Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA 1,5% podatku dla Klekusiowo
REKLAMA SINMAG zaprasza
REKLAMA Bricomarche zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Bijący ratusz

~ niezalogowany
14 lutego 2014r. o 22:19
On dzwoni inaczej jak koscielny.To jest dzwon miejski.I też przeszkadza jak ktoś spać nie może.Ale społeczeństwo uczulone ,jak na komary. ;(
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~mieszkaniec rynku niezalogowany
14 lutego 2014r. o 22:39
Mieszkam na Rynku i mam serdecznie dosyć wybijania godziny przez zegar na ratuszu. Rozumiem w dzień.. Ale początkowo, po remoncie, zegar po godzinie 22 wybijał tylko kwadranse i pełne godziny (czyli max 4 uderzenia) a godziny już nie wybijał. Wtedy była cisza i spokój. A od niedawna z powrotem zegar wybija nie dość, że 4 kwadranse to jeszcze konkretną godzinę. Kto to w ogóle zmienił?! I dlaczego codziennie o 21:11 leci hejnał? Co za idiotyzm! Mam powyżej uszu tego nocnego wybijania godziny!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
9176
kc
14 lutego 2014r. o 23:08
Dziwne to miasto, gdzie mężczyźni płaczą, że im dzwon (który dzwoni kilka sekund w nocy ) przeszkadza.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Trzeźwy niezalogowany
14 lutego 2014r. o 23:36
Rozumiem narzekających na bicie dzwonów. W końcu to nie są już czasy średniowiecza, gdy nikt nie miał własnego czasomierza. W zasadzie wystarczyło by bicie od 9 rano do 22 wieczorem.

Na marginesie - całe dzieciństwo i wczesną młodość (do matury) przeżyłem w Bolesławcu 100 m od wieży kościelnej, na której codziennie o 6 rano biły dzwony. Nigdy tego nie słyszałem ...siła przyzwyczajenia :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11842
#Zdemotywowany nieaktywny
14 lutego 2014r. o 23:53
pewnie wolelibyście słyszeć na...iającą kiełbasę o dupę

Zastosowana autokorekta

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
15 lutego 2014r. o 0:22
Zdemotywowany napisał(a): pewnie wolelibyście słyszeć na...iającą kiełbasę o dupę


Gdybyś się nie podpisał i tak byłoby wiadomo że to twój post.
W prostactwie nikt cię nie przebije. :P
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~pijący ratusz niezalogowany
15 lutego 2014r. o 1:37
E tam, zaraz bijący ;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Dred niezalogowany
15 lutego 2014r. o 6:04
Mieszkam w Rynku i wcale mi ten zegar nie przeszkadza. Porównując moje wcześniejsze miejsca zamieszkania jest tu i tak bardzo cicho. Decydując się na zamieszkanie w centralnym punkcie miasta powinniśmy zdawać sobie sprawę z pewnych elementów które tam występują. Jeśli komuś "nie pasi" to na prowincje - tylko czy te piejące koguty, ćwierkające ptaszyska, bzyczące robactwo nie będzie wam przeszkadzać?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA BAU zaprasza