Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAMrowka zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Jak się nazywa Twój Bóg ?

~~ niezalogowany
14 marca 2017r. o 8:58
PanM napisał(a):
Wniosek -- religia dzieli.
Czy jest cokolwiek co łączy ?



Zgadzam się - religia dzieliła i dzieli. Dlaczego? Bo to wymysł człowieka. Potrzeba wyrażania swojego przywiązania i narzucania swojej koncepcji. Siłą i gwałtem.

Co łączy? Bóg. On nie potrzebuje religii, kwiatków, okrzyków, wojen, zabijania, stawiania mu kościołów, figurek. On łączy. On daje wolność wyboru - przyjmujesz go do serca, albo odrzucając do serca przyjmujesz kogoś innego. Ale to jest wybór, bo miłość jest wyborem, a nie koniecznością. Wybieraj.

Co do JP2 - napisałem, że był świętym, czyli człowiekiem, który przyjął Jezusa do swojego życia. A ocena Wojtyły jako urzędnika watykańskiego państwa jest poza Polska zła - nie przez to jakim był człowiekiem, ale jakie podejmował decyzje jako urzędnik. Jeśli ktoś nie ma pojęcia o tym, że to on blokował ujawnianie przypadków pedofilii i nakazywał milczenie w sprawie ofiar to nie powinien zgrywać tutaj obrońcy urzędnika, który szkodził biednych, molestowanym dzieciom. Te dzieci należało bronić, a nie pedofilów w koloradkach.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ niezalogowany
14 marca 2017r. o 9:07
dobrze napisane bo wystarcy popatrzeć na wcześniejsze wpisy gdzie zawatra jest prośba o ustosunkowanie się do chyba zarzutu a zamiast odpowiedzi pojawia się kolejny wpis atakujący
wspomnę tylko że jestem katolikiem tyle tylko że myślącym i widzę jak wiele czasu poświęcacie na kogoś kogo tak nie lubicie chyba za szczerość wypowiedzi
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~xxx niezalogowany
14 marca 2017r. o 9:10
panM zna zapewne i jednego i drugiego dlatego nic złego o nich nie napisze bo nie wiadomo który z nich może mu się przydać
i to jest hipokryzja :D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ niezalogowany
14 marca 2017r. o 9:19
~~ napisał(a):
PanM napisał(a):
Wniosek -- religia dzieli.
Czy jest cokolwiek co łączy ?



Zgadzam się - religia dzieliła i dzieli. Dlaczego? Bo to wymysł człowieka. Potrzeba wyrażania swojego przywiązania i narzucania swojej koncepcji. Siłą i gwałtem.

Co łączy? Bóg. On nie potrzebuje religii, kwiatków, okrzyków, wojen, zabijania, stawiania mu kościołów, figurek. On łączy. On daje wolność wyboru - przyjmujesz go do serca, albo odrzucając do serca przyjmujesz kogoś innego. Ale to jest wybór, bo miłość jest wyborem, a nie koniecznością. Wybieraj.

Co do JP2 - napisałem, że był świętym, czyli człowiekiem, który przyjął Jezusa do swojego życia. A ocena Wojtyły jako urzędnika watykańskiego państwa jest poza Polska zła - nie przez to jakim był człowiekiem, ale jakie podejmował decyzje jako urzędnik. Jeśli ktoś nie ma pojęcia o tym, że to on blokował ujawnianie przypadków pedofilii i nakazywał milczenie w sprawie ofiar to nie powinien zgrywać tutaj obrońcy urzędnika, który szkodził biednych, molestowanym dzieciom. Te dzieci należało bronić, a nie pedofilów w koloradkach.


czy własnie nie o tym pisze falco ?
tym samym więc podważa tą świętość Wojtyłły która więc jest mimo wszystko kontrowersyjna
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ niezalogowany
14 marca 2017r. o 9:22
~~xxx napisał(a): panM zna zapewne i jednego i drugiego dlatego nic złego o nich nie napisze bo nie wiadomo który z nich może mu się przydać
i to jest hipokryzja :D


i co?
teraz morda w kubeł ?
czy tylko pali sie głupa?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4335
#Pannazdzieckiem nieaktywny
14 marca 2017r. o 11:44
Ponieważ od kilku lat czytam ile wlezie i edukuję się z własnej nie przymuszonej woli, nie licząc na tytuł magistra , albo profesora z dowolnego zakresu wiedzy , to śmiem twierdzić Przemo , że współczesna nauka służy korporacjom , nie człowiekowi. Zaś religia jest tylko po to, aby otrzeć łzy niewolnikowi korporacji.
Drzewiej bywało , że króle zdzierali z ludu dziesięć procent , dzisiaj korporacje zdzierają osiemdziesiąt. Gdyby nauka faktyczne służyła człowiekowi , to już dawno Tauron by zbankrutował , podobnie jak i cały zas...ny kapitalizm , wraz z Twoim wolnym rynkiem. Tesla ponad sto lat temu wymyślił źródło bezpłatnej energii. I gdzie jest qurwa ta nauka ?

Żyjemy w matriksie sióstr Wachowskich :D

A Stwórca się temu przypatruje i modli się sam do siebie , żeby dzieciarnia wreszcie zmądrzała . :D

Daremny trud Stwórco ... Homo tak , ale nie Sapiens :D Na sorbonach siedzą dobrze opłacane łałtoryterty i łeksperty , stojące na straży niewiedzy. Tak się jakoś złożyło , że sześć tysięcy lat temu , Ci co tutaj żyli , miotali dwunastotonowymi blokami granitu , jak pudełkiem zapałek. " Wiercili " otwory w tych granitach , w kształcie prostokąta z precyzją do dziesiątej milimetra , i budowali piramidy ( odchylenie od pionu z reguły nie przekracza sześciu milimetrów )

O jakiej nauce Ty Przemo bajdurzysz ? :) Te bozony Higsa Cię zaczarowały :D

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ niezalogowany
14 marca 2017r. o 11:51
falco napisał(a):
E napisał(a):
falco napisał(a): o Sentim

Pannazdzieckiem napisał(a): ... o Sentinelu ?

Mam ogromną prośbę. Zostawcie śp. Sentinela w spokoju, ze względu na... Dziękuję.


''literko''
wiem że pewne sprawy mogą być ''niewygodne'' ale więcej obiektywizmu -Ty wiesz ,ja wiem ,wiedzą i inni ...
przecież nie jest żadną tajemnica że nie zgadzałem się z pewnym zachowaniem moderatora -robię to i dzisiaj kiedy nie zgadam się z dzisiejszymi ich czy jego działaniami ...
nawet w najmniejszym stopniu ,nie jest moim zamiarem urażenie kogokolwiek z bliskich Sentiego pomimo różnic jakie nas dzielą w spojrzeniu na tą czy inną sprawę ...
jeśli ktokolwiek poczuł się urażony -przepraszam

tylko ja wiem co piszę bo słuch czy wzrok może już nie ten co przed laty , ale pamięć mam naprawdę dobrą ;) i nie mnie -jak powyżej -''ściemniać '' gadką o płaczu ''
bo cóż znaczy pokazowy ów ''płacz'' a pózniej wypisywanie czegoś tu na forum ...
(nie będzie cytatu bo mogę coś przeinaczyć a akurat w tej kwestii dosłowność była by bardzo wskazana z wiadomych względów )

wspomnę tylko że efektem tej pisaniny była jasna odpowiedz na forum o ''końcu przyjazni''
pamiętasz ? ;) ...czy ''zapomniałaś ''?

ja w czyichś życiorysach nie grzebię i nadal nie zamierzam ,ja nie piszę i nie wnikam ''kto z kim i dlaczego ''
ale też nie piszę bzdur o ''łączeniu ludzi '' bo wtedy można wyjść na -cyt. ''pajaca '' lub gorzej :D

spokojnego dnia :) Dopisane 14.03.2017r. o godz. 06:42:
E napisał(a):
Pannazdzieckiem napisał(a): ... lecz szacunek pozostaje.


I właśnie o to chodzi.
Jeśli jest wymiana zdań, gdzie rozmówcy maja różne poglądy, to nie powinno dochodzić do sytuacji, gdzie rozmowa przekierowywana jest na "teren prywatny" albo inne osoby. Ale to tylko moje zdanie. Miłego :)


czyżbym ja przekroczył jako pierwszy pewne ''granice'' ?

proszę o jasną odpowiedz ...Dopisane 14.03.2017r. o godz. 06:52:widzę że odpowiedz wymaga czasu ...
a na mnie czas bo mam ważniejsze sprawy niż to powyżej ale poczytam i być może odpiszę albo z pracy albo po powrocie ...



falco wszyscy wiemy jaki jesteś, każdego dnia to pokazujesz.... fałsz i hipokryzja
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~jr niezalogowany
14 marca 2017r. o 12:00
Panna, dobrze prawisz, jeno z tą religią to bym rzekł, że ona łez specjalnie nie ociera, tylko hipnotyzuje tzw wiernych perspektywą lepszego jutra i wcale nie każe działać dzisiaj, żeby jutro było lepsze, wystarczą datki i modlitwa (o ile wiedzą do kogo się modlą?)
formą religii jest również państwo - z jego przywódcami partyjnymi (religijnymi), również posiadającymi mnóstwo wyznawców...
aż szkoda słów...
a nałóka - służy tym, którzy płacą za jej postępy i osiagnięcia - oni też monitorują co z nałóki przedostanie sie do tzw. wiedzy powszechnej - i póxniej prokurator lub sędzia powołuje się na wiedzę powszechną...bo innej nie zna, a jego myslenie mieści się w zakresie napisanych i dobrze przyswojonych przepisow
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.