Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Jak się nazywa Twój Bóg ?

~~ niezalogowany
22 marca 2017r. o 20:42
~~japa japa jejo napisał(a): Cały test na sekciarstwo.

"A jeśliby zgrzeszył brat twój, idź, upomnij go sam na sam; jeśliby cię usłuchał, pozyskałeś brata swego. Jeśliby zaś nie usłuchał, weź z sobą jeszcze jednego lub dwóch, aby na oświadczeniu dwu lub trzech świadków była oparta każda sprawa.
A jeśliby ich nie usłuchał, powiedz zgromadzeniu wierzących; a jeśliby zboru nie usłuchał, niech będzie dla ciebie jak poganin i celnik. Zaprawdę powiadam wam: Cokolwiek byście związali na ziemi, będzie związane i w niebie; i cokolwiek byście rozwiązali na ziemi, będzie rozwiązane i w niebie. Nadto powiadam wam, że jeśliby dwaj z was na ziemi uzgodnili swe prośby o jakąkolwiek rzecz, otrzymają ją od Ojca mojego, który jest w niebie." Mt 18; 15-19

I teraz wybierz właściwą odpowiedź na pytanie "do kogo Jezus kierował te słowa:

1. Do wierzących, czyli każdego członka zgromadzenia - wyjaśnił jak postępować, gdy grzeszy brat w wierze, czyli członek zgromadzenia. Najpierw upomnij brata sam, potem weź świadków, a jeśli to nie pomoże - idź do zgromadzenia. Bo co na ziemi zwiążecie wy, wierzący, to i w niebie będzie związane itd.

2. Jezus powiedział, żeby wyciągnąć z tej mowy zdanie "Zaprawdę powiadam wam: Cokolwiek byście związali na ziemi, będzie związane i w niebie; i cokolwiek byście rozwiązali na ziemi, będzie rozwiązane i w niebie" i odnosić to tylko do księży, których ludzie zaczną ustanawiać od około IV wieku. Dodał "Ja na krzyżu zakończę system świątynny z kapłanami, ale wy przywróćcie sobie świątynie i kapłanów i to co powiedziałem odnosić się będzie do nich. A moc księża posiądą przez wyświęcenie.".

Pytanie nr 2

Kto wskazuje następcę papieża, który zmarł, a więc kolejnego papieża:

1. Zebranie kardynałów głosując zawsze jednogłośnie, ponieważ są pod natchnieniem Ducha Świętego, a ten nigdy nie jest niezdecydowany.

2. Zebranie kardynałów, którzy czasami nie są jednomyślni, ponieważ są tylko ludźmi, a papież jest urzędnikiem z nadania ludzkiego, a nie boskiego.

3. Nie wiem i daj mi spokój zwodzicielu. Mój ksiądz tak mi mówi od dziecka, więc tak jest, że to Bóg musi jakoś wskazywać papieża.

Pytanie nr 3

Czym jest przechowywany rzekomo w podwojach watykańskich "depozyt", na który powołuje się papież wprowadzając co kilkaset lat nowe dogmaty?

1. Wiedzą przekazaną przez Jezusa apostołom, a następnie z przeskokiem od IV wieku do dziś przekazywaną sobie przez papieży w ukryciu przed wiernymi kk. Jezus bowiem powiedział: powoli, dogmaty zaczniecie wprowadzać pomalutku, a w 1950 r. podacie ludziom, że maryja został wzięta do nieba jak Henoch i Eliasz. Są to więc takie "taśmy watykanu", które są w posiadaniu wąskiej kasty.

2. Uzasadnienie wprowadzanych dogmatów na wypadek, gdyby ludzie rozsądni zapytali "skąd czerpiecie pomysły na dogmaty, o których milczy Słowo Pańskie"? Depozyt taki to owoc słów "sprytnie usuwacie przykazania, by zachować ludzkie tradycje".

3. Milcz zwodzicielu. Jeśli ksiądz tak uczy od dziecka to tak jest i koniec, bo on jest wykształcony.

Pytanie nr 4.

Jak według Słowa Pańskiego wyglądać ma struktura ecclesia, a więc zgromadzenia wiernych (katolicki - kościół, protestancki - zbór)?

1. Diecezja, kuria, parafia na wzór podziału w cesarstwie rzymskim, ponieważ watykan został ustanowiony przez cesarza rzymskiego. Na czele tychże stać mieli nieżonaci urzędnicy. Choć nie ma o tym wszystkim mowy w Biblii, to jest to w depozycie.

2. Jedynie zgromadzenia wiernych w każdej miejscowości, jak np. zgromadzenie w Efezie, Koryncie, Jerozolimie jak pisali o tym apostołowie. Na czele zgromadzeń stali biskupi, którzy według Pisma Świętego musieli mieć żony i dzieci, ponieważ tylko ktoś kto potrafi zarządzać domem może zarządzać zgromadzeniem.

3. Odczep się w końcu. Ksiądz jest wykształcony i on mówi, że tak było od początku.

Pytanie nr 5:

Czy wierzysz w to, że niemowlę przychodzi na świat obciążone grzechem:

1. Tak. Według KKK (katechizmu) dziecko posiada grzech - choć nie jest to grzech własny, ale jest osobisty - choć nie jest on dziedziczny, to jest on zaciągnięty. Tak więc dziecko w chwili narodzin jest grzeszne, bo zgrzeszyli Adam i Ewa. I niemowle za to odpowiada także.

2. Nie. Według Słowa Bożego każdy odpowiada za popełniony przez siebie grzech osobiście przed Bogiem. Bóg wyraźnie mówi, że "syn nie odpowie za grzechy ojca" Wg Biblii "grzech jest przekroczeniem prawa", więc niemowlę nie może być grzeszne.

3. Idź precz. Ksiądz mówi, że dziecko trzeba ochrzcić, bo inaczej pójdzie do czyśćca.

Pytanie nr 6

Jeśli założymy, że tzw. eucharystia jest pamiątką ostatniej wieczerzy to dlaczego wierni zgodnie z poleceniem Jezusa nie spożywają wina na znak nowego przymierza?

1. Nie wiem. Ale tak było od zawsze.

2. Bo to nie jest pamiątka ostatniej wieczerzy tylko... sam nie wiem co to jest. Gdyby nia była wierni łamali by sie chlebem między sobą i spożywali wspólnie wino.

3. Ksiądz nie pije wina tylko krew.

Pytanie nr 7

Czy według ciebie zabranianie ludziom czytania Biblii i własnej nauki Słowa Bożego ("Biblia nie jest do prywatnego wyjaśniania") jest tym samym co umieszczenie Biblii na indeksie ksiąg zakazanych?

1. Nie. Tylko i wyłącznie papież i jego teologowie mogą wykładać Biblię, a członkowie kk muszą słuchać słów papieża i magisterium, a więc ludzi zamiast samemu poznawać poprzez czytanie Pisma Boga.

2. Tak. Zabranianie samodzielnego studium Słowa Bożego jest tym samym co średniowieczne zakazywanie posiadania i czytania Biblii. KK boi się, że czytający Pismo Święte odkryja prawdę o darmowym zbawieniu z łaski i przestana płacić za sakramenty i modlitwy za zmarłych.

3. Ble ble ble - ksiądz ma rację.

Pytanie nr 8

Jak zostałeś zwerbowany lub jak przystąpiłeś do swojego kościoła?

1. Zostałem zapisany w wieku 1 miesiąca, więc świadomie przystąpiłem do kk.

2. Nie należę do żadnego kościoła.

3. Przystąpiłem do swojego kościoła (jakiegokolwiek) po świadomym uwierzeniu w Jezusa, wyznaniu grzechów i przyjęciu chrztu tak, jak zostało to zapisane w Piśmie Świętym.

Pytanie nr 9:

Według nauk św. Pawła nowonarodzony chrześcijanin otrzymuje zbawienie darmo z łaski Pana Jezusa. Jaka więc role w zbawieniu mają tzw. "sakramenty"

1. Sa potrzebne do zbawienia, bo taka jest nauka kk.

2. Nie wiem, ale przypuszczam, że chodzi o pieniądze.

3. Nauczyłeś się na pamięć, sakramenty to nasza chluba i radość. Idź precz.

Pytanie nr 10

Czy wierzysz w to, że ksiądz ma moc odpuszczania lub wybłagania odpuszczenia win ludzi, którzy nie żyją i którzy po śmierci według Biblii przebywają w szeolu (hebrajski) lub hadesie (grecki), a według nauki katolickiej w czyśćcu?

1. Tak, ale tylko wtedy, gdy zapłaci się za wypominki lub odpust, lub da się na mszę, bo inaczej skąd ksiądz ma wiedzieć, żeby to zrobić.

2. Nie, ponieważ Bóg powiedział, że nie może brat wykupić brata, bo cena jest za wysoka i tę cenę zapłacić może tylko Jezus na krzyżu.

3. No przecież inaczej nie brałby pieniędzy. Idź precz.


Daję mocne!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4335
#Pannazdzieckiem nieaktywny
22 marca 2017r. o 21:03
Czółko Panowie i Panie :) Wikary , to jak tam z odpowiedzią na podstawowe pytanie natury filozoficznej ... dlaczego dobry bóg i itd. ?

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Ręce opadają! niezalogowany
22 marca 2017r. o 21:28
Pannazdzieckiem napisał(a): Czółko Panowie i Panie :) Wikary , to jak tam z odpowiedzią na podstawowe pytanie natury filozoficznej ... dlaczego dobry bóg i itd. ?


Masz słabą pamięć, już opowiadałem kilkakrotnie!
Bóg jest wielki, ja jestem mały - nie zechciał mi tego objawić!
BTW
Ciekawość to pierwszy stopień do piekła!
Gdyby ta wiedza była nam do czegoś potrzebna, Stwórca już dawno by nam wyjawił!
PS
Wiem że nie czytasz odpowiedzi i znów zapytasz :(
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ niezalogowany
22 marca 2017r. o 21:31
zaraz cie zapyta o drzewo poznania
przygotuj się
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4335
#Pannazdzieckiem nieaktywny
22 marca 2017r. o 21:34
Oczywiście , że pamiętam ;) Odpowiedziałeś tak samo bodajże trzysta stron wcześniej ... ale lubię się czasami pochandryczyć .Taka rogata dusza :D

Dobrej nocy Wam życzę :)

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Seciarzu niezalogowany
22 marca 2017r. o 21:34
~~ napisał(a):
~~japa japa jejo napisał(a): Cały test na sekciarstwo. (....)


Daję mocne!


Wystarczy już tego sekciarskiego prania mózgu przez ciąglę powtarzanie tej samej załganej propagandy. Gdzie odpowiedzi na pytania zasadnicze?

Sekciarze mają problem nieusuwalny - Chrystus NICZEGO nie zapisał, a jego Kościoła uznać nie mogą, bo są sekciarzami!
Ba! "Nauczają" "nieomylnie" na podstawie Pisma, a każdy "nieomylnie" twierdzi co innego niż drugi.

Jedyne wyjście i odpowiedź - Kościół Chrystusowy!
Ale na to nie pozwala im Ojciec Kłamstwa na którego pasku świadomie (lub nie) idą!

Mają kłopot - nierozwiązywalny!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ niezalogowany
22 marca 2017r. o 21:36
zaraz cie zapyta o drzewo poznania
przygotuj się
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ed niezalogowany
22 marca 2017r. o 21:42
Drzewo poznania to fikcja literacka.,
Jak zresztą cała reszta boziów, zbawień etc.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.