Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Nowy ład w/g PiS

~~normalny i przyzwoity jak Tusk niezalogowany
15 maja 2023r. o 9:29
Noooo, i jak Pan Prezes Jarosław Kaczyński pozwoli to w 2031 roku odzyskamy władzę
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~normalny i przyzwoity jak Tusk niezalogowany
15 maja 2023r. o 9:36
Pamiętacie?
-Już wkrótce Polacy zaczną wracać z emigracji bo praca tutaj zacznie się opłacać
- "Będą nas leczyć zadowoleni, dobrze opłacani lekarze, nasze dzieci będą uczyć zadowoleni, dobrze opłacani nauczyciele …"
- Naczelną polityką mojego rządu będzie stopniowe obniżanie podatków i innych danin publicznych.
-Składam przed przedsiębiorcami obietnicę, że naszym celem jest przystąpienie do strefy euro w 2011 r.
- Każda złotówka odkładana przez polskiego "składkowicza" będzie dedykowana na jego konto, częściowo trzeci w OFE. Wiecie, co byśmy zrobili z tą ręką, która by się podniosła na te składki
- VAT nie będzie ani obniżony, ani podwyższony, tylko pozostaje taki, jaki jest
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Rysiek niezalogowany
15 maja 2023r. o 10:58
Dziad Tuska zawsze mu powtarzał haijl. ..............
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~te pieniądze sie nam należały niezalogowany
15 maja 2023r. o 12:51
Inflacja w kwietniu wyniosła 14,7%.
Spadek poziomu inflacji nie oznacza spadku cen. One nadal rosną, lecz nieco wolniej. W porównaniu z marcem był to wzrost o 0,7%.
Co podrożało w największym stopniu w ciągu roku?
Cukier ↗️ o 67,1%
Energia cieplna ↗️ o 40,3%
Usługi transportowe ↗️ o 39,0%
Mleko ↗️ o 31,3%
Jaja ↗️ o 29,1%
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Trudno nadążyć niezalogowany
15 maja 2023r. o 16:43
~~te pieniądze sie nam należały napisał(a): Inflacja w kwietniu wyniosła 14,7%.
Spadek poziomu inflacji nie oznacza spadku cen. One nadal rosną, lecz nieco wolniej. W porównaniu z marcem był to wzrost o 0,7%.
Co podrożało w największym stopniu w ciągu roku?
Cukier ↗️ o 67,1%
Energia cieplna ↗️ o 40,3%
Usługi transportowe ↗️ o 39,0%
Mleko ↗️ o 31,3%
Jaja ↗️ o 29,1%


Wystarczy - z korzyścią dla zdrowia ;) - ograniczyć ilość cukru o 2/3, aby i tak po wzroście ceny o 67% wydawać na cukier połowę tego co przed podwyżką. Podobny manewr radzę zastosować do mleka i... piwa.
I z satysfakcją cieszyć się z oszczędności i pożytków dla zdrowia.
A kawa bez mleka, z niewielką domieszką cukru to esencja smaku.
Summa summarum, nie ma tego złego... ;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Paweł niezalogowany
15 maja 2023r. o 17:35
Bogato Kaczyński szarpnął się na "darmowe autostrady". W Polsce są 2 odcinki państwowych autostrad: Konin – Stryków za 9,90 zł i Bielany Wrocławskie - Sośnica za 16,20 zł.
Portfele pękną Polakom w szwach od tych oszczędności.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Szafirowa Tygrysówka niezalogowany
15 maja 2023r. o 18:07
Taki post do wszystkich przeciwników obecnej władzy: Beton, to nie ci, którzy głosują na PiS a ci, którzy nie rozumiejąc postępu cywilizacyjnego, zasad społecznych oraz ekonomii i gospodarki bezmyślnie powtarzają tezy i fejki pseudonaukowców z obecnej opozycji. Napiszcie może - bez odnoszenia się do ogólników i propagandy - jaką krzywdę wyrządził wam osobiście rząd ZP czy PiS. Tak dla zachęty napisze wam w skrócie co osobiście uczynili mi poprzednicy obecnej władzy, czyli komuchy a potem PO do spółki z PSL: zabrali mi zasiłek rodzinny, bo "za dobrze" zarabiałem (raptem kilka procent więcej od średniej krajowej), skasowali mi pieniądze z OFE, zmniejszyli zasiłek pogrzebowy a akurat za ich rządów zmarła bliska mi osoba, podnieśli podatek dochodowy z 18% na 19%, ograniczyli uczciwe możliwości odpisu z VAT, czy zawyżyli limity pozwalające o staranie się o pomoc z różnych funduszy wspierających. Tych "dobrych" działań dotykających osobiście mnie i każdego Polaka było znacznie więcej. Myślę, że jako rozumni przeciwnicy obecnej władzy podacie tu tych przykładów krzywd wyrządzanych teraz przez PiS i ZP znacznie więcej.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Falkonetti niezalogowany
15 maja 2023r. o 18:23
~~Szafirowa Tygrysówka napisał(a): Myślę, że jako rozumni przeciwnicy obecnej władzy podacie tu tych przykładów krzywd wyrządzanych teraz przez PiS i ZP znacznie więcej.


no dobra...pominę z litości aferę SKOK -u i tego że resztą z tego twojego OFE zajumał oszust ''pinokio''

ale pytasz o krzywdy więc ja ci wspomnę o jednej chociaż złożonej na kilka elementów...
wpędzanie nas w konflikt z Rosją która w efekcie nie może a zaora Polskę w pięć minut...

a wtedy nikomu nie będzie potrzebny zarówno niski czy wysoki zasiłek pogrzebowy który to tak bardzo uderzył cię po kieszeni...
ojej ...ktoś ci zabrał zasiłek rodzinny ? ...no popatrz ty popatrz...bezczelne typy...;D
czyli niepełnosprawni mają za dobrze bo oni nie mogą się doprosić o podniesienie zasiłku do progu gwarantującego w miare chociaż godnego życia...

ale to ty jesteś biedny i pokrzywdzony...
jak mi kurna ciebie szkoda...;D ;D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.