Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Ecojob zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

PiS - jako stan umysłu

~~Jasnobłękitna Czubatka niezalogowany
12 listopada 2023r. o 20:04
~~Jurek napisał(a): Inwestuj dalej w STS ,
a gdzie ja inwestuje w Niemcy …??
Inwestuje dla siebie , warsztat który przynosi profity , narzędzia wysokiej jakości , inwestycje w Immobilie etc , powinieneś
wiedzieć czy lepiej kroić płytki maszyną , czy ręcznie , przy czym więcej czasu oszczędzisz …
a ryzyko zawsze jest …

o ...jesteś...i znowu zmieniasz temat ...;D
jak to nie inwestujesz w tych przebrzydłych ''szwabów'' u których mieszkasz od lat...a praca na ich PKB to inwestycja w Polskę czy jednak Niemcy?
ja wiem czym lepiej ciąć -nie kroić ;D płytki ...
maszynka ręczna firmy Walmer....maszyna elektryczna do cięcia na mokro z Dedry...
więc co ty mi piszesz o tym w co ty inwestujesz? ...to jakaś ''poPISSówka'' jak się domyślam...;D

wracaj do odpowiedzi na wcześniej zadawane pytania ...czy ''zapomniałeś'' :D
racja ...ty nigdy nie odpowiadasz...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Jurek niezalogowany
12 listopada 2023r. o 20:55
Dobra startuj postaram się odnieść do twoich pytań …
Nie uciekam od tematów , tylko przykład porównawczy przedstawiam do twoich bzdur wypisanych na temat Ukrainy
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Jasnobłękitna Czubatka niezalogowany
12 listopada 2023r. o 21:03
gdzie konkretnie piszę bzdury o Ukrainie?
piszę od wielu miesięcy jedno i niezmiennie to samo...Ukraina przegra ten konflikt i czym prędzej się to stanie tym lepiej nie tylko dla Polski ale i Europy...nakręcanie tego konfliktu poprzez dozbrajanie nie tylko ja widzę ale takie głosy pojawiają się już coraz szerzej w Europie...
coraz szerzej i coraz dobitniej...
a przyjęcie Ukrainy do Unii to czyste szaleństwo...takie właśnie określenie wyczytałem...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11445
PanM
12 listopada 2023r. o 21:26
~~Jasnobłękitna Czubatka napisał(a): gdzie konkretnie piszę bzdury o Ukrainie?
piszę od wielu miesięcy jedno i niezmiennie to samo...Ukraina przegra ten konflikt i czym prędzej się to stanie tym lepiej nie tylko dla Polski ale i Europy...nakręcanie tego konfliktu poprzez dozbrajanie nie tylko ja widzę ale takie głosy pojawiają się już coraz szerzej w Europie...
coraz szerzej i coraz dobitniej...
a przyjęcie Ukrainy do Unii to czyste szaleństwo...takie właśnie określenie wyczytałem...

********************************************************************************************************************************
Pozwalam sobie nie zgodzić się z taką wersja.
Aby przegrać musiała by nastąpić całkowita eksterminacja ludności. W średniowieczu znane sa takie przypadki . Dla przykładu Prusowie . Ale wymordowanie 50 milionowego narodu w dzisiejszych realiach jest niewykonalne. To było by takim odpaleniem lontu dla ogólnoświatowego konfliktu.
Konflikt nakręca okaleczona chora duma Putina. To on wydał rozkaz i eskaluje konflikt militarny nikomu i niczemu dobremu nie służacy. W efekcie to Putin przyśpieszy to co samo raczej by się nie stało / Ukraina w Unii i w NATO /.
My nie mozemy odmawiać Ukraińcom prawa do wolności i nowej europejskiej tożsamości. Tak jak w kazdym kraju sa ludzie dobrzy i źli. Ale czas leczy rany i cywilizuje społeczności.

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Jurek niezalogowany
12 listopada 2023r. o 21:33
dlatego cieszę się że w Europie pojawia się coraz więcej wypowiedzi że przyjęcie Ukrainy do struktur unijnych to czyste szaleństwo ...
zarówno w sprawach bezpieczeństwa jak i finansowych...
przyjęcie tego kraju do Unii to koszt prawie 190 mld euro a koszt odbudowy to 750mld.
kto za to zapłaci?
Unia?....;D.... a tak konkretnie to kto? ;D….???

gdzie konkretnie piszę bzdury o Ukrainie?
piszę od wielu miesięcy jedno i niezmiennie to samo...Ukraina przegra ten konflikt ….??

Janusz dwa różne tematy , ja odniosłem się do tego pierwszego …. Jako korzyść dla Unijnych struktur ….
Ty widzisz tylko pieniądze ….
I kto za to zapłaci ….
Klasyk „ Tych pieniędzy nie ma „
więc napisz mi dlaczego tak bardzo suweren głosujący na koalicję był karmiony strachem o PiSie wyprowadzającym Polskę z Unii,
Unię trzeba rozszerzać ….???
Czy demontować … ??
Bo już się pogubiłem ….?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Jasnobłękitna Czubatka niezalogowany
12 listopada 2023r. o 21:44
PanM napisał(a):
Ktoś napisał: ~~Jasnobłękitna Czubatka napisał(a): gdzie konkretnie piszę bzdury o Ukrainie?
piszę od wielu miesięcy jedno i niezmiennie to samo...Ukraina przegra ten konflikt i czym prędzej się to stanie tym lepiej nie tylko dla Polski ale i Europy...nakręcanie tego konfliktu poprzez dozbrajanie nie tylko ja widzę ale takie głosy pojawiają się już coraz szerzej w Europie...
coraz szerzej i coraz dobitniej...
a przyjęcie Ukrainy do Unii to czyste szaleństwo...takie właśnie określenie wyczytałem...

********************************************************************************************************************************
Pozwalam sobie nie zgodzić się z taką wersja.
Aby przegrać musiała by nastąpić całkowita eksterminacja ludności. W średniowieczu znane sa takie przypadki . Dla przykładu Prusowie . Ale wymordowanie 50 milionowego narodu w dzisiejszych realiach jest niewykonalne. To było by takim odpaleniem lontu dla ogólnoświatowego konfliktu.
Konflikt nakręca okaleczona chora duma Putina. To on wydał rozkaz i eskaluje konflikt militarny nikomu i niczemu dobremu nie służacy. W efekcie to Putin przyśpieszy to co samo raczej by się nie stało / Ukraina w Unii i w NATO /.
My nie mozemy odmawiać Ukraińcom prawa do wolności i nowej europejskiej tożsamości. Tak jak w kazdym kraju sa ludzie dobrzy i źli. Ale czas leczy rany i cywilizuje społeczności.

a więc i j tu się do tego odniosę...
przegrana nie oznacza ''całkowitej eksterminacji'' ...nikt tu nie myśli o ''wymordowaniu '' 50 milionów ...
ja piszę o przegranym konflikcie...
tego nie nakręca jakaś ''duma Putina'' tylko odwieczne imperialistyczne zapędy ''yankee''
czy teraz mam myśleć że pechem Rosji jest to że akurat leży w pobliżu baz NATO?
Ukraina w NATO? ...po pierwsze to nie można według zapisów w akcie założycielskim NATO przyjąć w jego struktury państwa prowadzącego jakiś konflikt a po drugie - Putin nigdy na to nie pozwoli...
tak jak kiedyś ''yankee'' nie pozwolili na bazy na Kubie...
przyjęcie Ukrainy do NATO to murowana ''trzecia światowa'' ...i jak zwykle ucierpi na tym nie USA a Europa...
jak Ukraińcy chcą walczyć o swoją wolność niech to robią u siebie nie wciągając w tą awanturę innych...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Jurek niezalogowany
12 listopada 2023r. o 21:44
I tu zgodzę się z Przemkiem …
EGO wyolbrzymione Putina ..
Oraz niewiedza pewna z twojej strony w ekonomii / inwestycji i ryzyku …
a może Janusz uważasz pomoc militarną
za bezinteresowny proceder tych którzy
przekazali militarne wzmocnienie Ukrainie ..?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Jurek niezalogowany
12 listopada 2023r. o 21:53
Strach ma wielkie oczy Janusz ,
Czy uważasz Rosjan nie zgadzających się z obecnym reżimem Putina na zgodę rozpoczęcia trzeciej wojny ….
Przestań już oglądać te filmy science-fiction…
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA #pijezkranu