Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Ksiądz z Gościszowa odmówił katolickiego pogrzebu bo nie widywał zmarłego w kościele?
~~Bordowa Smagliczka niezalogowany
24 maja 2021r. o 8:47
~~Bolecnauta napisał(a): Ta dyskusja przekonuje mnie, ksiądz z Gościszowa powinien z tej miejscowości odejść.

Tak powinien odejść, a jego miejsce powinno pozostać nieobsadzone. Po co tam ksiądz? Do opluwania? Niech go jeszcze na stosie spalą. A pomodlił się tam jeden z drugim za swojego kapłana? A poszedł porozmawiać? Przyjdzie czas że będziecie do księdza jechać po kilkaset kilometrów. I to szybciej niż się wam zdaje. Każdy chciałby mieć nie księdza a świętego i to jeszcze żeby przed każdym parafianinem leżał plackiem. W d... się z tego dobrobytu poprzewracało. Zatęsknicie jeszcze nawet za najgorszym kapłanem, którego mieliście, nie tylko tym obecnym.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Parafianka niezalogowany
24 maja 2021r. o 9:11
~~Bordowa Smagliczka napisał(a):
Ktoś napisał: ~~Bolecnauta napisał(a): Ta dyskusja przekonuje mnie, ksiądz z Gościszowa powinien z tej miejscowości odejść.

Tak powinien odejść, a jego miejsce powinno pozostać nieobsadzone. Po co tam ksiądz? Do opluwania? Niech go jeszcze na stosie spalą. A pomodlił się tam jeden z drugim za swojego kapłana? A poszedł porozmawiać? Przyjdzie czas że będziecie do księdza jechać po kilkaset kilometrów. I to szybciej niż się wam zdaje. Każdy chciałby mieć nie księdza a świętego i to jeszcze żeby przed każdym parafianinem leżał plackiem. W d... się z tego dobrobytu poprzewracało. Zatęsknicie jeszcze nawet za najgorszym kapłanem, którego mieliście, nie tylko tym obecnym.

Nie chodzi o to, żeby ktoś się płaszczył przed kimś, ale żeby jeden człowiek "ksiądz"- szanował drugiego człowieka. "Kochaj bliźniego swego jak siebie samego"!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Marcel 97 niezalogowany
24 maja 2021r. o 9:36
Ksiądz zachował się skandalicznie .!!!Dlaczego rodzina ma jeszcze po biskupich jeździć szok by pochować zmarłą bliska osoba z godnością. Ja jestem w pracy cały czas i nie mam jak chodzi do kościoła w tym wypadku mieszkając w tej parafii nie miał bym prawa być godnie pochowany . Nigdy nie słyszałem by ksiądz tak postąpił . Ok do kościoła nie musiał przed ołtarz stawiać trumny ale by na cmentarz nie przyszedł jak w tym wypadku się rodzina zmarłego mogła czuć. Bardzo przykre musiało to być i współczuję. Kapłani gorsze grzechy mają i im ceremonię robię wielkie A na dodatek pomniki stawiają ksiądz może zajść na złe drogę. Jednym słowem szok !!!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Bordowa Smagliczka niezalogowany
24 maja 2021r. o 9:38
Szacunek powinien być obustronny. Jeśli ksiądz nie znał swojego parafianina, to na rodzinie ciążył obowiązek udowodnienia że był katolikiem. Rodzina wolała iść do prasy, zamiast po akt chrztu. Można i tak. Zatęsknicie jeszcze za jakimkolwiek kapłanem, choćby i najgorszym. Księża w naszej diecezji padają jak muchy. A ilu nowych księży opuści w tym roku seminarium? Zatęsknicie...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Marcel 97 niezalogowany
24 maja 2021r. o 9:48
Ale w Ty wypadku księża nie będę potrzebni jak ludzie zaczynają sami sobie chować zmarłych
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Marcel 97 niezalogowany
24 maja 2021r. o 9:57
Akt chrztu z tego co czytałem w artykule był u tego samego księdza co odmówił pochówku. Zmarły był ochrzczony w tej właśnie parafii to gdzie rodzina miała iść po ten akt.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Bordowa Smagliczka niezalogowany
24 maja 2021r. o 10:00
~~Marcel 97 napisał(a): Akt chrztu z tego co czytałem w artykule był u tego samego księdza co odmówił pochówku. Zmarły był ochrzczony w tej właśnie parafii to gdzie rodzina miała iść po ten akt.
W artykule jest wiele nieścisłości. Doczytaj resztę u konkurencji.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Marcel 97 niezalogowany
24 maja 2021r. o 10:03
Jakiej konkurencji chętnie poczytam?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.