Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Porady prawne
BolecFORUM Nowy temat

Uważaj ...'szatan' jest wszędzie i atakuje :)

~~Jenerał a tępy niezalogowany
17 stycznia 2022r. o 20:22
Masz odpowiedź w swoim głupim pytaniu. Imię Boga nie powinno być używane, bo nie pasuje do codzienności. Widzisz Jenerale Morusie, taki to w komiksach oczytany jesteś, to powinieneś wiedzieć, że u Żydów, ale też w bardzo wielu kulturach imienia Boga się nie wypowiada i nie pisze.
W wielu kulturach nawet prawdziwego imienia człowieka nie ujawniało się, bo za dużo mogłoby o nim powiedzieć. U Indian z komiksów tak było. Zauważ, że nadawane w grupie rówieśniczej przezwiska stawały się prawdziwym imieniem i wiele o człowieku mówiły.
I tak rzeczywiście jest - Morus bardzo dużo mówi o tobie. Nie zgadzasz się?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
22258
#Horus nieaktywny
18 stycznia 2022r. o 7:04
nie pierdziel...
to o czym piszesz to chyba odniesienie muzułmanów...kłamliwe zresztą
a u nas pierdykniesz się młotkiem w paluszka i wrzeszczysz ''o boże'' ;D
a u nas tworzy się figury i obrazy ''boga'' na potęgę ...
więc jak to jest z tą religią?
kto jest bardziej religijny? muzułmanie czy chrześcijanie?
muzułmanie częściowo sprzeciwiający się ''produkowaniu'' podobizn Allacha czy chrześcijanie walący podobizny Chrystusa z czego popadnie ...a przecież to muzułmanie bronią się przed tym bo według nich ociera się to o bałwochwalstwo...;D
dlaczego u nich jest całkowity zakaz picia alkoholu a u nas chrześcijanin dopóki jest wóda na stole chleje aż wjedzie mordą w bigos? ;D
jest w sieci wypowiedź księdza odwodzącego rodziców od nadania dziecku imienia Jezus ...
a robi to by w przyszłości nie narażać dziecka na kpiny i aby nie było to odbierane jako kpienie sobie z ''boga''

jak widzisz ja to wyczytałem w komiksach a ty co wyczytałeś w swoich pismach teologicznych? ;D


Dopisane 18.01.2022r. o godz. 07:04:

~~Jenerał a tępy napisał(a):
Morus bardzo dużo mówi o tobie. Nie zgadzasz się?


ależ zgadzam się ...
przypisanie mi przydomka Morus jest dla mnie pewną nobilitacją a nie powodem do wstydu ...
ale czy ty wiesz o czym piszę? ;D


Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Brunatnoszary Tytoń niezalogowany
18 stycznia 2022r. o 7:43
Horus napisał(a):
ależ zgadzam się ...
przypisanie mi przydomka Morus jest dla mnie pewną nobilitacją a nie powodem do wstydu ...
ale czy ty wiesz o czym piszę? ;D


Morus to pierwszy znany mi komunista. Jako dzieciak czytałem o jego Utopii. Potem przyszedł czas na Lenina i mu podobnych. Potem swoją twórczość rozwinął niejaki falco. Teraz chyba jeszcze bardziej cie połechtałem :-P
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Brunatnoszary Tytoń niezalogowany
18 stycznia 2022r. o 7:46
Horus napisał(a): jakim jest ten kraj ,

Wystarczy że zobaczę jak ktoś pisze o "tenkraju" i już wiem że mam do czynienia z antypolskim zaprzańcem. Słowo Polska jakoś wam nie przechodzi przez gardło czy klawiaturę. Boicie się go?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Brunatnoszary Tytoń niezalogowany
18 stycznia 2022r. o 7:49
Horus napisał(a): masz rację ...oprócz zboków mają w swoich szeregach i oszustów i złodziei...;D

własnie ruszył proces innego klechy...
tym razem pijak za kierownicą autka...wydmuchał 2,3 promilka ...
a najciekawsze w tym jest to że sam jest klechą nauczającym o życiu w trzeźwości...:D

pijany świecki za kierownicą to bandyta a klecha? ;D

Właśnie o tym mówiłem. Jakby nie było wśród księży pedofili to byście używali innych pałek. Jak to mawiał wasz mistrz Dzierżyński - wkażcie mi winnego, a ja już znajdę na niego paragraf.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Brunatnoszary Tytoń niezalogowany
18 stycznia 2022r. o 7:56
Horus napisał(a): a więc to tradycja zakazuje nazwanie syna Jezusem?
a jaka to ''tradycja''?
gdzie widzisz jej początki?

a może raczej to obawa rodziców że było by to krzywdzące dla dziecka bo jak reagować jak koledzy by do niego krzyczeli ...
Jezus ....pospaceruj po stawie...

Ta tradycja wywodzi się bezpośrednio z jednego z przykazań by nie wymieniać imienia Pana Boga nadaremno.
Gdyby dziecko nosiło imię Jezusa, to wołając je, właśnie wymienialibyśmy imię Boga nadaremno.
Od razu śpieszę z wyjaśnieniem, że okrzyk "o Boże!", w przypadku jakichś nagłych zdarzeń niekoniecznie jest wymienianiem imienia Boga nadaremno. Może też oznaczać, ze w tym momencie oddajemy nasze cierpienie Bogu. Jeśli jest inaczej, to faktycznie możemy mieć do czynienia ze świętokradztwem. Ale o tym, z czym mamy do czynienia, nie jest w stanie rozstrzygnąć obserwator, bo nie wie co dany człowiek ma w tym momencie w sercu.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Brunatnoszary Tytoń niezalogowany
18 stycznia 2022r. o 8:21
Horus napisał(a): ''nagonki na Kościół''?
to raczej Kościół robi nagonki w szkołach na nieświadome jeszcze wszystkiego dzieciaki...

dlaczego czym wyższa klasa .czym wyższa szkoła tym tragiczniejszy dla Kościoła wskaźnik uczęszczających na te całe ''lekcje'' religii?

więc co ty tu pieprzysz o jakiejś nagonce na Kościół?
ludzie nie mają dosyć samego Kościoła i jego istnienia tylko tych ''nauk'' świadczonych przez jego pracowników...
ludzie mają dosyć obserwowania jak Kościół się bogaci kiedy ''wiernym'' zaleca się ''pracować za michę ryżu''
popatrz na te wypasione plebanie i stojące pod nimi samochody kiedy ''wierny'' ma często dylemat z tym co jutro do gara włoży...
i ty mi tu będziesz pierdzielił że dla nich to nie jest ''wygodne życie''?
pasożyty i nic więcej ...
zero wkładu do państwowego budżetu ale ''doić ''ten kraj to w tym są bezkonkurencyjni...
sprawdź sobie ile kosztuje rocznie ten kraj tzw. fundusz kościelny...
kiedy zaczniesz pisać prawdę?
czy wystarczy ci cały tydzień okłamywać wszystkich by w niedzielę ci odpuszczono...;D

Horus napisał(a): ''nagonki na Kościół''?
to raczej Kościół robi nagonki w szkołach na nieświadome jeszcze wszystkiego dzieciaki...
dlaczego czym wyższa klasa .czym wyższa szkoła tym tragiczniejszy dla Kościoła wskaźnik uczęszczających na te całe ''lekcje'' religii?

Czym skorupka za młodu nasiąknie... - dlatego im wcześniej dzieci poznają Boga, tym dla nich lepiej. Bez Boga nie ma zbawienia.
Dlaczego im wyższa klasa, tym mniej uczniów na lekcji religii? - po prostu ty i tobie podobni robicie "dobrą robotę"

Horus napisał(a):
ludzie nie mają dosyć samego Kościoła i jego istnienia tylko tych ''nauk'' świadczonych przez jego pracowników...

To prawda. Ludzie chcą dziś żyć po "Owsiakowemu", znaczy się hulaj dusza, piekła nie ma. A tu ksiądz z ambony im o jakichś przykazaniach przynudza. Ale są i księża, według których wszyscy będziemy zbawienia - ci to maja kościoły pełne. Tylko ku czemu prowadzą swoje owieczki?

Horus napisał(a):
ludzie mają dosyć obserwowania jak Kościół się bogaci kiedy ''wiernym'' zaleca się ''pracować za michę ryżu''
popatrz na te wypasione plebanie i stojące pod nimi samochody kiedy ''wierny'' ma często dylemat z tym co jutro do gara włoży...

Akurat znam przykłady i w jedną i w drugą stronę, więc nie uogólniaj. Znam wielu księży żyjących skromnie i z poświęceniem. Nie zapominajmy o nich. Takich żądnych bogactwa w Bolesławcu może bym ze dwóch mógł wskazać. A i to z obawą czy słusznie.

Horus napisał(a):
zero wkładu do państwowego budżetu ale ''doić ''ten kraj to w tym są bezkonkurencyjni...
sprawdź sobie ile kosztuje rocznie ten kraj tzw. fundusz kościelny...
kiedy zaczniesz pisać prawdę?

"Co boskie, Bogu. Co cesarskie Cesarzowi."
"Cesarz" zabiera nam grubo ponad połowę wszystkiego co wypracujemy.
Na Kościół kiedyś była dziesięcina. Podatki też były jakoś w tej okolicy. Apetyt państwa więc wzrósł od tamtych czasów wielokrotnie.
A czy Kościół dostaje dziś 10% z naszych wszystkich przychodów? Obawiam się że nie dostaje nawet jednego procenta.
I ty masz czelność jeszcze wypominać coś Kościołowi????

Horus napisał(a):
kiedy zaczniesz pisać prawdę?
czy wystarczy ci cały tydzień okłamywać wszystkich by w niedzielę ci odpuszczono...;D

Przecież ja tu piszę jak na spowiedzi. Wszystko co wiem, co myślę. Wiem że czasem narażam się nawet na śmieszność. Ale takie mamy czasy, ze prawda jest wyśmiewana. Próbuje nam się zastąpić prawdy elementarne, prawdami uzyskanymi w wyniku konsensusu społecznego. A więc przyjmuje się za prawdę to, co dla ludzi wygodne. A prawda niestety, ale często uwiera.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Brunatnoszary Tytoń niezalogowany
18 stycznia 2022r. o 8:34
ramaj napisał(a):
Za w/w "kaszanę " to odpowiedzialny raczej ten szatan patronujący temu topicowi.
Ponadto nie insuuj mi nagonki na kościół - nigdzie nie trafisz na mój wpis atakujący wiarę, natomiast krytycznie o tzw.sługach bożych i owszem.Widzisz ja odróżniam wiarę w Boga od wiary w kler,a dla ciebie to są tożsame sprawy.
Być może jak piszesz "dziś seminarzyści to wszyscy dostali powołani przez Boga"- oby tak było.Ale wywołany zawsze albo relatywizujesz albo unikasz jasnej odpowiedzi, jak chociażby w sprawie opisanych w Gomorze "powołań"i nominacji.Tych "powołań"i nominacji ,które zaskutkowały tym ,że nasz kościół jest jaki jest.


Rozumiem cię. Też był okres, że myślałem podobnie. Szukałem Boga poza Kościołem. Niestety On jest właśnie w Kościele. I nie mówię tu o murach. Mówię o instytucji, którą ustanowił Jezus Chrystus, która ma przechować depozyt wiary. I właśnie w Kościele w końcu odnalazłem prawdę o Bogu. Poznałem moc modlitwy. Życzę ci byś i ty trafił w końcu na dobrą ścieżkę, byś odnalazł Boga.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Metrohouse zaprasza
REKLAMA Porady prawne