Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Rusza szkoła Pijarów!
2924
#Anonim2924 nieaktywny
19 listopada 2012r. o 21:22
Z powodów które, drogi Moherze, trafnie wymieniłeś Pijarzy wiedzą że nikt nie przeniósłby dziecka do innej szkoły w ostatniej klasie... I nie ma to nic wspólnego z rezygnacją z dochodu którego i tak by nie było...
Pozdrawiam
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
19 listopada 2012r. o 21:29
~zacofany moher napisał(a):
Decyzja o nie utworzeniu klas końcowych (szóstej i trzeciej gimnazjum) jest bardzo mądra - nie odrywa się dziecka ze szkoły na samym finiszu. Jednocześnie przeczy to twierdzeniom, że powołuje się ją (szkołę) tylko dla pieniędzy. Jak widać Pijarzy świadomie rezygnują z dochodu na rzecz uczciwości.


Raczej nie chcą brać odpowiedzialności za wyniki testów na koniec trzeciej i szóstej klasy :)
Co jest uczciwe ale nie tym sensie tj.pieniedzy, który sugerujesz :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~zacofany moher niezalogowany
19 listopada 2012r. o 21:36
WujekDobrraRada napisał(a): Ja natomiast nie kumam tego całego "niżu demograficznego" którym to urzędasy wycierają sobie mordy równie ochoczo jak słowem "kryzys"... Skoro tak brakuje dzieci to w klasach powinno być maks 5-8 osób,

Matematyka się kłania, Wujku. O wyniku decyduje nie tylko dzielna (liczba dzieci), ale i dzielnik (liczba klas). Jeśli do szkoły chodziło 1000 dzieci i utworzono 40 klas, to w każdej było 25 dzieci.
Teraz jest 900 i utworzono 30 klas po 30 dzieci.

WujekDobrraRada napisał(a): W niżu demograficznym szkoły zamyka się a nie otwiera (na zwłokach szkoły miejskiej) szkołę prywatną, komercyjną

Czy podobałoby Ci się, gdybym chciał zamknąć Twoją firmę, bo już takie są w Bolesławcu i więcej nam nie trzeba?
Masz rację - to Twój problem. Może się okażesz lepszy i to inne firmy upadną, a może Ty zbankrutujesz. Tak samo Pijarzy - albo wygrają, albo zwiną żagle. Nie Twój problem.
WujekDobrraRada napisał(a): w polsce (mała litera na początku celowo)

Po 1945 roku nawet gazety oficjalne pisały wbrew regułom ortografii "niemcy", "niemka". Nienawiść do Niemców była tak silna, że uważano, iż nie 'zasługują' oni na wielką literę.
Czy Ty naprawdę aż tak nienawidzisz swój kraj?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4335
#Pannazdzieckiem nieaktywny
19 listopada 2012r. o 21:45
:D Jakież inne mogą być powody Drogi Moherze. Czyżby chodziło jednak o indroktrynację ? Następne pokolenia kapłanów ?
Proszę o wyjaśnienie , za głupi jestem , aby zrozumieć uczciwość współczesnego świata układów , z których rezygnują Pijarzy.

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2924
#Anonim2924 nieaktywny
19 listopada 2012r. o 22:02
Drogi Moherze, Ad1. i Ad2
Dziękuje Ci za wytłumaczenie, jednak państwowe szkoły miejskie nie są po to żeby zarabiać ale po to żeby kształcić i puki szkoły traktowane będą jak firmy, maszynki do trzepania kasy będzie w nich tak jak jest teraz... Bo co to znaczy że w szkole nie ma na papier do ksero nie wspominając o tym toaletowym... Od zarabiania są szkoły prywatne takie jak ta katolicka. Firmę moją, mimo ze jest takich tu kilka, zamknąć jest w stanie jedynie UB (czyt. skarbowy) bo jak się uprą to paragraf znajda na każdego wg. powiedzenia dajcie mi człowieka. Konkurencja motywuje mnie jedynie do "większej sprawności".
Ad3.
Tak, w rozumieniu państwo, nawet nie wiesz jak mnie ostatnio ten kraj wydoił złodziejskimi haraczami - czyt. podatkami, oferując w zamian dziurawe drogi, płatne autostrady, oświatę w rozsypce że o "służbie zdrowia" nie wspomnę - jednym słowem ochłapy z tuskowego, pańskiego stołu...

Nie, w rozumieniu ziemia, dom, piękna przyroda, Ojczyzna, miejsce gdzie się urodziłem...

Pozdrawiam


Dopisane 19.11.2012r. o godz. 21:59:

~zacofany moher napisał(a):
Matematyka się kłania, Wujku. O wyniku decyduje nie tylko dzielna (liczba dzieci), ale i dzielnik (liczba klas). Jeśli do szkoły chodziło 1000 dzieci i utworzono 40 klas, to w każdej było 25 dzieci.
Teraz jest 900 i utworzono 30 klas po 30 dzieci.



Bardziej rozsądne byłoby tyle klas żeby nadal w klasie było 25 osób... Niestety zrobiono mniej klas (Burmistrz i spółka zwana radą starców) żeby zachęcić rodziców do przeniesienia dzieci do szkoły w której będzie w klasie 20 osób - prosty, prymitywny chwyt... Nie wspomnę już o kopach poniżej pasa jakie próbowano przy okazji wymierzyć jednemu Maciejowi pokazując przy tym całkowity brak klasy, coś w stylu "Burniak to palant"...

Pozdrawiam Cię


Dopisane 19.11.2012r. o godz. 22:02:

Pisząc o Skarbowym UB dopuściłem się pewnej nieścisłości gdyż powinienem napisać UBFR - Urząd Bezpieczeństwa Finansowego Rządu...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~zacofany moher niezalogowany
19 listopada 2012r. o 22:35
Pannazdzieckiem napisał(a): :D Jakież inne mogą być powody Drogi Moherze.

Przepraszam, ale teraz ja nie rozumiem. Jakie powody czego?

Wujku - przecież ja to wszystko wiem. Ale to jednak nasz kraj, a nie ich. I nie bierzmy udziału w jego kompletnym ześwinieniu. Co do intencji zamykania szkół pozwolę się jednak nie zgodzić. Powodem zamykania szkół i ograniczania liczby klas jest oszustwo rządu, który nakłada nowe obowiązki na samorząd nie dając pieniędzy.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2924
#Anonim2924 nieaktywny
19 listopada 2012r. o 22:43
co prawda to prawda Drogi Moherze... Wystarczająco nam tu naświnili...


Dopisane 19.11.2012r. o godz. 22:43:

Jednakże każda złotówka zaoszczędzona przez państwo na oświacie skutkuje w późniejszym czasie wydaniem przynajmniej 10zł na walkę z bezrobociem (pozorowaną tutaj) i zasiłki - jednym słowem na socjalizm...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
20 listopada 2012r. o 7:30
WAŻNE PYTANIA!
1. JAKI JEST NUMER TELEFONU DO SEKRETARIATU?
2. KIEDY I GDZIE BĘDZIE PODANA DO PUBLICZNEJ WIADOMOŚCI INFORMACJA NA TEMAT ETATÓW DLA NAUCZYCIELI I ADMINISTRACJI?
3. W JAKI SPOSÓB BĘDZIE PRZEPROWADZONA REKRUTACJA NA W/W STANOWISKA?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Muzeum Ceramiki zaprasza