Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Uważaj ...'szatan' jest wszędzie i atakuje :)

~~Brunatnoszary Tytoń niezalogowany
18 stycznia 2022r. o 10:50
Horus napisał(a):
dlaczego Thomas uważany przez ciebie za komunistę został męczennikiem kościoła chrześcijańskiego?
mało tego ... o ile pamiętam okrzyknięto go nawet ''świętym'' ;D


Jest specjalna procedura, według której można kogoś uznać za świętego. Sprawą zajmuje się specjalna komisja, z pewnością, bardziej kompetentna ode mnie. Więc nie mnie dyskutować z efektami jej pracy. Skoro uznali Morusa świętym, widocznie takim był. Skoro Św. Paweł mógł zostać świętym, mimo że wcześniej gnębił chrześcijan, tym bardziej mógł nim zostać Morus, w który w swej naiwności sądził, że najlepsze środowisko życia dla człowieka to komuna.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Brunatnoszary Tytoń niezalogowany
18 stycznia 2022r. o 10:55
~~Wesoły Romek napisał(a):
Ktoś napisał: ~~Brunatnoszary Tytoń napisał(a): A oni pompowali Kościół swoją agenturą przez ponad 50 lat.

Wielebny Tytoniu, nie wiem ile masz lat, ale za mojej młodości w latach 60 tych, milicja obserwowała klasztor przy dawnej Świerczewskiego, w sobotę jak za dużo aut tam stało robili nalot i w gatkach księży z okolicznych parafii wygarniali do suk, i tak robili ze złapanych klech na qrestwie TW :)

Hasło ówczesnych służb, jeśli chodziło o osoby duchowne to "korek, worek i rozporek"
korek - pijaństwo
worek - mamona
rozporek - rozwiązłość
Szantażując księży według tej zasady, poszerzali jeszcze bardziej stado swoich kretów. Cud że Kościół to przetrwał. Na szczęście Jezus zapewnił ze bramy piekielne Go nie przemogą.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Brunatnoszary Tytoń niezalogowany
18 stycznia 2022r. o 11:03
Horus napisał(a):
i co ? ...napiszesz że to TYLKO ''czarna owca''?

kolejna??? ;D ;D

Dokładnie tak, kolejna.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Brunatnoszary Tytoń niezalogowany
18 stycznia 2022r. o 11:15

Horus napisał(a):
a jaką to ''wolę ''starasz się tu sam narzucać innym?
bo twoje pojęcie ''wolnej woli'' stawiasz wyżej niż moją...
a czym jak nie zniewoleniem jest to by niczemu nieświadomemu dziecku poprzez ''wolę'' rodziców narzucać wiarę ?
czym różni się Jezus od Marksa jeśli jeden i drugi nawoływali do życia w komunie? ;D

Wiara lub jej brak jest wynikiem wolnej woli każdego z nas. Nikt nie zmusi cię byś wierzył. Mogę przedstawić ci jedynie swój punkt widzenia.
Sprytnie połączyłeś Jezusa z Marksem przez słowo "Komuna". Niestety u jednego i drugiego miało ono zupełnie inne znaczenie. U Jezusa było to braterstwo, gdzie każdy z współbraci jest szanowany. U Marksa mamy podporządkowanie jednostki "dobru" wspólnemu.
A tak na marginesie. Wiesz może dlaczego lewactwo tak nastaje na katolicyzm, jednocześnie hołubiąc inne religie? Weźmy taką jogę. Jest wręcz kultowa dla dla lewaków i ogłupiałych katolików niestety też.
Jakbyś nie wiedział, to podpowiem, że Katolicyzm upiera się przy godności każdego człowieka, a tamte religie pozwalają na jego uprzedmiotowienie.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Wesoły Romek niezalogowany
18 stycznia 2022r. o 12:19
~~Brunatnoszary Tytoń napisał(a):
Ktoś napisał: ~~Wesoły Romek napisał(a):
Ktoś napisał: Ktoś napisał: ~~Brunatnoszary Tytoń napisał(a): A oni pompowali Kościół swoją agenturą przez ponad 50 lat.

Wielebny Tytoniu, nie wiem ile masz lat, ale za mojej młodości w latach 60 tych, milicja obserwowała klasztor przy dawnej Świerczewskiego, w sobotę jak za dużo aut tam stało robili nalot i w gatkach księży z okolicznych parafii wygarniali do suk, i tak robili ze złapanych klech na qrestwie TW :)

Hasło ówczesnych służb, jeśli chodziło o osoby duchowne to "korek, worek i rozporek"
korek - pijaństwo
worek - mamona
rozporek - rozwiązłość
Szantażując księży według tej zasady, poszerzali jeszcze bardziej stado swoich kretów. Cud że Kościół to przetrwał. Na szczęście Jezus zapewnił ze bramy piekielne Go nie przemogą.

Nie przetrwał by, gdyby nie Minister MSW Kozłowski który gnój wszystkie teczki SB oddał klerowi z ePISkopatu.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Brunatnoszary Tytoń niezalogowany
18 stycznia 2022r. o 12:26
~~Wesoły Romek napisał(a):
Nie przetrwał by, gdyby nie Minister MSW Kozłowski który gnój wszystkie teczki SB oddał klerowi z ePISkopatu.

Ja sprawę widzę nieco inaczej. Przez zatajenie tych teczek, agentura wśród duchowieństwa wciąż ma się dobrze. A była sposobność by Kościół się z nich oczyścił. I wciąż robią w Kościele krecią robotę.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
22258
#Horus nieaktywny
18 stycznia 2022r. o 13:11
~~Brunatnoszary Tytoń napisał(a):
Ktoś napisał: Horus napisał(a):

Jakbyś nie wiedział, to podpowiem, że Katolicyzm upiera się przy godności każdego człowieka, a tamte religie pozwalają na jego uprzedmiotowienie.

godność?
oglądałeś ostatnia konferencję gdzie jakiś młody klecha pierdzielił o tym że sprawę skargi molestowanego chłopaka trzeba odpowiednio rozpatrzyć bo ''mógł to robić dla przyjemności''?

gdzie była wtedy godność siedzącego obok Polaka ?
powiem ci jedno ...
''godnie milczał ''
tak jak ty zgodnie ze swoją ''godnością'' nigdy tu nie przytoczyłeś ŻADNEGO nazwiska klechy nawet skazanego przez sąd...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Wesoły Romek niezalogowany
18 stycznia 2022r. o 14:20
Horus napisał(a):
Ktoś napisał: ~~Brunatnoszary Tytoń napisał(a):
Ktoś napisał: Ktoś napisał: Horus napisał(a):

Jakbyś nie wiedział, to podpowiem, że Katolicyzm upiera się przy godności każdego człowieka, a tamte religie pozwalają na jego uprzedmiotowienie.

godność?
oglądałeś ostatnia konferencję gdzie jakiś młody klecha pierdzielił o tym że sprawę skargi molestowanego chłopaka trzeba odpowiednio rozpatrzyć bo ''mógł to robić dla przyjemności''?

gdzie była wtedy godność siedzącego obok Polaka ?
powiem ci jedno ...
''godnie milczał ''
tak jak ty zgodnie ze swoją ''godnością'' nigdy tu nie przytoczyłeś ŻADNEGO nazwiska klechy nawet skazanego przez sąd...

Rozwiązać złodziejski Konkordat, i klechy pod sąd w Polsce a nie kryci przez mafię watykańską.
https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/instrukcja-watykanu-dla-polskich-biskupow-chodzi-o-postepowania-ws-pedofilii/jgcdqzj,79cfc278

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA CER-FAR zaprasza
REKLAMA Orange zaprasza