Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

PiS - jako stan umysłu

~~Milioner Donald Tusk niezalogowany
12 listopada 2023r. o 16:34
Janusz pilnuj tematów , OURWA MAĆ .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Jasnobłękitna Czubatka niezalogowany
12 listopada 2023r. o 16:36
mnie tam wystarczy jak inni ''pilnują'' ...
bardziej mnie jak tematów...;D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Jasnobłękitna Czubatka niezalogowany
12 listopada 2023r. o 17:47
~~Liliowoniebieski Tojad napisał(a): Charakterystyka Faryzeusza. Faryzeusz bywa na zewnątrz otaczany szacunkiem za roztropność, lecz pod pozorami roztropności lubi ukrywać tchórzostwo. nie ujawnia swoich przekonań,żeby nie potraktowano go wzgardliwie. Faryzeusz nie ma odwagi żyć prawdą i przestaje za nią tęsknić, nie żąda jej także od innych. W zamian za to umawia się z innymi na uprzejme traktowanie. Główną cechą Faryzeusza jest kłamstwo. Kłamie nieustannie i bez wysiłku o wszystkim - zwłaszcza sobie i o sobie. W ten sposób staje się nieprzejrzysty dla wszystkich. A co najważniejsze jest nieprzejrzysty także dla siebie.Kolejne warstwy samooszukiwanie które buduje, izolują go tak doskonale od prawdy, że nie potrafi jej już rozpoznać. Jedyną prawdą jest dla niego własna nieskazitelność. Bieda Faryzeusza polega na zaabsorbowaniu pozorami. Najwyraźniej nie ma żadnej motywacji do tego by być dobrym , a równocześnie gorąco pragnie wyglądać na dobrego. Cała jego ; dobroć; rozgrywa się na poziomie pozorów. Unikanie prawdy wkrótce zmienia całe jego życie w skomplikowaną intrygę. Bardzo chętnie potępia przy tym innych.Odrzucenie przebaczenia jest najbardziej toksycznym symptomem Faryzeusza i źródłem jego rozpaczy. I teraz pytanie. Czy macie Państwo jakieś skojarzenia z jakąś osobą tu piszącą i wypowiadającą się na wszystkie tematy?


wiem ...''zapomniałeś'' się zalogować prostacki oszuście...;D
''zapomniałeś '' bo nie dorosłeś by sam o własnych siłach coś takiego napisac ...stąd manipulacja tekstem co jest zwykłym ,prostackim oszustwem...;D
nie wstyd ci głupcze? ;D

'''Postaram się więc naszkicować wizerunek współczesnego faryzeusza. Faryzeusz bywa na zewnątrz otaczany szacunkiem za roztropność, lecz pod pozorami roztropności lubi ukrywać tchórzostwo. Nie ujawnia swoich przekonań, żeby nie potraktowano go wzgardliwie. Uzasadniona roztropność może się z czasem zmienić w zły nawyk, który niszczy duszę. Nawet milczenie, które bywa roztropne, może zagrozić wewnętrznej uczciwości, jeśli staje się sposobem unikania konsekwencji własnych przekonań. Faryzeusz nie ma odwagi żyć prawdą i przestaje za nią tęsknić, nie żąda jej także od innych. W zamian za to umawia się z innymi na uprzejme traktowanie. Efektem tego jest społeczeństwo wykrętów.

Szukając prawdy i żyjąc nią, uczymy się ją kochać. Rugując prawdę ze swojego życia, nie potrafimy jej rozpoznać, kiedy ją widzimy. Skupiamy się na tworzeniu wymówek i racjonalizacji, które stają się podróbkami prawdy. Na koniec sami wierzymy w oszustwa tworzone na własny użytek i kłamstwa mówione innym, bo zmieniliśmy prawdę w dzieło własnego pomysłu. Główną cechą faryzeusza jest nawyk kłamstwa. Kłamie nieustannie i bez wysiłku o wszystkim – zwłaszcza sobie i o sobie. W ten sposób staje się nieprzejrzysty dla wszystkich. A co najważniejsze – jest nieprzejrzysty także sam dla siebie. Kolejne warstwy samooszukiwania, które buduje, izolują go tak doskonale od prawdy, że nie potrafi jej już rozpoznać. Jedyną prawdą jest dla niego własna nieskazitelność.''

to prawie cały tekst którego części sobie przypisałeś ...co w świetle prawa jest oczywistym plagiatem i stawia cię w postawie oszusta...;D
i takim jesteś...;D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~pero niezalogowany
12 listopada 2023r. o 17:56
~~Jasnobłękitna Czubatka napisał(a):
to prawie cały tekst którego części sobie przypisałeś ...co w świetle prawa jest oczywistym plagiatem i stawia cię w postawie oszusta...;D
i takim jesteś...;D
Zgłoś do moderacji

.. napisał ten co latami migał się od płacenia podatków... ten : uczciwy" ...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Irezyna płowa niezalogowany
12 listopada 2023r. o 18:03
Oj chyba coś w Ocicach kogoś zabolało.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Jasnobłękitna Czubatka niezalogowany
12 listopada 2023r. o 18:06
ja tam przypomnę wcześniejszy post bo stron przybywa a nie chce mi się go później szukać...;D

Jurek...dlaczego nagle zmieniasz temat ?...teraz coś o moim wieku a co o twoim? ;D ...''młodzieniaszku'' ;D
dlaczego ty zawsze nie końcżąc poprzedniego wątku i jakiekolwiek w nim odpowiedzi zaraz uciekasz i przeskakujesz w nowy? ;D ....czego się boisz?...ośmieszenia? ;D
teraz kolejna twoja bzdura ...kolejna po tej propagandzie 39-45 ...;D

ja piszę o Ukrainie i tym czym to grozi a ty jakiś pierd z ''dudy wzięty''o...

''Asekuracja i symptomy , może wreszcie zrozumiesz jak działa system państw bardzo zamożnych , dlaczego się potrafią rozwinąć gospodarczo …''
rozwiń tą jakże ''błyskotliwą myśl'' bo nie wiem do czego to dopasować...;D

''...jeżeli Unia zainwestuje ponosząc ryzyko
niepowodzenia to źle ..???...co za bzdura...czym ryzykuje Unia?...konkretnie czym ...;D
pieprzysz coś o ewentualnych zyskach ale nie na tym to polega bo ponad zyski trzeba mieć świadomość strat...
dlatego ja rozsądnie inwestuję w STS...;D
a ty?...co z twoimi inwestycjami?...dlaczego inwestujesz od lat w Niemcy a Nie Polskę ...czyżby jakieś ryzyko? ;D

wiem Jurek ...wyłgasz się od odpowiedzi?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Ziemistoszara Goryczka niezalogowany
12 listopada 2023r. o 19:35
non potes mutare obstructus est animus
~~Jasnobłękitna Czubatka napisał(a): ja tam przypomnę wcześniejszy post bo stron przybywa a nie chce mi się go później szukać...;D

Jurek...dlaczego nagle zmieniasz temat ?...teraz coś o moim wieku a co o twoim? ;D ...''młodzieniaszku'' ;D
dlaczego ty zawsze nie końcżąc poprzedniego wątku i jakiekolwiek w nim odpowiedzi zaraz uciekasz i przeskakujesz w nowy? ;D ....czego się boisz?...ośmieszenia? ;D
teraz kolejna twoja bzdura ...kolejna po tej propagandzie 39-45 ...;D

ja piszę o Ukrainie i tym czym to grozi a ty jakiś pierd z ''dudy wzięty''o...

''Asekuracja i symptomy , może wreszcie zrozumiesz jak działa system państw bardzo zamożnych , dlaczego się potrafią rozwinąć gospodarczo …''
rozwiń tą jakże ''błyskotliwą myśl'' bo nie wiem do czego to dopasować...;D

''...jeżeli Unia zainwestuje ponosząc ryzyko
niepowodzenia to źle ..???...co za bzdura...czym ryzykuje Unia?...konkretnie czym ...;D
pieprzysz coś o ewentualnych zyskach ale nie na tym to polega bo ponad zyski trzeba mieć świadomość strat...
dlatego ja rozsądnie inwestuję w STS...;D
a ty?...co z twoimi inwestycjami?...dlaczego inwestujesz od lat w Niemcy a Nie Polskę ...czyżby jakieś ryzyko? ;D

wiem Jurek ...wyłgasz się od odpowiedzi?


non potes mutare obstructus est animus
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Jurek niezalogowany
12 listopada 2023r. o 19:45
Inwestuj dalej w STS ,
a gdzie ja inwestuje w Niemcy …??
Inwestuje dla siebie , warsztat który przynosi profity , narzędzia wysokiej jakości , inwestycje w Immobilie etc , powinieneś
wiedzieć czy lepiej kroić płytki maszyną , czy ręcznie , przy czym więcej czasu oszczędzisz …
a ryzyko zawsze jest …
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.