Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

"Czarny poniedziałek"

5372
misiekELF
2 października 2016r. o 21:46
~ napisał(a): Jako analitykowi prawnemu odpowiem: art. 26 kk, a Pankracemu, o ile jest katolikiem, zasada podwójnego skutku sformułowana przez św. Tomasza z Akwinu.

Art. 26. k.k. § 1. Nie popełnia przestępstwa, kto działa w celu uchylenia bezpośredniego niebezpieczeństwa grożącego jakiemukolwiek dobru chronionemu prawem, jeżeli niebezpieczeństwa nie można inaczej uniknąć, a dobro poświęcone przedstawia wartość niższą od dobra ratowanego

Kto będzie decydował czy dobro poświęcone (dziecko) przedstawia niższą wartość od dobra ratowanego (matka)? Jeżeli osoba pokroju np. Pankracego, to powie, że nie należało dokonywać aborcji ciąży pozamacicznej, bo widocznie Bóg tak chciał, żeby oboje - i matka i dziecko umarli, ponieważ życie dziecka jest tyle samo warte co życie matki. Ciąża pozamaciczna jest tylko przykładem, ale tak jak pisał Pankracy...po tym jak Bóg kazał zabijać, gwałcić i zrównywać wioski pogan z ziemią to zmienił zdanie i kazał nie zabijać. Nie, nie zabijać, chyba że...tylko nie zabijać.
Oczywistym jest, że jeśli w jakikolwiek sposób (nie tylko jeśli chodzi o ciążę pozamaciczną, to był tylko przykład) życie matki będzie zagrożone i ona umrze, to umrze też dziecko.
Pytanie kto będzie decydował o tym, które przepisy prawne w danej chwili stosować, skoro są one ze sobą sprzeczne. I czy lekarz przyjmując ciężarną kobietę powinien się zastanawiać czy już jest w stanie bezpośredniego zagrożenia życia czy zagrożenie bezpośrednie jeszcze nie jest i kobieta pociągnie jeszcze trochę bez interwencji i za co potem będzie odpowiadał:
- usunie ciążę, czy też zastosuje leczenie, które spowoduje śmierć dziecka poczętego, uratuje kobietę, ale biegły sądowy uzna, że jednak nie było to wcale bezpośrednie zagrożenie dla życia i lekarzowi będzie grozić więzienie
- bojąc się kary będzie czekał na "ostatnią chwilę", żeby było to na pewno "bezpośrednie zagrożenie życia", będzie za późno, kobieta umrze więc dziecko też, a lekarz odpowie za niedopełnienie obowiązków i spowodowanie nieumyślnej śmierci kobiety i dziecka poczętego, za co też grozi więzienie

Ustawa jest źle skonstruowana i tylko tyle chciałam pokazać.

Fakt, że coś jest normalne nie przesądza jeszcze o tym, że przestało być głupie...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
211
skorn
3 października 2016r. o 0:00
fobiak napisał(a): dzieci naleza do rodzicow a nie do panstwa.


Jesli rodzice są potencjalnymi mordercami to interwencja państwa jest niezbędna.

<i>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4335
#Pannazdzieckiem nieaktywny
3 października 2016r. o 6:47
misiekELF napisał(a): ...
Ustawa jest źle skonstruowana i tylko tyle chciałam pokazać.


Jak wszystkie inne Misiek :* Od konstytucji sztolcmana z 97 ubiegłego stulecia mamy same wadliwe ustawy.

Pytanie brzmi tak , kto nam qurwa te ustawy tworzy , bo przecież nie Mądrzy Ludzie. Pytam Cię , jako analityka prawa ;)

Dobrej nocy :)


Dopisane 03.10.2016r. o godz. 06:47:

skorn napisał(a):
fobiak napisał(a): dzieci naleza do rodzicow a nie do panstwa.


Jesli rodzice są potencjalnymi mordercami to interwencja państwa jest niezbędna.


:D Skornik nie wiem , czy wiesz , ale komuch jesteś :D

Państwo polskie istnieje tylko teoretycznie , bo elity mamy żydowskie ...

Miłego :)

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
14442
#MiaW92 nieaktywny
3 października 2016r. o 8:32
No i proszę. Nie każdy musi rozumieć prawo. Oto misiekELF wszystko wyłożyła jak na dłoni. Wypowiadający się tu wielcy chrześcijanie - macie swoją wiarę która dyktuje wam pewne wartości, których przestrzegacie. Niechrześcijanie kierują się swoją moralnością. No i teraz problem, bo chrześcijanie chcą narzucić swoje wartości niechrześcijanom. Nikt przecież was nie będzie zmuszał do aborcji, postąpicie w zgodzie ze swoją moralnością i urodzicie dziecko. Dlaczego na siłę, regulacją prawną chcecie wymusić na niechrześcijanach przestrzeganie waszego prawa? Dajmy ludziom wolność, niech każdy odpowiada za swoje czyny.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~mama niezalogowany
3 października 2016r. o 9:19
Czytam te wszystkie wypowiedzi i normalnie mnie trafia!Jestem mamą, urodziłam córkę i sama ją wychowuję-Państwo wcale nie pomaga,ale chce decydowac o losach tysięcy kobiet, jak mają zyc. Niech rząd lepiej zajmie się pomocą dla tych którzy już są na świecie i pomocy potrzebują, a Kościół niech się zajmie swoim pouczaniem u siebie!Każda kobieta ma swój rozum, uczucia i poczucie wartości i nikt nie zmusi nikogo do aborcji,ale wybór musi byc,bo są takie sytuacje, ktore moga doprowadzic do nieszczęscia!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
14442
#MiaW92 nieaktywny
3 października 2016r. o 10:29
http://lekarski.blog.polityka.pl/2016/10/02/prolajferzy-tez-chca-zabijac-trzeba-to-wreszcie-powiedziec-otwarcie-i-przywrocic-proporcje-dyskusji/?nocheck=1 - polecam, bardzo ciekawy głos lekarza w dyskusji. Przekonanych nie przekonam, ale warto choć przeczytać.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
3 października 2016r. o 10:40
~mama napisał(a): Czytam te wszystkie wypowiedzi i normalnie mnie trafia!Jestem mamą, urodziłam córkę i sama ją wychowuję-Państwo wcale nie pomaga,ale chce decydowac o losach tysięcy kobiet, jak mają zyc. Niech rząd lepiej zajmie się pomocą dla tych którzy już są na świecie i pomocy potrzebują, a Kościół niech się zajmie swoim pouczaniem u siebie!Każda kobieta ma swój rozum, uczucia i poczucie wartości i nikt nie zmusi nikogo do aborcji,ale wybór musi byc,bo są takie sytuacje, ktore moga doprowadzic do nieszczęscia!

Ponawiam!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Pankracy niezalogowany
3 października 2016r. o 10:54
Zmiękczanie poglądów na zagadnienie zabijania nienarodzonych dzieci i rozwadnianie poczucia odpowiedzialności za to - oto co się dzieje.

Każda ciąża to zagrożenie dla kobiety - i błogosławieństwo z drugiej strony. Każda ciąża może zakończyć się śmiercią kobiety.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Oferta edukacyjna szkół powiatu bolesławieckiego