Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Bolesławiec - Historia na wyciągnięcie ręki
~ niezalogowany
9 stycznia 2013r. o 19:30
~` napisał(a):
BoEna napisał(a): Film jest znakomity.Przede wszystkim podziwiam za pomysł i inwencję.Kolejny zdolny człowiek w naszym mieście.Czy pracownicy Urzędu Miasta odpowiedzialni za promocję i reklamę Bolesławca mają pojęcie ilu nieprzeciętnie artystycznych osobowości spaceruje ulicami naszego miasta?
Brawo szaryman!



Co racja, to racja. Jednak pomysł jest - delikatnie ujmując - zerżnięty...
http://natemat.pl/45539,slynne-filmowe-kadry-w-codziennym-zyciu-filmography-niezwykly-filmowo-fotograficzny-projekt


masz racje
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
9 stycznia 2013r. o 19:47
~Malkon napisał(a): Gratuluję. Zawsze ceniłem działania, które mają na celu ocalenieczegoś od zapomnienia. Zycie niesie ciągłe zmiany. W Bolesławcu mieszkam kilkadziesiąt lat. W tym czasie miasto miasto zmieniło się diametralnie. Kto dzisiaj pamięta jak wyglądały tereny gdzie obecnie mamy osiedla Piastów czy przy Kilińskiego, Starzyńskiego. Wiekszość ulic w mieście miała nawierzchnię brukową lub z drobnego grysu bazaltowego. Kilka ulic (sierponia80, Tyrankiewiczów, frasgment ulicy kościelnej i Mickiewicza miało nawierzchnię betonową. Na terenie miasta funkcjonowały gospodarstwa rolne z oborami, stajniami, chlewniami i mało kto się uskarżał na zapachy z nich wydobywające się. Gdy przybyłem do miasta pod koniec lat szęśćdziesiątych kończyła się era transportu konnego. Jeszcze przez kilkanaście lat funkcjonowali ze swoimi konikami wozacy węgla. Kiedyś jak rolnik wracał ze spędu żywca, który odbywał się na eterenie bazy GS przy ul. Staszica to niejednokrotnie już był w takim stanie, że sam nie trafiłby nigdy do domu. Mówił wowczas swojemu koniowi do ucha gdzie go ma zawieźć i ten bez żadnych problemów przejeżdżał przez całe centrum miasta i wiózł swojego pana leżącego i odpoczywającego w głębokim i błogim śnie, na wieś będącą celem tej niezwykłej podróży.




To se ne wrati...

... a na placu, gdzie teraz stoją dwa bloki przy Cieszkowskiego był kiedyś tzw. "chłopski rynek", gdzie co poniedziałek handlowano wszystkim, rolnicy z Łąki, Dąbrowy czy Golnic furmankami przywozili jajka, mleko, kury itp.
"Babski rynek" był z kolei za "mechanikiem"...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2924
#Anonim2924 nieaktywny
9 stycznia 2013r. o 20:09
Niesamowity i zjawiskowy film! Do tego przepiękna, nostalgiczna muzyka...


Dopisane 09.01.2013r. o godz. 20:09:

Przed chwilą cała moja rodzina jarała się tymi widokami. Jakby Szaryman miał magiczne szkiełko przez które widać przeszłość... Jestem pod wielkim wrażeniem!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Mieszkaniec - ,,KOLONII" niezalogowany
9 stycznia 2013r. o 21:00
Super montaż NASZEGO PIĘKNEGO BOLESŁAWCA !!! Wielki ,,SZACUN" dla AUTORA pomysłu oraz zdjęć !!! Pozdrawiam i proszę o jeszcze...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4553
#Margot2000 nieaktywny
9 stycznia 2013r. o 21:09
Jestem pod wielkim wrazeniem ;) Brawa dla autora ;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4885
#Anonim4886 nieaktywny
9 stycznia 2013r. o 21:16
Upsss...

No to się porobiło !

Na wstępie, dziękuję za link:
http://natemat.pl/45539,slynne-filmowe-kadry-w-codziennym-zyciu-filmography-niezwykly-filmowo-fotograficzny-projekt

Długo przeszukiwałem net, jednak nie wiedziałem jakiej nazwy użyć.
A skoro lepiej żyje Ci się z myślą, że to właśnie z tej witryny"zerżnąłem" (cóż za delikatność) - Twoja sprawa.


Już w tym temacie pisałem.
Byłbym głupcem wierząc, że pierwszy wpadłem na ten "epokowy" pomysł.



Były to lata dziewięćdziesiąte ubiegłego wieku.

Krótki fragment jakiegoś telewizyjnego dokumentu, w którym ktoś, po wyremontowaniu domu wyciągnął przed siebie rękę z fotką poprzednio ruiny, i zrobił zwykłym kompaktem fotkę porównawczą. Nie było tam precyzyjnego dopasowywania, a raczej dokumentacja na szybko w formie zabawy.

Próbowałem potem coś podobnego powtórzyć, jednak bez zadowolenia.
Poległem.
Aby precyzyjnie wszystko ustawić, potrzebna jest jak największa głębia ostrości. W lustrzance, po przymknięciu przysłony do f20, czy nawet f22, obraz w wizjerze tak drastycznie ciemniał, że właściwie niemożliwym było właściwe wykadrowanie.

Poza tym czasy...
Zbyt długie na wykonanie z ręki. A zatem film Fuji ISO 800. I klatek "aż" trzydzieści sześć.

Rezultaty były nad wyraz marne, i wkurzające. O kosztach takiej zabawy nie wspomnę.


Obecnie, obraz w wizjerze elektronicznym (Lumix G2) nie ciemnieje, co daje niesamowity komfort i panowanie nad głębią ostrości.

Wciśnięcie przycisku podglądu głębi, przymyka przysłonę, blokując ją w tym położeniu, dopiero powtórne naciśnięcie, ponownie ją otwiera. To również baardzo pomocne rozwiązanie !

ISO
Niektóre z fotek wykonane były przy ISO 3200. Toż dopiero komfort !
Dawniej, ileż byłoby z tym zachodu, tak czuły film, lub zabawa z forsowaniem.


I wreszcie... minimalne koszty !
Przecież mogę takich zdjęć natrzaskać setki, jeśli tylko na podglądzie coś mi nie pasuje !




Odzew na film sporo mnie zaskoczył.

W sumie to zrobiłem go dla zabawy i bardziej z ciekawości efektów.

Dlatego, przed chwilą z lekka mnie zatkało...


Dziękuję bardzo wszystkim.

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
6979
E
9 stycznia 2013r. o 21:25
Też jestem pod wrażeniem, świetny pomysł Szarymanie...wspomnienia :)

"Szukam świata w którym jedna jaskółka czyni wiosnę, gdzie szewc w butach chodzi, gdzie jak Cię widzą, to dzień dobry. Szukam świata, gdzie człowiek człowiekowi człowiekiem" J.B.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
3148
#Skumbria nieaktywny
9 stycznia 2013r. o 22:28
szaryman napisał(a): Długo przeszukiwałem net, jednak nie wiedziałem jakiej nazwy użyć.


nie istotne, czy byles pierwszy czy tez nie. wazne, ze Ci sie chcialo i zadales sobie trud zrobienia takiego filmiku.

Co do nazwy, znajdziesz w google sporo takich zdjec pod haslem Rephotography

polecam zerknac na te dwa linki

http://m.warszawa.gazeta.pl/warszawa/51,106541,11838687.html?i=1

http://technowinki.onet.pl/inne/multimedia/wspolczesne-zdjecia-z-wojna-tle,3340854,7274688,foto-male.html

ps. priv ;)


www.szlachetnapaczka.pl
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.