Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Ksiądz chodzi po kolędzie, co sądzimy o tej wizycie
5372
misiekELF
6 stycznia 2016r. o 16:29
gover napisał(a):
misiekELF napisał(a): Ja przeczytałam jakieś 11 lat temu, całe, "od dechy do dechy" w myśl zasady że książki czyta się od początku do końca a nie urywkami...od tej pory jestem "niewierząca" a obecnie zastanawiam się nad apostazją...

Dziwie sie, ze jeszcze nie dokonalas aktu apostazji. Z takim sposobem czytania Pisma Sw. akt apostazji powinien byc dokonany "jakies 11 lat temu".


Niestety aktu apostazji dokonać może tylko osoba pełnoletnia, zresztą, wtedy nie wiedziałam że coś takiego w ogóle jest...potem były przygotowania do matury kiedy zaczęłam czytać księgi niedopuszczone do współczesnej Biblii (dostałam kilka perełek od Grahama Mastertona, którego pracę wykorzystałam na maturze a którego na tyle to wzruszyło że postanowił "gówniarze" pomóc), jeszcze potem studia, jedne, drugie, trzecie, praca, dziecko. I teraz właśnie przez to dziecko zaczęłam myśleć o apostazji i dowiadywać się na ten temat. Dziecka nie chrzciłam co by było zupełnie przecież niezrozumiałe, ale w związku z tym że sama w statystykach mimo odrzucenia wiary figuruję jako katoliczka (jak wielu innych niewierzących) wielu ludzi twierdzi że Polska jest krajem katolickim a nie świeckim i choćby z tego powodu niechodzenie dziecka na religię w tym kraju (a przynajmniej w naszym mieście) to problem wręcz patologiczny. Do tej pory miałam gdzieś w jakich statystykach widnieję bo były ważniejsze sprawy ale teraz zaczęło mi to jednak w życiu przeszkadzać. Nam "odszczepieńcom" - jak tu ktoś nazwał niewierzących w jedyną i prawdziwie słuszną wiarę - żyłoby się w tym kraju lżej gdybyśmy oprócz wewnętrznego emocjonalnego odrzucenia chrześcijaństwa zrobili to również formalnie.

A teraz z lekcji historii do tych co "wierzą w chrześcijańskie choinki" - dzieciąteczko Jezusek pod choinką się nie urodził 25 grudnia 1 roku tzw. "naszej" ery.
Za czasów kiedy Słońce było bogiem pogańskie plemiona naszych ziem świętowały coś takiego jak Szczodre Gody - dziwnym heretycznym zrządzeniem losu zbiegające się w czasie ze współczesnym Bożym Narodzeniem. Było to święto zimowego przesilenia symbolizujące zwycięstwo światła nad ciemnością (ponieważ to czas, w którym zaczyna przybywać dnia, a nocy ubywać i tak interpretowali to niewykształceni poganie). Od 21 grudnia ludzie przygotowywali wielką ucztę, wypiekali ciasta, warzyli piwo i miód, przepowiadali pogodę na przyszły rok. W Szczodry wieczór dzieci dostawały drobne prezenty, ludzie kolędowali, odprawiali wróżby. W kącie izby stawiany był pierwszy zżęty snop żyta - przystrajany orzechami i suszonymi owocami, w innych stronach był zwyczaj podwieszania (np. pod sufitem) gałęzi jodły, świerku lub sosny. Potem przyszli ci mądrzejsi...z zachodu...i powiedzieli poganom że to jest złe i razi Boga, bo Bogu milsze są całe drzewka ścinane razem z pniami... Niektórzy mogą stwierdzić że to właśnie od pogan wywodzi się pomysł "świątecznych drzewek", innym wbito do głowy że obecne chrześcijańskie tradycje nie mają nic wspólnego z dawnymi i to całkowity przypadek że obchodzone są w tym samym czasie. I że zwyczaj stawiania dodatkowego nakrycia stołu w wieczór wigilijny dla zbłąkanego wędrowca wcale nie ma nic wspólnego z pogańskim, zacofanym zwyczajem stawiania dodatkowego nakrycia dla dusz zmarłych. Być może niektórzy wierzą też że Jezus na drodze krzyżowej malował pisanki ale taka już jest wiara że z racjonalnością wiele wspólnego nie ma.

Osobiście nie mam nic do księży chodzących po ludziach, którzy ich przyjmować chcą, nawet jeśli chodzą tylko po koperty - skoro ludzie ci koperty im dawać chcą. Wolałabym żeby w ten sposób zarabiali na życie a nie dostawali z moich podatków.

Fakt, że coś jest normalne nie przesądza jeszcze o tym, że przestało być głupie...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
9984
#gover nieaktywny
6 stycznia 2016r. o 16:48
misiekELF napisał(a):
Dziekujez historie o dacie Bozego Narodzenia. Jest ona powszechnie znana, poniewaz jest powtarzana miliony razy przez tych, ktorzy mysla w ten sposob: "Fakt, że coś jest normalne nie przesądza jeszcze o tym, że przestało być głupie..."
Fakt, ze jesli ktos tak mysli nie przesadza, ze przestaje byc glupim.
Zdecydowanie zachecam do aktu apostazji.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
5372
misiekELF
6 stycznia 2016r. o 16:53
Historia powszechnie znana ale zgrabnie często przemilczana :)


Dopisane 06.01.2016r. o godz. 16:53:

A normalne w dzisiejszych czasach jest np. granie w słoneczko w gimnazjach czy dawanie d... na dyskotekach przez pijane 13-latki... Czy to jest mądre czy głupie?

Fakt, że coś jest normalne nie przesądza jeszcze o tym, że przestało być głupie...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
9984
#gover nieaktywny
6 stycznia 2016r. o 16:59
misiekELF napisał(a): Historia powszechnie znana ale zgrabnie często przemilczana :)Dopisane 06.01.2016r. o godz. 16:53:A normalne w dzisiejszych czasach jest np. granie w słoneczko w gimnazjach czy dawanie d... na dyskotekach przez pijane 13-latki... Czy to jest mądre czy głupie?

Mylisz pojecia "normalny" i "powszechny". Historia daty absolutnie nie jest przemilczana. Publikuja ja pisma chrzescijanskie. Jest nahalnie wciskana przez niewierzacych, jako argument niewiary.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Ojciec Mateusz niezalogowany
6 stycznia 2016r. o 17:00
misiekELF napisał(a): ... Dziecka nie chrzciłam...
Szkoda, bo co jest winne dziecko, że matka ... ech :/ Ochrzcij dziecko, jak samo dorośnie i nie będzie chciało wierzyć to nie będzie wierzyć !! Sama zapewne przyjęłaś chrzest, a teraz mózg ci wyprali i jest jak jest. Myślałem, że ludzie po studiach, jednych, drugich, trzecich to ludzie mądrzy, inteligentni, a tu czytając twój tekst zmieniłem trochę zdanie.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
6 stycznia 2016r. o 17:10
jesteś pewny ''goferku'' że naHalnie? ;)


czy CHalny ci coś wywiał? :D

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
9984
#gover nieaktywny
6 stycznia 2016r. o 17:14
falco napisał(a): jesteś pewny ''goferku'' że naHalnie? ;)
czy CHalny ci coś wywiał? :D

Mowisz, ze nie oczekujesz odpowiedzi, a ciagle pytasz. Bez koksiaka nie mozesz zyc. Odpowiedz, gdzie stal Twoj Ojciec, po ktorej stronie koksiaka w grudniu 1981.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
6 stycznia 2016r. o 17:18
gover napisał(a):
po ktorej stronie koksiaka w grudniu 1981.


1956 i 1970 też stał po słusznej stronie? to dlatego hipokryta ma teraz zwichrowany beret :/
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Przedszkole Bajka zaprasza