Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAMrowka zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Uważaj ...'szatan' jest wszędzie i atakuje :)

~~Brunatnoszary Tytoń niezalogowany
7 września 2022r. o 13:03
~~Rudozłoty Cyprysik napisał(a):

kiedyś tu napisałeś -''bez Boga nie ma życia na Ziemi'' ...a ja twierdzę że to wierutne kłamstwo...;D

Racjonalizm naukowy to XIX-to wieczna koncepcja. Wtedy naukowcy uważali że są o krok od poznania wszechrzeczy. Na gwałt pisali encyklopedie, które po dopisaniu odkryć, które miały być dokonane lada dzień, miały zawierać już pełnię wiedzy o świecie. O świecie, w którym zabraknie miejsca dla Boga, bo wszystko stanie się realne i policzalne.
Ale mijały kolejne lata, a białe plamy na mapie wiedzy zamiast się kurczyć, to zaczęły się zmieniać w całe oceany do odkrycia. Racjonaliści musieli uznać przegraną swojej koncepcji. Dziś najtęższe głowy przyznają że bez Boga jako stwórcy świat nie miał prawa powstać.
Ale....
Ale Polska, z powodu sytuacji politycznej, pozostała na marginesie tych przemian. Stała się swoistym skansenem, gdzie wciąż można spotkać zdeklarowanych racjonalistów. I to tym bardziej zagorzałych w głoszeniu swoich racji, im bardziej będą czuli ich bezsens.
A wracając do kwestii ''bez Boga nie ma życia na Ziemi'', to nie tylko nie byłoby życia, ale w ogóle nie byłoby niczego. Bóg jest stwórcą wszechrzeczy.
Wspomniałeś o ewolucji świata. Mam taką prywatną teorię, że my ludzie też nie jesteśmy jeszcze skończonym dziełem Boga, wciąż podlegamy ewolucji, której celem jest byśmy się stali na tyle doskonali, abyśmy mogli obcować z samym Bogiem. Ewolucji głównie na polu mentalno-duchowym. Jeśli naszym głównym celem będzie tylko przyjemne życie tu na Ziemi, na doskonałość duchową raczej się to nie przełoży.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Brunatnoszary Tytoń niezalogowany
7 września 2022r. o 13:16
~~Rudozłoty Cyprysik napisał(a):

czym różni się to moje słuchanie ''gadającej skrzynki '' od ''gadającej głowy '' z ambony która mówi ci co masz sam myśleć?


Ano tym się różni że z ambony słyszę słowa mające źródło w Bogu. A tylko w Bogu jest prawda. Prawda stała i niezmienna od początku świata.
A gadająca skrzynka może ci codziennie podawać inną prawdę. Według niej prawda może być na przykład przegłosowana. Kilku mądrali się zbierze i przegłosują, że człowiek od dziś może mieć 777 różnych płci. I jeszcze wprowadzą restrykcje dla tych, którzy ośmielą się uważać inaczej.
A Bożej prawdy nikt nie każe ci uznawać. Jedyną konsekwencją jest tylko to, ze możesz nie być zbawiony. Ale to ty o tym decydujesz.
Na zachodzie , który już praktycznie zapomniał o Bogu, możesz pójść siedzieć za odrzucenie "prawdy" o wielu płciach.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Brunatnoszary Tytoń niezalogowany
7 września 2022r. o 13:23
~~Rudozłoty Cyprysik napisał(a):
pieprzysz o poszukiwaniu Boga w ''ciszy'' ale sam gnasz do kościółka co niedzielę gdzie o ciszę raczej trudno...
strasznie słabo widzę twoją ''wiarę'' skoro jak się domyślam wizyta w kościele ma ją umocnić...


Ile razy ci już pisałem że jestem człowiekiem niewierzącym? Jaki więc jest sens umacniania mojej "wiary"?
Ja nie wierzę w Boga tylko wiem że On jest. A jak już wiem że Bóg istnieje to już nie da się tego istnienia bardziej urealnić.
Do kościoła nie idę by umacniać wiarę, ale aby lepiej poznać najbardziej kochaną osobę. A drogi do poznania są różne. Dobra jest i Msza, i cisza na adoracji i studiowanie Słowa Bożego i wiele, wiele innych.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Brunatnoszary Tytoń niezalogowany
7 września 2022r. o 13:28
~~Rudozłoty Cyprysik napisał(a):

no właśnie ...ty to swoim rozumem interpretujesz nie potrafiąc zrozumieć tego o czym wcześniej pisałem a więc tym że każdy ma niezbywalne prawo do własnej interpretacji...


Jakiej interpretacji?
Łykasz jak młody pelikan wszystko co ci z tej twojej skrzynki ogłoszą.
"Własna interpretacja" :-DDDDD
Tu to mnie rozbawiłeś. Ty nie masz żadnej interpretacji. Jesteś naocznym przykładem że propaganda ma sens. Można z ciebie ulepić praktycznie wszystko. Nie masz pionu, nie masz fundamentu, nie masz kręgosłupa. Nie masz niczego.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Brunatnoszary Tytoń niezalogowany
7 września 2022r. o 13:34
~~Rudozłoty Cyprysik napisał(a): dalej to samo...
''ja widzę coś czego ty nie widzisz'' a więc ja i ja...
a co z innymi którym bliżej temu co widzą a nie co sobie mogą wyobrazić?

Ano "ja" dlatego bo mogę się wypowiadać wyłącznie w swoim imieniu. Jak JA to widzę. Każdy ma swoją drogę dojścia do prawdy. Na tym właśnie polega wolność.
Po twojej stronie świata ustala się wspólny pogląd i zaczyna się mówić MY. Jak któremuś odszczepieńcowi głowa za bardzo wystaje, to mu się ją odcina.
W świecie Boga każdy jest indywidualnym bytem, który ma prawo do swoich indywidualnych poglądów, do swojej godności. To się właśnie nazywa wolna wola.

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Horus niezalogowany
7 września 2022r. o 14:34
nawet nie wiem czy jest jakikolwiek sens komentować te twoje posty ...
tyle tu napisałeś a w sumie...nic nie napisałeś...
śmiejesz się kiedy mowa o ''interpretacji'' bo nie dopuszczasz do siebie faktu że różni ludzie różnie kwestie tego jak usilnie starasz się ich przekonać do swojej ''wiary'' właśnie to mogą różnie interpretować...

na tym właśnie polega od wieków manipulacja Kościoła ...
a ty to łykasz...;D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Renata niezalogowany
7 września 2022r. o 17:19
~~Brunatnoszary Tytoń napisał(a):
Ktoś napisał: ~~Rudozłoty Cyprysik napisał(a):

czym różni się to moje słuchanie ''gadającej skrzynki '' od ''gadającej głowy '' z ambony która mówi ci co masz sam myśleć?


Ano tym się różni że z ambony słyszę słowa mające źródło w Bogu. A tylko w Bogu jest prawda. Prawda stała i niezmienna od początku świata.
A gadająca skrzynka może ci codziennie podawać inną prawdę. Według niej prawda może być na przykład przegłosowana. Kilku mądrali się zbierze i przegłosują, że człowiek od dziś może mieć 777 różnych płci. I jeszcze wprowadzą restrykcje dla tych, którzy ośmielą się uważać inaczej.
A Bożej prawdy nikt nie każe ci uznawać. Jedyną konsekwencją jest tylko to, ze możesz nie być zbawiony. Ale to ty o tym decydujesz.
Na zachodzie , który już praktycznie zapomniał o Bogu, możesz pójść siedzieć za odrzucenie "prawdy" o wielu płciach.

Proste pytanie. Skąd się wziął Bóg , czy też inni bogowie ? Kto i dlaczego ich stworzył? Dlaczego, np. ludy pierwotne nic nie wiedziały o Trójcy Świętej? Czy nauka ma rację mówiąc, że świat powstał z materii ? Najłatwiej powiedzieć, że świat stworzył jakiś bóg i spokój . Ludzi zawsze straszono bogiem, czy tam jakąś siłą nieczystą. Czy wszyscy ludzie pochodzą od Adama i Ewy ? Jak rozpoznać, która wiara jest prawdziwa? Czyngis Chan powiedział by wierzyć w każdego boga, bo nie wiadomo, który z nich jest prawdziwy .

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ksiondz ewangelik niezalogowany
7 września 2022r. o 17:30
tytoń opowie na to że z materii ale tą stworzył bóg ale kto stworzył boga już nie odpowie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA CER-FAR zaprasza
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza