się bo od tego momentu musiał bzykać, jak podają źródła historyczne, szpetną czeską księżniczkę...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4335
#Pannazdzieckiem nieaktywny
20 listopada 2012r. o 9:40
~zacofany moher napisał(a): Przepraszam, ale teraz ja nie rozumiem. Jakie powody czego?
.


Już tłumaczę Zacofany :)
Skoro Pijarzy nie działają z chęci zysku ( według Twoich słów ) , to jakież inne powody mają ?
Jest dla mnie rzeczą zupełnie jasną ,że nasze władze , zarówno te lokalne , jak i centralne realizują ogólnoświatowy trend edukacyjnej produkcji taniej siły roboczej nastawionej na konsumpcję. Kiedy dołożymy do tej tezy jeszcze sugestię , że do zarządzania motłochem potrzebny jest duchowy cerber stojący na straży systemu , to Pijarowska szkoła wydaję się być idealnym rozwiązaniem. I tak to na naszych oczach urzeczywistnia się idea wygłoszona swego czasu przez wybitnego speca od edukacji : profesor … z Bożej Łaski … Laga Stelmachowski , który będąc Ministrem Edukacji ogłosił publicznie : Nie ważne , czy Polska będzie krajem bogatym , ważne , aby była katolicka.
Cieszy Twoje zaangażowanie w obronie nowej struktury edukacyjnej Moherowy Kolego :)
Struktury , która powstaje na zgliszczach całkiem dobrze funkcjonującego organizmu ( znam z autopsji , dwójka dzieci w SP2).
Pozwolisz , że zadam pytanie : jaki Ty masz w tym biznes ? Kasa , czy indoktrynacja ?
Miłego dnia :)

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~DeBLAN niezalogowany
20 listopada 2012r. o 9:48
Z A C O F A N I E. Szkoda dzieci już na starcie...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Wolność wyboru niezalogowany
20 listopada 2012r. o 9:54
każdy rodzic i tylko rodzic, decydować powinien o tym do jakiej podstawówki czy gimnazjum będzie chodzić JEGO dziecko.
Ludzie pogubieni życiowo, zachłyśnięci bzdurną ideologią ateizmu, marksizmu chcą oczywiście indoktrynizować dzieci z normalnych rodzin i uczynić z nich pozbawioną tradycji, wiary i człowieczeństwa - szaro-czerwoną masę - rodem z powieści Orwela.
Katolicy nie życzą sobie ateistycznej Korei Północnej, zgniłej moralnie Szwecji czy innego socjal-cudu. Wiem, że wam ciężko to sobie wyobrazić, że niektórzy w tym kraju nie ulegli lewicowej propagandzie.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4335
#Pannazdzieckiem nieaktywny
20 listopada 2012r. o 10:10
~Wolność wyboru napisał(a): każdy rodzic i tylko rodzic, decydować powinien o tym do jakiej podstawówki czy gimnazjum będzie chodzić JEGO dziecko.
.

Do du..y z taką wolnością wyboru ,kiedy tylko rodzic decyduje o tym , co robić ma dziecko , w co ma wierzyć i jak się zachowywać. Nie znam się na edukacji , ale uwielbiam chwile , kiedy moje szkodniki wykazują się inicjatywą i mówią , " kocham cię tato " i ja ich do takich wyznań nie zmuszam.
SP2 bardzo mi pomogła i korzystając z forum chciałbym podziękować Paniom i Panom pracującym do tej pory w SP2 za wysiłki. A władzom tego miasta , łażącym na postronku tuskobojów życzę dalszych sukcesów w rozpieprzaniu tego , co dobre. Pijarom powodzenia w wychowywaniu następnych pokoleń spolegliwych ... cerberów.

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~samosia niezalogowany
20 listopada 2012r. o 10:33
Wolność wyboru? Jaka wolność???? W Polsce możesz być katolikiem albo będziesz zaszczuty... Nie mam nic przeciwko Bogu, ale szkoły mają być świeckie i urzędy też mają być świeckie. A nie cokolwiek budujmy, otwieramy, zaczynamy - ksiądz jest obecny... Nie mówię Bóg, ale ksiądz - jest w polityce, w szkole, w urzędzie, w nowo powstającym sklepie, na boisku, stacji benzynowej - wszędzie...

Taka mała dygresja - ciekawa jestem czy naszą "galeryję" też będą po katolicku przeświecać...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Wolność wyboru niezalogowany
20 listopada 2012r. o 10:40
Pannazdzieckiem napisał(a):
~Wolność wyboru napisał(a): każdy rodzic i tylko rodzic, decydować powinien o tym do jakiej podstawówki czy gimnazjum będzie chodzić JEGO dziecko.
.

Do du..y z taką wolnością wyboru ,kiedy tylko rodzic decyduje o tym , co robić ma dziecko , w co ma wierzyć i jak się zachowywać. Nie znam się na edukacji , ale uwielbiam chwile , kiedy moje szkodniki wykazują się inicjatywą i mówią , " kocham cię tato " i ja ich do takich wyznań nie zmuszam.

Idę o zakład, że ty też decydujesz o tym co mają jeść, co mogą oglądać czy mogą (lub nie) przeklinać itd Czyli "rzeźbisz" ich charakter według własnej wizji.
Ja też nie zmuszam moich dzieci do tego, aby mówiły mi, że mnie kochają. Czuję ich miłość, ale ja jestem za nie odpowiedzialny co z tym idzie wychowuje je na swoje podobieństwo w wartościach w których sam dorastałem i przy których postanowiłem (jako już dorosły, samodzielny człowiek) dobrowolnie pozostać. I nie ma inaczej! Każdy rodzic czy tego chce czy nie wychowuje dziecko na swoje podobieństwo i po swojemu. I zresztą dobrze.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Łowca absurdów niezalogowany
20 listopada 2012r. o 10:44
Pannazdzieckiem napisał(a):
Pijarom powodzenia w wychowywaniu następnych pokoleń spolegliwych ... cerberów.


Brawo, brawo... Jeszcze nic nie ruszyło, a znaFca już wie jak będzie. Skoro taki jesteś pewny tego co nastąpi w tej kwestii, proponuję, weź sprawy w swoje ręce, otwórz szkołę, w której będą kształcone zastępy dzieciaków poprawnych politycznie, zgodne z linią Antify i innych kolorowych wynalazków.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.