Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Dawny ogród zoologiczny w Bolesławcu
~ niezalogowany
26 marca 2014r. o 20:04
[img=1395860672_3kt0we1.jpg]
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
26 marca 2014r. o 20:33
Orientuje się ktoś gdzie była ta grota? Co to za budynek na zdjęciu powyżej?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2161
#fobiak nieaktywny
26 marca 2014r. o 21:42
grota stala na rogu chopina i zacisze, przed murem obronnym, koniec ulicy zacisze po lewej stronie, za sklepem obuwniczym pioro


Dopisane 26.03.2014r. o godz. 21:23:

albo dwa domy dalej od browaru po tej samej stronie


Dopisane 26.03.2014r. o godz. 21:42:

moim zdaniem to zdjecie jest robione od strony placu koscielnego (kosciola) i te zabudowania moga byc zabudowaniami browaru od podworka
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11640
#amgen nieaktywny
26 marca 2014r. o 22:50
~ napisał(a): przedwojenny bolesławiec był świetnie zorganizowany dla mieszkańców, wszędzie było blisko i ładnie


Proszę pamiętać ,że przed wojną mieszkali tu ludzie innej narodowości i kulturze i to oni byli (i są do dziś) świetnie zorganizowani. Potem miasto zostało zniszczone działaniami wojennymi. A po wojnie przybyli tu inni ludzie o innej kulturze, innej estetyce. Dopiero od niedawna w mieście powraca się do przywracania dawnej świetności miejskim obiektom, choć niemała ich część zniknęła bezpowrotnie ( choćby to zoo). Tym niemniej zadziwiające jest jak świetnie niegdysiejsi mieszkańcy urządzili sobie to miasto pod każdym względem: przemysłowym,kulturalnym, rekreacyjno-sportowym. Świetna organizacja, godna naśladowania.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~mir.ko niezalogowany
26 marca 2014r. o 23:10
dawniej liczyła się idea, teraz jeden krzak przetarg na 10 tys zł
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
27 marca 2014r. o 1:13
Dawniej w tych miastach Burmistrzem zostawał zazwyczaj najbogatszy mieszkaniec i pracował społecznie. Radnymi też byli bogaci rzemieślnicy lub kupcy. Umieli zarządzać swoją firmą, to umieli i miastem. Wiadono, że nikt swoich pieniędzy (podatków), nie wyrzuci w błoto.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
27 marca 2014r. o 2:19
Ze zdjęć wychodzi, że grota koło stawu, była w tym miejscu, gdzie zawsze na ławeczkach starsi panowie zasiadali, grali w karty, warcaby, szachy... :>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
27 marca 2014r. o 7:40
amgen napisał(a): Potem miasto zostało zniszczone działaniami wojennymi.

Miasto przeżyło działania wojenne praktycznie bez szwanku. Wszystkie zniszczenia to zasługa tych, którzy miastem się "zaopiekowali" po wojnie. Rosjanie zaczęli a myśmy dokończyli dzieła zniszczenia. Nie ceniło się tego co stare - bo to niemieckie i niewarte zachowania. Dopiero ostatnio zaczyna się dostrzegać wartość historyczną obiektów. Lecz często są to już tylko atrapy zabytków - jak na przykład niemal cała zabudowa rynku. Ale i tak mamy szczęście że w rynku nie postawiono nam kwadratowych bloków jak np we Lwówku czy w Legnicy i paru innych pobliskich miastach.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA 1,5% podatku dla Klekusiowo
REKLAMA KGHM zaprasza