Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA CER-FAR zaprasza
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Ksiądz z Gościszowa odmówił katolickiego pogrzebu bo nie widywał zmarłego w kościele?
~~Irek Slonina niezalogowany
22 maja 2021r. o 22:30
~~Zuza napisał(a):
Ktoś napisał: ~~xxx napisał(a): Ten Ludwik to czasami nie jest sołtysem Gościszowa????
. To nie ten Ludwik panie xxx

A skąd Ci do głowy przyszło że napisał to sołtys Gościszowa panie xxx .Ja wiem że on tego nie pisał a jeżeli masz wątpliwości to przyjdź do Pana Ludwika i zapytaj go czy to napisał .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Parafianin niezalogowany
22 maja 2021r. o 22:51
Umówione spotkanie Księdza Janusza było ważniejsze niż pochówek św. pamięci Łukasza brawo proszę księdza brawo. Nie zapomnimy Ci Tego
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Sandrunia niezalogowany
22 maja 2021r. o 23:01
Niestety mialam styczność z tym księdzem i jest bardzooo niemiły. Uwaza się za nie wiem kogo i wielu osobom robi problemy.
A znając tą sytuację ksiadz kłamie ze nikt z nim sie nie kontaktował. Nawet Pani z zakładu pogrzebowego także dzwoniła do ksiedza z Gosciszowa jak i Gierałtowa odmowili obaj. Wiadomo będzie że ksiądz jest taki wspaniały bo jak ksiadz mógłby skłamać.
Mafia w białych rękawiczkach z nimi nigdy nie wygrasz.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Wiola niezalogowany
22 maja 2021r. o 23:19
~~Kirowy Przebiśnieg napisał(a):
Ktoś napisał: ~~Ciemnopopielaty Rannik napisał(a): Nie chodził do kościoła to po co mu ksiądz na pogrzebie?

Słuchaj ze nie chodzi to nie znaczy że nie wierzył a klechay jest obowiązek pochować

Nie ma obowiązku.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Srebrzystoszary Wrzos niezalogowany
22 maja 2021r. o 23:32
~~Wiola napisał(a):
Ktoś napisał: ~~Kirowy Przebiśnieg napisał(a):
Ktoś napisał: Ktoś napisał: ~~Ciemnopopielaty Rannik napisał(a): Nie chodził do kościoła to po co mu ksiądz na pogrzebie?

Słuchaj ze nie chodzi to nie znaczy że nie wierzył a klechay jest obowiązek pochować
Nie ma obowiązku.

No własnie, gdyby to był - tak tylko przykładowo muzułmanin - to też ma obowiązek?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Irena niezalogowany
22 maja 2021r. o 23:38
~~bolek ale nie strajkuj napisał(a): mieszkałem w gościszowie od urodzenia teraz mieszkam 300km dalej ale np. chcialbym spocząć tu ze swoimi ziomalami to co, nie bo ,mnie nie widzial w kościele , a może nie dawalem na tace albo jałmużny jego ekscelencji jest w księgach że jestem ochrzczony i wał mu do tego CHRYSTUS NIKOGO NIE POTĘPIAŁ .Ważniejszy od PAPIEŻA. normalnie tylko zwymiotować

Chrystus nikogo nie potępia, ludzie sami to robią. Ale Chrystus mówił do grzeszników wprost „plemię żmijowe”, jak już mamy się odwoływać do Chrystusa :) mówił ludziom wprost aby się nawrócili i za to został zabity.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Karola niezalogowany
22 maja 2021r. o 23:42
Niestety ten proceder odbywa się nie tylko w Gosciszowie. W niedalekiej parafii przy okazji chowania bliskiej osoby dostałam odpowiedź, że jeżeli zmarła nie chodziła na mszę, to ksiądz nie może na siłę wciągać jej do kościoła. Faktem jest to, że kobieta była starszą osobą, a do kościoła miała 5 km, brak samochodu. Jej prochy nie zostały wniesione, msza się odbyła, a ksiądz wręcz zasugerował, że umarła w męczarniach, bo nie chodziła na mszę, a co za tym idzie, nie dawała na tacę. Zrobił to przy pogrążonej w smutku rodzinie i przyjaciołach z ambony w trakcie kazania. Ksiądz nie może nie odprawić mszy pogrzebowej od tak. Musi mieć prawdziwe przesłanki. Podobno wiara katolicka jest pełna wybaczenia i miłości, więc dlaczego odprawienie pogrzebu miałoby być krzywdzące dla parafian?
Nie powinni przyjąć tego z pokorą? To jedyne co z prawa kanonicznego mogłoby pasować, będące podstawą do nie odprawienia mszy. Ta kobieta straciła syna i nie ma do stracenia nic więcej. Dlaczego miałaby kłamać w tak bolesnej dla niej sprawie? Poczuła się skrzywdzona, przez pozostawiający wiele do życzenia system. Gratuluję odwagi mamie chłopaka, która nie zostawiła sprawy od tak.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Rodzice gupi niezalogowany
23 maja 2021r. o 0:05
Szkoda gadać. Głupota rodziców aż RAZI w oczy!!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Przedszkole Bajka zaprasza