Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAMrowka zaprasza
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Ksiądz z Gościszowa odmówił katolickiego pogrzebu bo nie widywał zmarłego w kościele?
~~Romuald 2 niezalogowany
23 maja 2021r. o 23:38
Kurde puste poszło
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Ja wiem ja wiem niezalogowany
23 maja 2021r. o 23:38
~~Romuald 2 napisał(a): Kurde puste poszło

Bo pewnie spacje dałeś
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Naukowo niezalogowany
23 maja 2021r. o 23:39
~~Ja wiem ja wiem napisał(a):
Ktoś napisał: ~~Romuald 2 napisał(a): Kurde puste poszło

Bo pewnie spacje dałeś

No napewno spacji nie dawaj
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Szarorowa stokrotka wielka niezalogowany
23 maja 2021r. o 23:59
Kodeks Prawa Kanonicznego mówi jednoznacznie, że jeśli występują problemy należy udać się choć by nawet do dziekana ... No sorry dziekan odmówił, widocznie miał powody ... Jakie dokumenty zostały przedstawione proboszczowi ? Bo wnioskuje, że żadne. Poza tym kodeks prawa kanonicznego mówi, że ksiądz może odmówić pochówku w momencie kiedy ktoś był na przysłowiowy bakier z kościołem o ile zmarły nie uczynił pokuty jakoś z artykułu nie wynika, że zmarły takowa pokutę uczynił, poza tym gdzie była rodzina i tu poddaje pod wątpliwość stwierdzenie "niech MOPS pochowa" dla czego skoro dziekan nie zgodził się na pochówek nie pojechali do Biskupa ? Ten by rozsądził jak trzeba a i spotkanie w Legnicy w tym momencie nie byłoby ważne. A dodam, że był na to czas. Kochanka ?? Jaka bo jak dla mnie to akurat proboszcz aż tak zdesperowany nie jest. Widzę, że w Gościszowie jednostka czyni całość. Ludzie bezwładnie poddani mediom. Nie dzielę tu już na PiS media i inne. Po prostu mediom, choć żadne dobre nie są. Wyrwmontowaliscie księdzu plebanię a to sobie remontowaliscie? Czy może proboszcz sobie zabierze ... Nie nie zabierze, każdy, który po nim przyjdzie będzie mieszkał w tym, co wyrwmontowaliscie. Piszecie tyle o pieniądzach ... No to już spieszę wyjaśnić jak jest. Kasa od państwa .. hehe dobre sobie to nie Niemcy to Polska. Istnieje w Polsce coś takiego jak fundusz kościelny owszem .... Podzielić to na wszystkie związki wyznaniowe w naszym kraju to wychodzą jakieś marne grosze ... Większość z komentujących zapewne z kościołem nie ma nic wspólnego więc nie wie, że kościół, prąd, gaz, czy ogrzewanie opłaca się z tzw. tacy i co tam ląduje, w tej tacy, przecież to wasz wyraz dbania o własną parafię, ksiądz z tego nic nie bierze a w obecnych czasach, gdzie ludzie dają na tace po 2 zł nie idzie nawet opłat zrobić jak trzeba. I zazwyczaj jeszcze do tematu trzeba dołożyć. Ofiara za mszę - z tego żyje ksiądz ... i musi opłacić sobie ZUS skarbówki i całą resztę ustawowo nałożona na niego przez rząd. I myślicie, że aż tak w bogactwa opływa? Nie. Niejednokrotnie bywa tak, że jeszcze musi do interesu dołożyć. Zapisanych w księgach parafian wielu, w kościele, jak piszecie w komentarzach 20 a podatek trzeba odprowadzić. Od każdego zapisanego w ksiegach. I teraz tak rozważmy co on z tego ma ... ?? Hmmm ? Bo jakoś nie wydaje mi się, aby jakoś zyskiwał na tym. Poza tym skoro z proboszczem jest tak źle, i parafianie jadą tak na niego w komentarzach to dla czego jeszcze jest na tej parafii jakoś donosy chyba nieskuteczne są. Dla wszystkich komentujących. Ksiądz na parafii czyni posługę w oparciu o KPK, natomiast to od was zależy, czy kościół będzie wyglądał ładnie, czy plebania będzie taka jak teraz, czy może będzie taka w jakiej mieszkał śp. Ks Ryszard. Czy uważacie to za warunki godne dla starszego człowieka? Czyż z ks. Ryszardem nie mieszkała pewna Pani? Ja uważam, że ks. Jerie nie miał warunków godnych dla człowieka w tym wieku. Nie powinien tak żyć, lecz takich miał parafian, którzy choć nie wszyscy, w moim mniemaniu traktowali go jako zło konieczne. Nie ma co wylewać teraz żalu z powodu jednego pogrzebu. "Kto jest bez winy, niechaj pierwszy rzuci kamień" hmmm? Kto z was krytykujących tak na prawdę nie ma nic za uszami? Każdy coś ma. Który z was krytykujących, choć pisze jak pisze zostanie pochowany po katolicku? A który z was na daną chwilę jest w stanie odmówić takiego pochówku? "Oddajcie więc najpierw Cezarowi co należy do Cezara a Bogu co Boskie"
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Barwinkowa Tawuła niezalogowany
24 maja 2021r. o 3:26
W Monaco kobieta lekkich obyczajow wiecej kosztuje 15 tysięcy za noc . .

Zastosowana autokorekta

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Barwinkowa Tawuła niezalogowany
24 maja 2021r. o 4:07
15 tyś bierze lekarz za noc w oddziale cowidowym. Qurwa żyć nie umierać.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Celestynowy Cytryniec niezalogowany
24 maja 2021r. o 6:17
~~Barwinkowa Tawuła napisał(a): 15 tyś bierze lekarz za noc w oddziale cowidowym. Qurwa żyć nie umierać.


a tobie za stanie w kolejce do kasy w MOPS_ie nie chcą zapłacić?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Bolecnauta niezalogowany
24 maja 2021r. o 7:55
Ta dyskusja przekonuje mnie, ksiądz z Gościszowa powinien z tej miejscowości odejść.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Muzeum Ceramiki zaprasza