~~Do Pana M napisał(a): Tak Pan ochoczo prezentuje "niegospodarnosc" obecnego Rządu to może przypomnę: - zrodlo: Stanisław Michalkiewicz "Teoria Spiskowa".
1/. PZPR kradla z Przedsiębiorstwa Eksportu Wewnętrznego "Pewex" i lokowala na kontach szwajcarskich krociowe sumy przez 18 lat. Gdy Dyrektorem "Pewexu" był Marian Zacharski wykorzystała 800 zezwoleń dewizowych w latach 1988-1989. Przykładowy transfer z jednego dnia obejmował 22mln franków szwajcarskich i 750 tys.dolarow.
Kto do tych pieniędzy ma dostęp, jaki robi z nich użytek i tak dalej - o tym sza.
2/. Honorarium za kuplerstwo i stanie na "swiecy" w Kijkutach w kwocie 15 mln dolarów w gotówce /dwa kartony/ - to kto przygarnąl?
Może Pan wyjaśni! - czy to Rzeczpospolita czy soldateska?
Co pytasz Pana M ?,zapytaj swoich przymule.
Ścieżki polityków są tak kręte, że czasem rzucają ich w najdziwniejsze miejsca. Ci, którzy dziś są w partii odcinającej się od komuny, kiedyś robili kariery w PZPR... Przy Wiejskiej i w rządzie znajdzie się sporo takich, którzy dobrze pamiętają czasy słusznie minione. Sprawdziliśmy, którzy politycy PiS sprawdzili się już w dawnym ustroju.
Listę zaczynamy od Wojciecha Jasińskiego. Do PZPR zapisał się w 1975 roku. Dwa lata wcześniej został pracownikiem Urzędu Miejskiego w Płocku, gdzie kierował Wydziałem Spraw Wewnętrznych. Twierdzi, że w 1980 r. przeszedł na drugą stronę i w rodzinnym Płocku organizował struktury "Solidarności". W wolnej Polsce pięć razy był wybierany na posła i dwa razy, w czasach rządów PiS, pełnił funkcję ministra skarbu państwa. Teraz ma zostać szefem "Orlenu".
Kolejny to Maciej Łopiński. Do PZPR zapisał się w 1971 r. i był w partii aż do wybuchu stanu wojennego w 1981 r. W tym czasie pracował jako dziennikarz. Najpierw w "Głosie Wybrzeża", później w tygodniku "Czas". W latach 80. zaangażował się już w działalność opozycyjną. Po 1989 r. był ministrem w Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, teraz takie samo stanowisko dostał od prezydenta Dudy. Był posłem VII kadencji Sejmu.
Dalej mamy Stanisława Kostrzewskiego. Postać drugoplanowa, ale swego czasu znacząca w Prawie i Sprawiedliwości. Był skarbnikiem PiS-u i doradcą gospodarczym prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Należał do PZPR aż do jej rozwiązania. Prywatnie jest ojcem "Perfekcyjnej Pani Domu" Małgorzaty Rozenek.
Andrzej Kryże, czyli sekretarz stanu i podsekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości w rządach Kazimierza Marcinkiewicza i Jarosława Kaczyńskiego. Był w Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej do samego końca. W 1980 r. jako warszawski sędzia wydał wyroki skazujące na ówczesnych opozycjonistów - Andrzeja Czumę, Wojciecha Ziembińskiego i Bronisława Komorowskiego.
Ostatni to poseł Stanisław Piotrowicz. Po odzyskaniu wolności bywał posłem i senatorem, pełnił również funkcję sekretarza stanu w KPRM. To jego ostanie sejmowe wystąpienia opozycja zakrzykiwała słowami "precz z komuną!". Do PZPR należał od 1978 roku. Ma również na sumieniu akt oskarżenia przeciwko opozycjoniście.