Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Ecojob zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Uważaj ...'szatan' jest wszędzie i atakuje :)

~~Zofia katoliczka niezalogowany
8 września 2022r. o 5:27
Najwyższy czas przerzucić utrzymanie kościoła na wiernych. Aby wierzący sami opłacali swoich kacyków. Od razu zobaczymy ilu mamy katolików.
Pierwsza rzecz ,którą nauczyłam się o Bogu to , to , że on ciągle potrzebuje pieniędzy.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Brunatnoszary Tytoń niezalogowany
8 września 2022r. o 7:16
~~Renata napisał(a):
Ktoś napisał: ~~Brunatnoszary Tytoń napisał(a):
Ktoś napisał: Ktoś napisał: ~~Rudozłoty Cyprysik napisał(a):

czym różni się to moje słuchanie ''gadającej skrzynki '' od ''gadającej głowy '' z ambony która mówi ci co masz sam myśleć?


Ano tym się różni że z ambony słyszę słowa mające źródło w Bogu. A tylko w Bogu jest prawda. Prawda stała i niezmienna od początku świata.
A gadająca skrzynka może ci codziennie podawać inną prawdę. Według niej prawda może być na przykład przegłosowana. Kilku mądrali się zbierze i przegłosują, że człowiek od dziś może mieć 777 różnych płci. I jeszcze wprowadzą restrykcje dla tych, którzy ośmielą się uważać inaczej.
A Bożej prawdy nikt nie każe ci uznawać. Jedyną konsekwencją jest tylko to, ze możesz nie być zbawiony. Ale to ty o tym decydujesz.
Na zachodzie , który już praktycznie zapomniał o Bogu, możesz pójść siedzieć za odrzucenie "prawdy" o wielu płciach.
Proste pytanie. Skąd się wziął Bóg , czy też inni bogowie ? Kto i dlaczego ich stworzył? Dlaczego, np. ludy pierwotne nic nie wiedziały o Trójcy Świętej? Czy nauka ma rację mówiąc, że świat powstał z materii ? Najłatwiej powiedzieć, że świat stworzył jakiś bóg i spokój . Ludzi zawsze straszono bogiem, czy tam jakąś siłą nieczystą. Czy wszyscy ludzie pochodzą od Adama i Ewy ? Jak rozpoznać, która wiara jest prawdziwa? Czyngis Chan powiedział by wierzyć w każdego boga, bo nie wiadomo, który z nich jest prawdziwy .


Zadajesz mądre pytania. Na wiele z nich na szczęście nie mamy odpowiedzi. Tę wiedzę posiada sam Bóg. Gdybyśmy wiedzieli wszystko to co On, to bylibyśmy Mu równi. A gdzie nam przecież do Boga?
Który Bóg jest prawdziwy? I dlaczego akurat ten nasz? Mi dojście do tego zabrało pół wieku. W trzech słowach ci tego nie streszczę :-|
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Brunatnoszary Tytoń niezalogowany
8 września 2022r. o 7:22
~~Horus napisał(a): nawet nie wiem czy jest jakikolwiek sens komentować te twoje posty ...
tyle tu napisałeś a w sumie...nic nie napisałeś...

Gdybym ci zrobił wykład o fizyce kwantowej, twoja reakcja byłaby dokładnie taka sama.
Po prostu niektórych rzeczy nie jesteś w stanie ogarnąć swoimi dwoma zwojami więcej od kury.
Ale i tak możesz normalnie funkcjonować dzięki temu że ze szkiełka ci powiedzą co masz myśleć i co robić. To właśnie dlatego ludzie o podobnym poziomie intelektu tak chętnie stają po stronie jełopozycji, bo od razu stają się mądrzy, wykształceni, młodzi i z dużych miast :-DDDDD
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Horus niezalogowany
8 września 2022r. o 8:19
~~Brunatnoszary Tytoń napisał(a):
Ktoś napisał: ~~Horus napisał(a): nawet nie wiem czy jest jakikolwiek sens komentować te twoje posty ...
tyle tu napisałeś a w sumie...nic nie napisałeś...

Gdybym ci zrobił wykład o fizyce kwantowej, twoja reakcja byłaby dokładnie taka sama.
Po prostu niektórych rzeczy nie jesteś w stanie ogarnąć swoimi dwoma zwojami więcej od kury.
Ale i tak możesz normalnie funkcjonować dzięki temu że ze szkiełka ci powiedzą co masz myśleć i co robić. To właśnie dlatego ludzie o podobnym poziomie intelektu tak chętnie stają po stronie jełopozycji, bo od razu stają się mądrzy, wykształceni, młodzi i z dużych miast :-DDDDD

ty nie potrafisz odpowiedzieć na najprostsze nawet pytanie a chcesz mi robić ''wykłady o fizyce kwantowej''?
zapytany o tezy Lutra o których sam wspomniałeś zwiałeś do swojej kruchty bo i tu byś poległ a ty mi tu z kwantami wyskakujesz?

który to ksiądz czy biskup to wymyślił? ;D

teraz grzecznie odpowiadasz na pytanie Renaty i chwalisz ją za ''mądre pytania''
''Skąd się wziął Bóg , czy też inni bogowie ? Kto i dlaczego ich stworzył? Dlaczego, np. ludy pierwotne nic nie wiedziały o Trójcy Świętej? ''
dlaczego więc jej nie odpowiedziałeś?
a nie zauważyłeś że podobne pytanie ci zadałem wcześniej i też przemilczałeś?

''Po prostu niektórych rzeczy nie jesteś w stanie ogarnąć swoimi dwoma zwojami więcej od kury.''

czy to że Renata zapytała cię o ''trójce świętą'' świadczy też o tym że ma ''dwa zwoje'' ?

bo mnie się wydaje że ty nawet te swoje dwa masz poważnie uszkodzone...;D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Brunatnoszary Tytoń niezalogowany
8 września 2022r. o 8:41
~~Horus napisał(a):

ty nie potrafisz odpowiedzieć na najprostsze nawet pytanie a chcesz mi robić ''wykłady o fizyce kwantowej''?
zapytany o tezy Lutra o których sam wspomniałeś zwiałeś do swojej kruchty bo i tu byś poległ a ty mi tu z kwantami wyskakujesz?


Ty nie spytałeś a zacząłeś mnie przepytywać. Nie jesteśmy w szkole, a ty nie jesteś moim nauczycielem by mnie przepytywać. Chcesz tez Lutra to spytaj wujka Google.
Ciebie bawią utarczki słowne, to zupełnie naturalne przy twoim poziomie intelektualnym. Mnie interesuje bardziej rzeczowa wymiana zdań. Ale widzę że z tym to akurat będzie ciężko :-|
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Horus niezalogowany
8 września 2022r. o 8:45
~~Brunatnoszary Tytoń napisał(a):
Ktoś napisał: ~~Horus napisał(a):

ty nie potrafisz odpowiedzieć na najprostsze nawet pytanie a chcesz mi robić ''wykłady o fizyce kwantowej''?
zapytany o tezy Lutra o których sam wspomniałeś zwiałeś do swojej kruchty bo i tu byś poległ a ty mi tu z kwantami wyskakujesz?


Ty nie spytałeś a zacząłeś mnie przepytywać. Nie jesteśmy w szkole, a ty nie jesteś moim nauczycielem by mnie przepytywać. Chcesz tez Lutra to spytaj wujka Google.
Ciebie bawią utarczki słowne, to zupełnie naturalne przy twoim poziomie intelektualnym. Mnie interesuje bardziej rzeczowa wymiana zdań. Ale widzę że z tym to akurat będzie ciężko :-|

na czym by miała polegać to ''rzeczowa wymiana zdań''?
możesz konkretnie na to odpowiedzieć?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Brunatnoszary Tytoń niezalogowany
8 września 2022r. o 9:32
Na pewno nie na przepytywankach :-P
Bo wklejanie odpowiedzi znalezionych w googlu to nie jest rzeczowa rozmowa.
W rzeczowej dyskusji trzeba mieć trochę pokory. Wsłuchać się w słowa adwersarza. I na pewno nie powtarzać po raz setny pytania, skoro drugi dyskutant wyraźnie powiedział 99 razy, ze nie zna odpowiedzi.
Trójca Święta to piękna tajemnica wiary. Na jej temat napisano opasłe tomy, które i tak nie przybliżyły nas do poznania jej istoty. Dla mnie to jest piękne, bo boskie. Dla ciebie irytujące. W rzeczowej dyskusji w tym miejscu stawia się kropkę. Lewactwo jednak brnie dalej i zrobi głosowanie jaką przyjąć "prawdę" i do tego próbujesz mnie nakłonić. Tej prawdy jednak nie da się ani przegłosować, ani poznać. Jest szansa że ją pojmiemy, ale dopiero po drugiej stronie życia. Mam co prawda na ten temat swoją teorię. Ale powiedzmy że jest to moja teoria prywatna i raczej nie chcę się nią dzielić, a już na pewno nie z osobami, które nie maja szans jej ogarnąć.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Horus niezalogowany
8 września 2022r. o 9:48
ty naprawdę myślisz że ciągłe zarzucanie komuś to że może korzystać z Googla czyni ciebie z automatu mądrzejszym? ...ale może ty spróbuj wygoglać sobie coś na temat ''boga'' i podaj tu link kiedy to zaistniał twój ''bóg''
kto może był jego ''ojcem założycielem''
nie pamiętam dokładnie ale Goethe powiedział coś takiego że nie można wierzyć w coś niematerialnego bo wiara w coś musi być oparta o fakt ...o coś namacalnego a nie ''uduchowionego''
oczywiście ty zaraz go określisz ''lewakiem'' a to tylko był racjonalista...
podobnie Luter ...prawda?
tylko dziwne że tak często opierał swoje teorie o Biblię ...;D

tą samą do której zasad do dzisiaj nie stosują się twoi kościółkowi braciszkowie...;D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza