Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Czy powinniśmy płacić za kolędę?
~~Rdzawy Kleome niezalogowany
10 stycznia 2019r. o 22:23
~~Białawoszary Oczar napisał(a):
~~Rdzawy Kleome napisał(a): W 1987 r przeżyłam śmierć kliniczną. W widziadłach z tym związanych inni ludzie doszukują się boskich przeżyć,a ja uważam ,że to co zobaczyłam było czynnikiem anestetyków podanych mi przed operacją i niedotlenienia mózgu.Nie boję się śmierci,bo chociaż zabrzmi to buńczucznie, to dopóki żyję ona mnie nie dotyczy,zaś po śmierci nie będzie już miała do mnie dostępu.Moim życiowym motto jest zaczerpnięte z buddyzmu zdanie "O to, co jest po drugiej stronie powinniśmy zapytać tych,którzy stamtąd wracają "W moim długim już życiu nie dane było kogoś takiego spotkać.Może oczar,może bazylia zechcą się do tego ustosunkować,ale bez powielania wcześniejszych postów i wałkowania poprzednich wypowiedzi.

Nie jeden już raz byłem na granicy życia i śmierci. Nie zawsze wiązało się to z utratą świadomości czy podawaniem jakichś środków farmakologicznych. Moje doświadczenie mówi mi że "po drugiej stronie" nie ma pustki. Jest inny świat. Świat za którym tęsknię. Zostałem jednak tutaj bo widocznie mam tu jeszcze coś do zrobienia, zrozumienia, przepracowania. Z jednej strony jest mi łatwiej bo nie mam chwili zwątpień w Stwórcę. Z drugiej jednak strony nie mam też marginesu na słabość, zwątpienie. Widzę jak taki falco "drze łacha" z Boga, jak Panna snuje swoje transcendentalne teorie i współczuję im. Współczuję, bo błądzą. Marnują swoją energię życiową. Pozytywne jest tylko to że poszukują. Może jeszcze zdążą odnaleźć...
Mój dom "nawiedził" duszpasterz" ostatni raz jakieś 26-28 lat temu.Nie liczę upływu lat..Zgodnie z tradycją w jakiej zostałam wychowana przyjmowałam księdza podczas kolędy.Do czasu.Kiedy przed laty ksiądz na zakończenie wizyty duszpasterskiej mojemu mężowi podał rękę,a mnie chwycił za ramiona i pocałował w szyję ze słowami,że mam delikatną skórę sam zatrzasnął drzwi mojego domu.Nie daję nikomu przyzwolenia na takie zachowanie.Jak nikt rozumiem ofiary pedofilii księży.Księżą gromadzą majątki,otumaniają ofiary namawiając do coraz większych datków na ich wystawne życie,ponieważ wiedzą,że po ich śmierci nie poniosą żadnej kary.Żadnych piekieł,żadnego nieba.O nieśmiertelności możemy mówić w kategoriach jednostek niezwykle uzdolnionych,które wiedzą,przenikliwością myślenia wyznaczają nowe trendy,a o których historia nie zapomni .To jest nieśmiertelność.W rodzinach pozostaniemy nieśmiertelni za sprawą naszej miłości do bliskich,działaniu dla ich dobra i to w ich pamięci otrzymamy życie wieczne. Żaden klecha nie powinien nikogo straszyć ogniami piekielnymi,bo jeśli takie gadanie w średniowieczu ,gdzie nie było etyki,kodeksów prawa cywilnego i karnego miało racje bytu,to w cywilizowanym i popartym nauką świecie nie ma racji bytu.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Szary Omieg niezalogowany
10 stycznia 2019r. o 22:40
falco napisał(a):
staniczek napisał(a):

'' przypadku gdy kogoś nie stać lub nie chce dać wynagrodzenia''


co zostanie skrzętnie odnotowane w kapowniku księdza zwanym dla niepoznaki ''kartoteką '' ;)



Juuuudaszu dzięki takiej kartotece, zostaniesz oceniony sprawiedliwie i na koniec swojej ziemskiej drogi skończysz pod płotem.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Rdzawy Kleome niezalogowany
10 stycznia 2019r. o 23:46
Ja pod płotem nie skończę,chociaż wolałabym ,aby moje prochy zostały rozsypane w miejscu przeze mnie ukochanym.Nie mam takiej mocy sprawczej ,urna musi spocząć na cmentarzu parafialnym,rodzina musi wnieść opłatę.I znowu wszystko rozbija się o pieniądze.Po śmierci zostanę spalona,ponieważ nie życzę sobie by moje ciało ,o które dbam toczyły robaki.Jestem córką,matką ,siostrą,babcią.Nie będę narażać rodziny na koszty związane z balsamowaniem,po którym robale nie będą miały do mnie dostępu, a po latach, podczas likwidacji cmentarza psy nie będą ciągać moich kości.Widziałam i nie zgadzam się na profanację.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Gołębi Rannik niezalogowany
11 stycznia 2019r. o 7:27
twoje prochy spalone czy nie wolna wola też toczone przez robala tylko innego
też mogą skończyć sprawiedliwie pod płotem twoja wolna wola twoje zachowanie twój wybór
judaszowy czy nie wolna wola
filozofuj dalej a płot to płot
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
11 stycznia 2019r. o 7:33
~~Szary Omieg napisał(a):
falco napisał(a):
staniczek napisał(a):

'' przypadku gdy kogoś nie stać lub nie chce dać wynagrodzenia''


co zostanie skrzętnie odnotowane w kapowniku księdza zwanym dla niepoznaki ''kartoteką '' ;)



Juuuudaszu dzięki takiej kartotece, zostaniesz oceniony sprawiedliwie i na koniec swojej ziemskiej drogi skończysz pod płotem.


ty kmiocie
nie tobie ani też żadnemu klesze nie jest dane oceniać ,co jest a co nie jest sprawiedliwe
nie przejmuj się tym gdzie ja ''skończę '' bo ja pomimo błędów jakie robiłem i jakie zapewne jeszcze zrobię wierzę w jedno-któryś z ''bogów'' zaproponuje mi swój ''eden''

to co powyżej napisałeś pokazuje jakim ''wybitnym'' jesteś prostakiem i jeśli tego nie zmienisz to nawet ten twój ''bóg'' głęboko się zastanowi nad tobą i co z tobą zrobić ...
ale czy to jest dla mnie problemem?...jesteś za cieniutki i nic nie znaczący ''ujadacz'' bez ogłady i szacunku dla innych ...
nawet ''zero'' ma większą wartość niż ty
jak powyżej napisałem -kmiot i prostak

pamietasz? wyjaśnisz to ?

~~Białawoszary Oczar 23 godz. 6 min. temu

Postów


O ciebie falco jest to skłonność do nieletnich.

przypominam ci łajzo że nie zgłaszając tych swoich ''obserwacji'' popełniasz przestępstwo ...

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Bladożółty Bratek niezalogowany
11 stycznia 2019r. o 7:37
Ja tam zapraszam i płacę .
Pedofil nie pedofil ale to wysłannik od samego Boga ,wie co robi . Jak nie było kogo to wysłał pedofila.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Gołębi Rannik niezalogowany
11 stycznia 2019r. o 7:38
to ty jesteś ten bolcowy judasz?
człowiek cie oceni a potem Bóg cię oceni
na nic te twoje qwazi mundrości nie pomogą
i dla ciebie nadejdzie czas płaczu i zgrzytanie zębami
i płot
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Białawoszary Oczar niezalogowany
11 stycznia 2019r. o 7:45
~~Rdzawy Kleome napisał(a): Mój dom "nawiedził" duszpasterz" ostatni raz jakieś 26-28 lat temu.Nie liczę upływu lat..Zgodnie z tradycją w jakiej zostałam wychowana przyjmowałam księdza podczas kolędy.Do czasu.Kiedy przed laty ksiądz na zakończenie wizyty duszpasterskiej mojemu mężowi podał rękę,a mnie chwycił za ramiona i pocałował w szyję ze słowami,że mam delikatną skórę sam zatrzasnął drzwi mojego domu.Nie daję nikomu przyzwolenia na takie zachowanie.Jak nikt rozumiem ofiary pedofilii księży.Księżą gromadzą majątki,otumaniają ofiary namawiając do coraz większych datków na ich wystawne życie,ponieważ wiedzą,że po ich śmierci nie poniosą żadnej kary.Żadnych piekieł,żadnego nieba.O nieśmiertelności możemy mówić w kategoriach jednostek niezwykle uzdolnionych,które wiedzą,przenikliwością myślenia wyznaczają nowe trendy,a o których historia nie zapomni .To jest nieśmiertelność.W rodzinach pozostaniemy nieśmiertelni za sprawą naszej miłości do bliskich,działaniu dla ich dobra i to w ich pamięci otrzymamy życie wieczne. Żaden klecha nie powinien nikogo straszyć ogniami piekielnymi,bo jeśli takie gadanie w średniowieczu ,gdzie nie było etyki,kodeksów prawa cywilnego i karnego miało racje bytu,to w cywilizowanym i popartym nauką świecie nie ma racji bytu.

Cywilizowanym świecie powiadasz... Rozumiem że w Polsce nie było cywilizowanego świata, gdy najpierw "naziści", potem komuniści masowo mordowali ludzi. W byłej Jugosławii też cywilizacja przymknęła na jakiś czas oczy. Wokół nas, gdzie kwitnie handel żywym towarem czy śmiercią w postaci narkotyków, też cywilizacja odwraca wzrok. Są wartości uniwersalne, których strzeże Kościół. Jeśli któryś przedstawiciel Kościoła nie spełnia tych standardów, jest to problem przede wszystkim jego. Z powodu jednego nie potrafiącego się zachować księdza nie powinnaś podejmować tak drastycznych decyzji. No chyba że szukałaś pretekstu, bo te codzienne modlitwy, czy chodzenie do Kościoła mogły być dla Ciebie uciążliwe. Teraz masz spokój z Kościołem. W niedzielę zamiast do kościoła, możesz iść na zakupy. Nie musisz robić rachunku sumienia. Bo sumienie masz przecież czyste, to wszystko wina klechy.
W Twoim przypadku po prostu powinnaś była skontaktować się z przełożonym tego księdza, by mu wytłumaczył co duchownemu wypada, a czego nie wypada robić.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza