Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

"Czarny poniedziałek"

~Pankracy niezalogowany
2 października 2016r. o 18:07
Jestem ojcem dziecka, które miało się nie urodzić, które miało zostać abortowane w 6. miesiącu według zaleceń wszystkich lekarzy. Wszystkich! (czyli tych, u których "wizytowaliśmy", gdy żona byław ciąży). I też zagrażało matce. Dziecko jest dziś okazem zdrowia i jest z nami. To tyle jeśli chodzi o osobisty wkład w dyskusję.

Jak słusznie zauważywała kaczka (o czym zresztą mówię) - chrześcijanin musi kierować się prawem Boga. Ateista może opierać się na tzw. moralności, sięgającej być może do starożytnej Grecji, a może dalej. Może opierać się na prawach rzekomo przyrodzonych każdemu człowiekowi, o czym mówili twórcy haseł rewolucji francuskiej.

W czym problem? Ano w tym, że cała masa nibychrześcijan w niedzielę przyjęła komunię w kościele, czy podzieliła się chlebem w zborach czy domach, a chwilę potem poparła na fejsie zabijanie dzieci. Problem polega na zastąpieniu wyrażenia "zabijanie nienarodzonego dziecka" wyrażeniem "zabieg", czy "przerwanie ciąży". I wszystko jest niby ok. Nazwijmy "złodziejstwo" - "kombinowaniem", albo "umieszczanie rodziców w domach starców" - "troską o ich relacje z rówieśnikami" i po sprawie.

Nie jest po sprawie. Jako chrześcijanin muszę kierować się prawem mojego Boga. I każdy chrześcijanin prędzej czy później zmierzy się z myślą, że Boga nie da się oszukać zmieniając znaczenia słów.


Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4335
#Pannazdzieckiem nieaktywny
2 października 2016r. o 18:40
~Pankracy napisał(a): Jestem ojcem dziecka, które miało się nie urodzić, które miało zostać abortowane w 6. miesiącu według zaleceń wszystkich lekarzy. Wszystkich! (czyli tych, u których "wizytowaliśmy", gdy żona byław ciąży). I też zagrażało matce. Dziecko jest dziś okazem zdrowia i jest z nami. To tyle jeśli chodzi o osobisty wkład w dyskusję.

Jak słusznie zauważywała kaczka (o czym zresztą mówię) - chrześcijanin musi kierować się prawem Boga. Ateista może opierać się na tzw. moralności, sięgającej być może do starożytnej Grecji, a może dalej. Może opierać się na prawach rzekomo przyrodzonych każdemu człowiekowi, o czym mówili twórcy haseł rewolucji francuskiej.

W czym problem? Ano w tym, że cała masa nibychrześcijan w niedzielę przyjęła komunię w kościele, czy podzieliła się chlebem w zborach czy domach, a chwilę potem poparła na fejsie zabijanie dzieci. Problem polega na zastąpieniu wyrażenia "zabijanie nienarodzonego dziecka" wyrażeniem "zabieg", czy "przerwanie ciąży". I wszystko jest niby ok. Nazwijmy "złodziejstwo" - "kombinowaniem", albo "umieszczanie rodziców w domach starców" - "troską o ich relacje z rówieśnikami" i po sprawie.

Nie jest po sprawie. Jako chrześcijanin muszę kierować się prawem mojego Boga. I każdy chrześcijanin prędzej czy później zmierzy się z myślą, że Boga nie da się oszukać zmieniając znaczenia słów.




Słusznie Pankracy :) Ale ja zmieniam znaczenie słów . Stwórca nie jest bogiem , jest ojcem i matką :)

Miło czytać mądre myśli , Synu Stwórcy :)


Dopisane 02.10.2016r. o godz. 18:40:

DP napisał(a): mnie to w pełni satysfakcjonuje :)


A mnie nie :| Wierzę w to , że każda Istota ma swój Promień. Ale nie śmiem określić jaki jest Twój ... Kaczucho :)

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
14505
DP
2 października 2016r. o 18:55
ja też nie śmiem określać
pewnie jakiś świetlisty haha
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
2 października 2016r. o 19:21


Zmoderowano 02.10.2016 godz.23:36 - powód: spam (moderator)

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11100
#Blackjack nieaktywny
2 października 2016r. o 19:44
Przed chwilą cieszyliśmy się z 39 medali sportowców niepełnosprawnych na paraolimpiadzie, a jednocześnie mówimy, że jeśli dziecko ma podejrzenie niepełnosprawności, to możemy je zabić.
Zbigniew Kuźmiuk

Taka prawda....

Nie wolno, Rin, absolutnie nie wolno przegryzać ludziom gardeł. (...) To nielegalne.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
2 października 2016r. o 19:44
~ napisał(a): Jako analitykowi prawnemu odpowiem: art. 26 kk, a Pankracemu, o ile jest katolikiem, zasada podwójnego skutku sformułowana przez św. Tomasza z Akwinu.



ten sam ''świetoszek ''powiedział cos podobnego - kobieta ma służyć do płodzenia i być użyteczna w kuchni ;) o słowach Augustyna już pisałem ...
zaiste ''święci '' chociaż za życia również z ich ''świętością '' różnie bywało ...
napisz coś o tym :D

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
2 października 2016r. o 19:51
Dobrze napisał. Kobieta powinna umieć gotować i...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
14505
DP
2 października 2016r. o 19:55
nikt nie lubi kiedy ktoś przerasta do intelektem :)
oczywiście to tylko moje poparte dowodami zdanie ;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.