Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Orange zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

PiS - jako stan umysłu

22258
#Horus nieaktywny
22 września 2022r. o 19:49
a ''budyń'' właśnie złożył projekt na tzw. emerytury stażowe...
kto o to najbardziej wydzierał mordy?....nienapasione wiecznie ''solidaruchy'' ;D
ciekawe to bo kilka ,może kilkanaście dni wstecz powiedziano wprost że Polski na to nie stać...
co się zmieniło?
nadeszły reparacje z Niemiec?...Unia kasę wypłaciła?

czy to tylko to że zbliżają się wybory i czymś trzeba sobie kupić ''elektorat'' ;D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Sczerniały Wrzosiec niezalogowany
22 września 2022r. o 20:03
Dobra wiadomość ! Program Rewitalizacji i Eksploatacji Hałd Węglowych to odpowiedź na cele strategiczne w zakresie transformacji energetycznej i bezpieczeństwa energetycznego, w tym Polityki energetycznej Polski do 2040” i Strategii Grupy Enea
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
22258
#Horus nieaktywny
22 września 2022r. o 20:08
to ''pomysł'' sasina...
jak on sam ''z dupy wzięty'' bo ktoś z AGH powiedział że z tych hałd można odzyskać 8% !!!!!!!! węgla...
koszty kosmiczne -zysk żaden...;D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Sczerniały Wrzosiec niezalogowany
22 września 2022r. o 20:24
Horus napisał(a): to ''pomysł'' sasina...
jak on sam ''z dupy wzięty'' bo ktoś z AGH powiedział że z tych hałd można odzyskać 8% !!!!!!!! węgla...
koszty kosmiczne -zysk żaden...;D


Dobrze, że chociaż Ty rozumiesz ironię :-) . To sem ja ale ze względu na mnogość J23 walę z pod tyldy i prowokuję do dyskusji . W jednej z wypowiedzi jesteś optymistą bo oceniasz , że 50 % węgla nadaje się do użytku. Są górnicy , składy węgla no i elektrociepłownie które twierdzą, że tylko 20 % nadaje się dla odbiorcy indywidualnego. Reszta to miał. O skali problemu świadczy fakt, że pojawiła się metoda oszustwa " na węgiel" . Sprzedają kamienie wymaga wymieszane z węglem a deszcz weryfikuje jakość surowca.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
22258
#Horus nieaktywny
22 września 2022r. o 20:40
te 50% to nie mój optymizm a zdanie kogoś kto przy tym pracuje...
on tak to ocenił ...i szybciej uwierzę takiemu człowiekowi niż naczelnemu propagandziście ...;D

''Średnia cena importu była wyższa o 340 proc. rok do roku i o 11 proc. wyższa niż w czerwcu
Najwięcej docierało do nas z Australii i Kolumbii, a cena była prawie czterokrotnie wyższa niż rok temu
Ekstremalnie drogi był węgiel z Chin, ale jego ilość była niewielka
Jednocześnie eksportowaliśmy węgiel kamienny, głównie do Czech, po dużo niższych cenach niż te w imporcie''

czytałeś o tych odzyskach z hałd?
ile ma powstać tych instalacji? ...ile będą ''odzyskiwać'' ...ile będą kosztować?

jeśli tak ma wyglądać gospodarność to wcale się nie dziwię że nadchodzi katastrofa...

ale jestem dzisiaj podmęczony po grzybobraniu i nie bardzo mi się chce pisać i wyszukiwać to co wcześniej czytałem...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~kATASTRFA niezalogowany
22 września 2022r. o 22:22
Nie nadchodzi a jest.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Białawy Tytoń niezalogowany
23 września 2022r. o 4:56
Włączyłem sobie z ciekawości tvp1. Wiadomości. Ludzie to co oni tam gadają przechodzi ludzkie pojęcie. Wszystko wina Tuska a kopalnie kazał zamykać holownia. Nie że bronie Tuska albo holownie ale to juz przechodzi ludzkie pojęcie co tam gadajo
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Brawo PiS niezalogowany
23 września 2022r. o 6:31
Rząd utopił 20 mld zł na sprowadzenie do Polski 17 mln ton błota, którym nie da się palić, bo cwaniacy z całego świata uznali, że można wcisnąć mu wszystko. Szacuje się, że niedobór węgla wyniesie 4 mln ton, a tylko jedno na trzy gospodarstwa będzie dobrze ocieplone, bo problem z brakiem węgla najbardziej uderzy właśnie w odbiorców indywidualnych.
Brawo PIS
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Porady prawne