Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Uważaj ...'szatan' jest wszędzie i atakuje :)

~~Wesoły Romek niezalogowany
23 sierpnia 2022r. o 14:18
~~Wesoły Romek napisał(a):
Ktoś napisał: ~~Brunatnoszary Tytoń napisał(a):
Ktoś napisał: Ktoś napisał: ~~Wesoły Romek napisał(a):
Wielebny, a słyszałeś o dziesięcinie na kler? to było niewolnictwo czarnej zarazy, uja robili bo niewolnicy na nich pracowali, ilu ludzi musieli spalić by do swojego majątku dojść? :) weź Ty koło i yebnij się w czoła a najlepiej blachę i yebnij się w czachę :)

Usłyszałeś że dzwoni, ale nie wiesz w którym kościele. Skoro chłopi na włościach kościelnych, to może wytłumacz mi dlaczego chłopi często uciekali z pańskiego na kościelne a nie w przeciwnym kierunku. Gdyby nie włości kościelne to nie mieliby dokąd uciekać. I skąd to twoje przekonanie, że kościół dochodził do majątku paleniem ludzi :-DDDD
Własna inwencja, czy ktoś ci to powiedział?

Może jakieś materiały historyczne gdzie pisze , że chłopi pańszczyźniani uciekali pod skrzydła kleru? :) poczytaj sobie w necie jest tego od groma gdzie kler oskarżał bogaczy o herezję by po ich spaleniu przejmować majątki :) Kościuszko też chował się pod purpuratami których wieszał na drzewach :) taka jest teraźniejsza prawda :)
https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/other/problemy-ko%C5%9Bcio%C5%82a-w-polsce-to-badanie-m%C3%B3wi-wszystko/ar-AA10VhnO?ocid=msedgntp&cvid=17dc074babc9478091d715b5b1d4cb04&fromMaestro=true


Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Brunatnoszary Tytoń niezalogowany
23 sierpnia 2022r. o 14:23
ramaj napisał(a):
Ktoś napisał: ~~Złota Ostróżka napisał(a): tytuń ,skończ opowiadać bzdety
kościół zniósł niewolnictwo HHAAHHAHAHA


On tak już ma,zderzą mu sie dwie komórki w miejscu gdzie nosi(ł) włosy i zaraz ma prawdę objawioną.Łap za klawiaturę i heja,a kto nie za nim to lewak.

Nie sposób się z tobą nie zgodzić. Kto nie ma Boga jako główny punkt odniesienia, stawia sobie w tym punkcie człowieka. A wtedy faktycznie możemy mówić o lewactwie.
A czy nawiedzają mnie prawdy objawione? Jest coś takiego jak prawda obiektywna, a ta mówi - jest jeden Bóg. Czy akurat ona mnie co jakiś czas nawiedza? Raz mnie nawiedziła i jej się trzymam, gdyż nie mam najmniejszego powodu by od niej odstąpić.
Zaś wy lewacy ciągle kombinujecie z prawdą i co zakombinujecie to dochodzicie do kolejnej sprzeczności. W końcu przyjmujecie że nawet jak w którejś prawdzie jest sprzeczność to się ją przegłosowuje że jest prawdą, i wszystko jest cacy :-D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Brunatnoszary Tytoń niezalogowany
23 sierpnia 2022r. o 14:35
~~Wesoły Romek napisał(a): poczytaj sobie w necie jest tego od groma gdzie kler oskarżał bogaczy o herezję by po ich spaleniu przejmować majątki :) Kościuszko też chował się pod purpuratami których wieszał na drzewach :) taka jest teraźniejsza prawda :)

Czekaj, czekaj, bo już się pogubiłem. To w końcu kler spalił Kościuszkę i zajął jego majątek, czy to Kościuszko wieszał przedstawicieli kleru? W takim razie to kler był winny temu że Kościuszko musiał ich powiesić????
W Polsce akurat był bardzo liberalny klimat, jeśli chodzi o wyznania. Dlatego właśnie na naszej ziemi znajdowali schronienie na przykład żydzi, czy przedstawiciele prześladowanych zakonów. Mówić w tym kontekście o prześladowaniach za herezję. to nieporozumienie. No chyba że mówimy o ziemiach dziś Polskich, to we Wrocławiu przez jakiś czas działał krwawy inkwizytor, po którym ostała nam się wyliczanka "entliczek, pantliczek, czerwony stoliczek...". Ale pojedyncze przypadki wynaturzeń nie świadczą o całym charakterze Kościoła.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Wesoły Romek niezalogowany
23 sierpnia 2022r. o 17:00
~~Brunatnoszary Tytoń napisał(a):
Ktoś napisał: ~~Wesoły Romek napisał(a): poczytaj sobie w necie jest tego od groma gdzie kler oskarżał bogaczy o herezję by po ich spaleniu przejmować majątki :) Kościuszko też chował się pod purpuratami których wieszał na drzewach :) taka jest teraźniejsza prawda :)

Czekaj, czekaj, bo już się pogubiłem. To w końcu kler spalił Kościuszkę i zajął jego majątek, czy to Kościuszko wieszał przedstawicieli kleru? W takim razie to kler był winny temu że Kościuszko musiał ich powiesić????
W Polsce akurat był bardzo liberalny klimat, jeśli chodzi o wyznania. Dlatego właśnie na naszej ziemi znajdowali schronienie na przykład żydzi, czy przedstawiciele prześladowanych zakonów. Mówić w tym kontekście o prześladowaniach za herezję. to nieporozumienie. No chyba że mówimy o ziemiach dziś Polskich, to we Wrocławiu przez jakiś czas działał krwawy inkwizytor, po którym ostała nam się wyliczanka "entliczek, pantliczek, czerwony stoliczek...". Ale pojedyncze przypadki wynaturzeń nie świadczą o całym charakterze Kościoła.

Wielebny Tytoniu, nie manipuluj postami OK? :) Kościuszko wieszał purpuratów na drzewach w podzięce za okradanie Polaków , czemu skasowałeś mój link który pokazywał , że ludzie w Polsce mają czarną zarazę w doopie? :) od października ubiegłego roku nie mogą wsadzić "Prawi i Sprawiedliwi" pedofila z Ruszowa do więzienia, gdzie jest jego miejsce :) co wazeliny nie kupił? by dziada rozprawiczenie nie bolało? :)
https://www.eluban.pl/wiadomosci/33865,ksiadz-z-ruszowa-skazany-prawomocnym-wyrokiem-za-pedofilie-nadal-nie-jest-w-wiezieniu
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Brunatnoszary Tytoń niezalogowany
23 sierpnia 2022r. o 17:40
Grzeszysz i bluźnisz Romku wesoły ,nasz święty Jan Paweł ,siedzący po prawicy Ojca wstydzi się za ciebie przed Panem. Wszystkie czarne zboki gwałcące małe dzieci nie unikną kary. Niechybnie czeka ich sąd , - ostateczny.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Wesoły Romek niezalogowany
23 sierpnia 2022r. o 18:00
~~Brunatnoszary Tytoń napisał(a): Grzeszysz i bluźnisz Romku wesoły ,nasz święty Jan Paweł ,siedzący po prawicy Ojca wstydzi się za ciebie przed Panem. Wszystkie czarne zboki gwałcące małe dzieci nie unikną kary. Niechybnie czeka ich sąd , - ostateczny.

O czym Ty Wielebny Tytoniu pierdzielisz? JaPa 2 patron pedofilii smaży się w kotle :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Brunatnoszary Tytoń niezalogowany
23 sierpnia 2022r. o 18:41
~~Brunatnoszary Tytoń napisał(a): Grzeszysz i bluźnisz Romku wesoły ,nasz święty Jan Paweł ,siedzący po prawicy Ojca wstydzi się za ciebie przed Panem. Wszystkie czarne zboki gwałcące małe dzieci nie unikną kary. Niechybnie czeka ich sąd , - ostateczny.

Błagam! Jak już sie podszywasz, to choć trzymaj jakiś poziom.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Jasnofioletowa Alstremeria niezalogowany
23 sierpnia 2022r. o 18:47
~~Wesoły Romek napisał(a):
Wielebny Tytoniu, nie manipuluj postami OK? :)

Nie manipuluję. Nie zacytowałem linka, bo nie wiem co sie pod nim kryje. nie zapoznałem się z jego treścią. odniosłem sie tylko do twojej haotycznej wypowiedzi z której wynikało coś odwrotnego niż zamierzałeś nam tu wykazać. a mianowicie że to duchowieństwo było pokrzywdzone a nie rewolucjonista Kościuszko.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAMrowka zaprasza
REKLAMA Metrohouse zaprasza