Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Kandydaci do Rady Miasta - okręg nr 1
~RRR niezalogowany
18 października 2014r. o 17:41
Kto będzie rządził w Bolesławcu ( i zbierał konfitury) juz dawno ustalone.Ziemia Bolesławiecka dogadana z Romanem ,a szarej masie pozostało tylko przyklepać.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
18 października 2014r. o 17:56
heh..niezłe sformułowanie-''załatwił''
kto zna nazwisko nabywcy placu gdzie teraz stoi ''dworzec'' autolinii
czy to nie czasem członek-ale fajna nazwa :D ''Ziemi Bolesławieckiej nabył czyt. wyłudził ten kawał ziemi w centrum :>
wiecie za ile złociszów?..a wiecie za ile ją odsprzedał?

może ''kandydat'' nam to wyjaśni?

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Gorat niezalogowany
18 października 2014r. o 18:48
falco napisał(a): heh..niezłe sformułowanie-''załatwił''
kto zna nazwisko nabywcy placu gdzie teraz stoi ''dworzec'' autolinii
czy to nie czasem członek-ale fajna nazwa :D ''Ziemi Bolesławieckiej nabył czyt. wyłudził ten kawał ziemi w centrum :>
wiecie za ile złociszów?..a wiecie za ile ją odsprzedał?

może ''kandydat'' nam to wyjaśni?


O, kolejny "bohater". Cwaniaczku, pociągnij temat do końca... tchórzu. Nie pociągniesz, nie powiesz nazwiska (na wszelki wypadek jednak zrzut z ekranu zrobiony).
Kto sprzedał? Miasto czyli prezydent. Ktoś został o coś oskarżony?, ktoś dostał wyrok? Nie piszesz nazwiska, bo się boisz cieniasie. To co napisałeś jest nieprawdą. Proste i logiczne. Chodzi ci wyłącznie o oczernienie człowieka i organizacji której do pięt nie dorastasz. Takimi jak ty brzydzę się najbardziej. Całe życie takie płazy będą pluć zza węgła i do niczego w życiu nie dojdą i nic dobrego innymi nie zrobią. Takich jak Ty to tacy ludzie o których myślisz gonią do roboty w swoich biznesach i często ich wywalają, bo mają dwie lewe ręce i stać ich na rzucanie kamieniem z ukrycia. Wpełzaj skąd wypełzłeś.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
18 października 2014r. o 19:31
~Gorat napisał(a):
falco napisał(a): heh..niezłe sformułowanie-''załatwił''
kto zna nazwisko nabywcy placu gdzie teraz stoi ''dworzec'' autolinii
czy to nie czasem członek-ale fajna nazwa :D ''Ziemi Bolesławieckiej nabył czyt. wyłudził ten kawał ziemi w centrum :>
wiecie za ile złociszów?..a wiecie za ile ją odsprzedał?

może ''kandydat'' nam to wyjaśni?


O, kolejny "bohater". Cwaniaczku, pociągnij temat do końca... tchórzu. Nie pociągniesz, nie powiesz nazwiska (na wszelki wypadek jednak zrzut z ekranu zrobiony).
Kto sprzedał? Miasto czyli prezydent. Ktoś został o coś oskarżony?, ktoś dostał wyrok? Nie piszesz nazwiska, bo się boisz cieniasie. To co napisałeś jest nieprawdą. Proste i logiczne. Chodzi ci wyłącznie o oczernienie człowieka i organizacji której do pięt nie dorastasz. Takimi jak ty brzydzę się najbardziej. Całe życie takie płazy będą pluć zza węgła i do niczego w życiu nie dojdą i nic dobrego innymi nie zrobią. Takich jak Ty to tacy ludzie o których myślisz gonią do roboty w swoich biznesach i często ich wywalają, bo mają dwie lewe ręce i stać ich na rzucanie kamieniem z ukrycia. Wpełzaj skąd wypełzłeś.


Dobre, dobra riposta.
Falko wg ciebie nabył to synonim słowa ukradł? Mogłeś też nabyć nikt ci nie bronił i sprzedać taniej.
Normalni inwestują - swoje - pieniądze po to żeby mieć zysk. Widziałeś normalnego człowieka który sprzedawałby coś taniej niż kupił?
Jeden urodził się ze smykałką do interesów a drugi czeka na mannę z nieba.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
18 października 2014r. o 20:15
''zrzut ekranu''?...a to dobre :D masz mnie za ostatniego naiwniaka ? :P

''kupuje''to się coś legalnie z pełną transparentnością
zwłaszcza jeśli się jest osobą publiczną od której z założenia oczekuje się uczciwości
co innego kiedy się coś ''załatwia'' a w tym przypadku mam podstawy sądzić że doszło tu do ''układziku koleżeńskiego''

plac został ''kupiony '' a jednym z warunków było przedstawienie jego przyszłego zagospodarowania-dotrzymano tego?
plac został odsprzedany innemu inwestorowi co w gruncie rzeczy guzik mnie obchodzi
jedyne pytanie kto był pierwszym nabywcą? (czy ten twój zrzut ekranu zawiera jakieś nazwisko? :D ) a za pierwszym pytaniem idzie następne- czy w związku z tym że nie wywiązano się z umowy nabywca zapłacił kary umowne czy też wiedząc z góry jaki cel ma ten zakup w umowie nie było odpowiedniego zapisu...

masz bolesławian za głupków którzy uwierzą w te twoje lub partyjne pierdoły?
to nie ''ciemny lud który wszystko kupi''

może ten twój ''kandydat' którego spróbowałeś bronić wyjaśni sprawę tego placu?...myślę że zyskał by tym kilka głosów

nie interesuje mnie żadna partia więc nie zarzucisz mi że jestem stronniczy ...

zrób sobie kolejny ''zrzut'' :D


Dopisane 18.10.2014r. o godz. 20:15:

przed chwilą kolega podpowiedział mi abym spojrzał w ten temat ...
spojrzałem i wklejam ci coś do kolejnego''zrzutu'' :D
wychodzi na to że nie tylko ja myślę podobnie ... :D

~po Opublikowane: 2014-10-15 21:27:38 - IP: 83.10.168.***


~po
Zdjęć: 0
Postów:

Jeden taki był z ziemi bolesławieckiej co kupił plac przy Łokietka Zgorzeleckiej i górnych młynach, po tym przekręcie nie wierzę nikomu z ZB. Trójkąt ten miał być zabudowany i tylko miał.

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~boleslaw niezalogowany
18 października 2014r. o 20:40
~Gorat napisał(a): O, kolejny "bohater". Cwaniaczku, pociągnij temat do końca... tchórzu. Nie pociągniesz, nie powiesz nazwiska (na wszelki wypadek jednak zrzut z ekranu zrobiony).


Ale po co się zaraz obrażać, skoro całe miasto wie o jaką sprawę chodzi, o jaką działkę i jaką decyzję, zresztą media pisały o tym szeroko:

Nawet o 4 mln zł może wzrosnąć wartość miejskiej działki po decyzji rajców dotyczącej zmian w planie zagospodarowania przestrzennego. Raczej nie zyska na tym gmina, a prywatna firma panów Guzika i Cołokidziego.

Rok temu wygrali przetarg, dostając działkę przy ulicy Łokietka w użytkowanie wieczyste za 4 mln zł płatne w ratach. W przetargu i akcie notarialnym prezydent miasta Piotr Roman (PiS) zawarł jednak ograniczenie, że powierzchnia handlowa budowanego na niej obiektu nie może być większa niż 800 metrów kwadratowych. Miało ono zabezpieczyć miasto przed wybudowaniem tam dużego sklepu.

Teraz prezydent chciał to ograniczenie wprowadzić do nowego planu przestrzennego zagospodarowania miasta. Radni się na to nie zgodzili. Przez to zwiększyli możliwą powierzchnię handlową planowanego obiektu. Przy okazji zrobili kilkumilionowy prezent Guzikowi i Cołokidziemu.

– Dzięki temu taka działka jest teraz warta co najmniej osiem milionów złotych – twierdzi Krystyna Bałacka, od 12 lat zajmująca się handlem nieruchomościami w Bolesławcu. – Pierwotna cena 4 milionów złotych za tę działkę, jako zagospodarowaną zgodnie z ograniczeniami, była rozsądna. Teraz jednak wartość terenu wzrosła. Propozycji prezydenta nie przyjęto dzięki zadziwiająco solidarnym głosom radnych Prawa i Sprawiedliwości, Platformy Obywatelskiej, SLD oraz Ziemi Bolesławieckiej, której szefem (choć nie radnym) jest Jan Cołokidzi. To właśnie klub Ziemi Bolesławieckiej rządzi miastem w koalicji z PiS. Wstrzymało się tylko trzech z 19 obecnych na sesji radnych. Nikt nie głosował przeciw.

/źródło: http://boleslawiec.naszemiasto.pl/archiwum/glosowanie-warte-fortune-boleslawieccy-radni-dokonali-cudu,1422418,art,t,id,tm.html/

Sprawa, o ile wiem nie została do końca wyjaśniona, ciągnie się i będzie ciągnęła za Ziemią i Panem Cołokidzi. Oczywiście pośrednio rzutować to będzie na wiarygodność pozostałych kandydatów ziemi i jej kandydata na prezydenta. Zdecydują wyborcy.

Tak o tej sprawie wypowiadał się Paweł Kamiński, wiceprezes Transparency International Polska:

– W naszej działalności powtarzają się sprawy związane z planami przestrzennego zagospodarowania. Mechanizm, który zaistniał w sprawie bolesławieckiej, jest korupcyjny. W podobnej sprawie inwestycji w jednej z podwarszawskich miejscowości Transparency International skierowało do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa niegospodarności. W wyniku działania władz miejskich Bolesławiec został narażony na niegospodarność. Tą sprawą również powinna się zająć prokuratura.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
18 października 2014r. o 20:53
mamona ,mamona,mamona rządzi swiatem ,aniby B-cem nie? :/
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
18 października 2014r. o 21:16
co ty na to 156?
:D
robisz sobie kolejny ''zrzut'' :D ...powodzenia



"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.