Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Metrohouse zaprasza
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Pogrzeb tak, ale bez mszy
~~To już przesada niezalogowany
6 grudnia 2022r. o 12:56
Ksiądz chyba trochę przesadził, czy to ma jakieś znaczenie ? czy go przyjął po kolędzie czy też nie, tego czy tamtego księdza, więc co za łaska aby odprawić mszę za duszę zmarłego.
A tak w ogóle to co to za zwyczaj czy chodził do kościoła czy też nie chodził to każdemu się pochówek należy i druga sprawa pogrzeb to ostania rzecz dla zmarłego na tym świecie za którą żaden ksiądz nie powinien wziąć od rodziny zmarłego złamanego grosza.
Sam jestem wierzącym i chodzę do kościoła ale tego zachowania nie toleruje, a później księża są zdziwieni że im owieczek brakuje, takim postępowaniem na pewno nie przybędzie.
I żeby była jasność w tym moim poście nie jestem przeciwny kościołowi czy też księżom ale trochę jakiegoś ludzkiego wyczucia i zrozumienia by się należało.
Za chrzest biorą kasę, za ślub biorą kasę, to jeszcze można jakoś tam zrozumieć, ale za pogrzeb to wstyd aby wołać pieniądze.
Czy św. Jan Chrzciciel za chrzest w Jordanie brał kasę?, no chyba nie, bo biblia nic o tym nie wspomina, a Pan Jezus za wskrzeszenie Łazarza wziął pieniądze od rodziny też nie.
Więc uważam i myślę że jest to tylko nie moje zdanie, że za pogrzeby księża nie powinni brać pieniędzy, a jak kogoś nie stać za to zapłacić, to co ksiądz nie pochowa? zmarłego.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Xxx niezalogowany
6 grudnia 2022r. o 12:59
~~Grynszpanowy Chmiel napisał(a): Rodzina powinna uszanować wole zmarłego.
Nie chciał mieć nic wspólnego z Kościołem to o co ta zadyma?
A może w dniu śmierci powiedział że chce być pochowany skąd wiesz ? Nie ksiądz jest od decydowania i otwierania kościoła bo to kościół parafialny a nie księdza więc co on ma do wpuszczania lub wypuszczania . On moze jedynie nie chcieć mszy odprawić i tyle z jego decydowania czy wpuści innego księdza.

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Złota Kolkwicja niezalogowany
6 grudnia 2022r. o 13:02
Kogo to obchodzi. Jeszcze z 10 lat i ta banda się zawinie. Ostatni zgasi światło. A tacy jak ten z Gosciszowa to najlepszy przykład degrengolady kościoła.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Różowawy Agrest niezalogowany
6 grudnia 2022r. o 13:04
Ksiądz ma dobry wywiad i na pewno nie bez powodu odmówił. Namaszczenie przyjął? chciał księdza? Po co w takim razie hipokryzja? Jak ktoś mnie nie chce, to ja do niego nie chodzę na siłę.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Oburzona niezalogowany
6 grudnia 2022r. o 13:12
Ksiądz który na plebani mieszka z katechetka moim zdaniem nie jest księdzem
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Marta niezalogowany
6 grudnia 2022r. o 13:14
Postępowanie księdza było niewłaściwe .Opierał się na notatkach byłego księdza .Sam nie raczył pofatygować się do osoby chorej i porozmawiać . A na mszy pogrzebowej modlimy się o duszę zmarłej osoby .Msza nie jest nagrodą lecz prośbą o przebaczenie grzechów .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Tomek niezalogowany
6 grudnia 2022r. o 13:26
Ksiądz ma być pośrednikiem pomiędzy Bogiem a ludźmi. Jezus nigdy nie brał pieniędzy za swoją posługę ,czy było to ostatnie namaszczenie,czy wskrzeszenie lub uzdrowienie. Kościół jednak zrobił z tego biznes i tak trzeba go traktować .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Biskupia Męczennica niezalogowany
6 grudnia 2022r. o 13:32
W historii Gościszowa był lata temu ksiądz, który też wybrzydzał. Wtedy oburzenie było większe, zamknęli kościół i powiedzieli, że jest mieszkańców a nie księdza. Czasem trzeba pokazać, kto jest gospodarzem.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Orange zaprasza
REKLAMAMrowka zaprasza