Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Prawda o protestach

~~Szaropopielata Rezeda niezalogowany
2 listopada 2020r. o 19:04
Udaj się na 1000lecia tam Ci pomogą.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Zszarzały Driakiew niezalogowany
2 listopada 2020r. o 19:09
~~Szaropopielata Rezeda napisał(a): Udaj się na 1000lecia tam Ci pomogą.

Ciebie już wypisali ?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11445
PanM
2 listopada 2020r. o 20:18
M21W2 napisał(a): [

.

Mogę Tobie napisać tylko jedno Bierut który chciał zniszczyć kościół miałby w Tobie sprzymierzeńca .
Jaruzelski i Kiszczak zamiast Urbana Ciebie zatrudnili by jako rzecznika .
Dla Twojej informacji , Solidarność jest w konflikcie z rządem , nie godzą się z tym że Gowin który głosował za podniesieniem wieku emerytalnego jest członkiem rządu .
Jestem dumny z tego że w latach PRL stałem po właściwej stronie , lituj się nad sobą .
Jestem zaskoczony że po tylu latach doceniani przez władzę są szeregowi członkowie Solidarności .
Nie chce mi się nawet myśleć kogo Ty byś spacyfikował jakbyś miał taką możliwość .

Lucjan , odpływasz od rzeczywistości.Gdzie mnie jeszcze umieścisz , może w NKWD
Co do solidarności owszem . Związek przyczynił się do obalenia komuny ale to nie to samo co obalanie jaboli. Powinni na tym zaprzestać i jako wielka wtedy siła pilnować aby następna władza nie sprzeniewierzyła tego dorobku . Tymczasem solidarność wolała sama zostać władzą.Wolała sama czerpać z tego rogu obfitości.
Rozsiedli się w fotelach i zrobili rachunek zysków i strat . PO OBALENIU KOMUNY
PKT 1/ --MAMY WŁADZĘ ABSOLUTNĄ .
PKT/- 2 MAMY DO DYSPOZYCJI CAŁY MAJĄTEK PAŃSTWA .
PKT/3- MAMY POD SOBĄ WSZYSTKICH PODATNIKÓW.
WNIOSEK /// -- Skoro mamy wszystko po co cokolwiek zmieniać.
I w ten oto sposób solidarność zaprzepaściła los Polaków.
Polska i Polacy rozjechali się ze sobą w interesach.
Lucjan , ja całe życie byłem i dalej jestem podatnikiem a Ty śmiesz mi takie rzeczy insynuować .

[img=1604344731_6w3xx7c.jpg]

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Zszarzały Driakiew niezalogowany
2 listopada 2020r. o 20:23
PanM napisał(a):
M21W2 napisał(a): [

.


Mogę Tobie napisać tylko jedno Bierut który chciał zniszczyć kościół miałby w Tobie sprzymierzeńca .
Jaruzelski i Kiszczak zamiast Urbana Ciebie zatrudnili by jako rzecznika .
Dla Twojej informacji , Solidarność jest w konflikcie z rządem , nie godzą się z tym że Gowin który głosował za podniesieniem wieku emerytalnego jest członkiem rządu .
Jestem dumny z tego że w latach PRL stałem po właściwej stronie , lituj się nad sobą .
Jestem zaskoczony że po tylu latach doceniani przez władzę są szeregowi członkowie Solidarności .
Nie chce mi się nawet my
śleć kogo Ty byś spacyfikował jakbyś miał taką możliwość .


Lucjan , odpływasz od rzeczywistości.Gdzie mnie jeszcze umieścisz , może w NKWD

Co do solidarności owszem . Związek przyczynił się do obalenia komuny ale to nie to samo co obalanie jaboli. Powinni na tym zaprzestać i jako wielka wtedy siła pilnować
aby następna władza nie sprzeniewierzyła tego dorobku . Tymczasem solidarność
wolała sama zostać władzą.Wolała sama czerpać z tego rogu obfitości.

Rozsiedli się w fotelach i zrobili rachunek zysków i strat . PO OBALENIU KOMUNY
PKT 1/ --MAMY WŁADZĘ ABSOLUTNĄ .

PKT/- 2 MAMY DO DYSPOZYCJI CAŁY MAJĄTEK PAŃSTWA .
PKT/3- MAMY POD SOBĄ WSZYSTKICH PODATNIKÓW.

WNIOSEK /// -- Skoro mamy wszystko po co cokolwiek zmieniać.

I w ten oto sposób solidarność zaprzepaściła los Polaków.

Polska i Polacy rozjechali się ze sobą w interesach.

Lucjan , ja całe życie byłem i dalej jestem podatnikiem a Ty śmiesz mi takie rzeczy insynuować .



[img=1604344731_6w3xx7c.jpg]


Panie M po co Pan z tym nawiedzonym dyskutuje ,olać go jak cały PIS
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11445
PanM
2 listopada 2020r. o 20:34
Bo to mój kolega. Nie mam powodu aby prywatnie czuć nienawiść. Mamy różnic zdań, dyskusja iskrzy ale na razie jeszcze nie przekroczyła pewnej granicy.Lucjan całe swoje dorosłe życie oddał idei solidarności a ja rozsądkowi.

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Ciemnopopielata Firletka niezalogowany
2 listopada 2020r. o 20:41
Panowie, troszkę sie rozpisaliście w temacie, ale zaczynacie robić wycieczki osobiste + wspominki z dawnej historii. Dziś dla młodzieży historia o tem, co robił Bierut a co nasz poseł Kisilijczyk mało obchodzi. Dzisiejsza sytuacja geopolityczna i nasza małomiasteczkowa to pokłosie ostatnich lat. Wygrane wybory PIS - bo PEŁO było złe i żarło ośmiorniczki, to lenistwo wyborców. To wypadkowa bierności ludzi, którzy nie byli na wyborach, albo ich partie przegrały (lewica) a teraz znajduje upust w sytuacji kryzysu związanego z epidemią. W czasie kryzysu system jest słabszy, podejmuje niepopularne decyzje. To budzi bunt. Kto pierwszy wykorzysta bunt ten lepszy. Kto bardziej radykalny tego głosniej slychać. Także nie macie co sie spierać. Prawda leży pośrodku. Każda ze stron się przyczyniła do tej sytuacji. Teraz sztuka jak to rozwiązać.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
22258
#Horus nieaktywny
2 listopada 2020r. o 20:43
i stąd narastający problem ...;)

iluż to kolegów ja straciłem właśnie przez to że walę prosto w oczy...;)

a teraz mam w pamięci jeden z postów Lucjana w którym mnie coś próbuje zarzucić nie wiedząc jakby że te same słowa mógłby o sobie napisać...

Przemek ...Lucjan nigdy cię nie zrozumie ...
wiesz dlaczego?...bo boi się spróbować ...;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
14240
M21W2
2 listopada 2020r. o 21:47
Przemku , komuniści atakowali kościół , Ty atakujesz , komuniści atakowali Solidarność ty też to robisz , skojarzenia nasuwają się same .
W statucie Solidarności jest że to związek ludzi pracy zatrudnionych w zakładach .
Ja zwalniając się z zakładu automatycznie zostałem wypisany .
Ci wszyscy pseudo-reformatorzy nie byli członkami związku .
jak to zrozumiesz dyskusja będzie o wiele łatwiejsza i ciekawsza .
Wiesz o tym doskonale że jestem z Solidarnością i za Solidarnością tą międzyludzką . Ludzie którzy zdradzili Solidarność skumali się z komunistami . i ten układ miał jak piszesz władzę absolutną .
Mieli do dyspozycji cały majątek państwa .
Mieli pod sobą wszystkich pracowników .
Ja nie zapominam że działo się to za przyzwoleniem społecznym , Ty widocznie nie pamiętasz .
Dlaczego z taką zaciętością nie atakujesz OPZZ znacznie silniejszą organizację związkową powołaną w 1984 r .przez władze komunistyczne .
OPZZ w 1989 liczył ok .2 mln członków lokale , fundusze zabrane Solidarności . my dopiero po okrągłym stole zaczęliśmy się organizować od nowa w 1990 było to ok . 500 tyś .

Napisałeś : - Lucjan , ja całe życie byłem i dalej jestem podatnikiem a Ty śmiesz mi takie rzeczy insynuować- --
Co ma piernik do wiatraka Ty piszesz swoje oceny ja swoje , insynuacją byłoby jakbym napisał że byłeś w PZPR , milicji , czy inną nie prawdziwą informację nie mając na to dowodów .




Dopisane 02.11.2020r. o godz. 21:47:

Horus napisał(a): i stąd narastający problem ...;)

iluż to kolegów ja straciłem właśnie przez to że walę prosto w oczy...;)

a teraz mam w pamięci jeden z postów Lucjana w którym mnie coś próbuje zarzucić nie wiedząc jakby że te same słowa mógłby o sobie napisać...

Przemek ...Lucjan nigdy cię nie zrozumie ...
wiesz dlaczego?...bo boi się spróbować ...;)


Tobie Janusz w poglądach znacznie bliżej do Przemka , Twój wpis mnie nie dziwi .
Janusz , obaj pisaliśmy o sobie wiele nieprawdziwych nie sprawdzonych rzeczy , stawialiśmy sobie zarzuty .
Ja tak to pamiętam .
Walenie prosto w oczy to nie wada tylko zaleta , TY to robisz , Przemek , Ja , skorn ,qwex i wielu niezalogowanych .
Wziąłem sobie do serca Twoją radę aby nie przejmować się animowymi opluwaczami , jeszcze trochę nad tym popracuję i będzie dobrze .

~~Ciemnopopielata Firletka , czasami dobrze oderwać się od tej smutnej teraźniejszości .
Historii nie należy zapominać , co w tym złego że dwaj starsi panowie o tym dyskutują ,
Napisał Pan - -. Dzisiejsza sytuacja geopolityczna i nasza małomiasteczkowa to pokłosie ostatnich lat.--
Tak to prawda tylko ilu ostatnich lat , ja uważam że tych wszystkich po 1989 , a Pan .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA CER-FAR zaprasza