Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAMrowka zaprasza
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Bieg Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych - Bolesławiec 2023 zakończony
14240
M21W2
7 marca 2023r. o 17:44
~~Falco111 wylogowało mnie napisał(a): Poczytaj o zbrodniach 2. Batalionu 34 Budziszyńskiego Pułku Piechoty .

Albo nie wkeję co nie co .

„W ciągu 10-20 minut wyrżnęli, dosłownie wyrżnęli 68 kobiet, dzieci i starców. Czegoś podobnego nie widziałem nigdy w życiu” – pisano w relacji z podkarpackiej wsi Zawadka Morochowska. Zbrodni dokonali polscy żołnierze "

" 25 stycznia 1946 roku do niewielkiej osady wkroczył oddział polskiego wojska – 2. Batalion 34 Budziszyńskiego Pułku Piechoty. Żołnierze momentalnie podpalili zabudowania i zaczęli mordować mieszkańców."

" Połamali nogi, rozcięli brzuch
Polscy żołnierze nie mieli żadnej litości.
a to reszta którą pominąłeś ....;D


„Takie samo zwyrodnialstwo”
„Zawadka Morochowska jest przykładem zwyrodnialstwa części oddziałów Ludowego Wojska Polskiego” – pisze Krzysztof Potaczała w książce Zostały tylko kamienie. Akcja „Wisła”: wygnanie i powroty – „Takiego samego zwyrodnialstwa, jakie towarzyszyło upowcom mordującym w wymyślny sposób polskich cywilów w Mucznem oraz w kilku innych wsiach Bieszczadów i Beskidu Niskiego



Uzupełniając moją wklejkę przeczytałeś dokładnie co wklejasz ? .


„Zawadka Morochowska jest przykładem zwyrodnialstwa części oddziałów Ludowego Wojska Polskiego”

„Takiego samego zwyrodnialstwa, jakie towarzyszyło upowcom mordującym w wymyślny sposób polskich cywilów w Mucznem oraz w kilku innych wsiach Bieszczadów i Beskidu Niskiego "

Zbrodnie " Ludowego Wojska Polskiego "porównywalne do zbrodni UPA .

Dzięki , wreszcie wkleiłeś coś co do ciebie nie podobne , bardzo dosadne porównanie LWP z UPA .


Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~royathy niezalogowany
7 marca 2023r. o 17:46
https://www.best-gym-in-dubai-marina.com/
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
14240
M21W2
7 marca 2023r. o 17:59
~~Wielbłądzi Śnieżnik napisał(a): Lucjan...za młodego szkoła wpajała mi coś o ''człowieku który się kulom nie kłaniał'' ;D
podrastałem ,zaczynałem czytać to co chciałem i popatrz...okazuje się że szkoła mnie oszukiwała...tylko czy aby na pewno szkoła? ... a może to był tylko jej ''program''?...program narzucony przez władzę ...
później zrozumiałem jak władza potrafi oszukiwać...
ty tez to byc może kiedyś zrozumiesz...



Tu jest zawarte wszystko co z nami robiła propaganda komunistyczna , otumaniali tak jak o AK .
Dorastając zrozumiałeś , to się chwali , szkoda że nie zrozumiałeś wszystkiego .



Dopisane 07.03.2023r. o godz. 17:57:

~~Adam napisał(a): Należy zapytać o co walczyli tzw. ,, wyklęci '' i kto był ich wrogiem. Czy gdyby odnieśli zwycięstwo to zmieniliby oblicze Polski? Jedna i druga strona popełniała liczne zbrodnie. Którzy byli bardziej okrutni? Jaki był efekt tych bratobójczych walk -wiemy. Ot ciemna strona naszej historii.

~~Adam napisał(a): Należy zapytać o co walczyli tzw. ,, wyklęci '' i kto był ich wrogiem. Czy gdyby odnieśli zwycięstwo to zmieniliby oblicze Polski? Jedna i druga strona popełniała liczne zbrodnie. Którzy byli bardziej okrutni? Jaki był efekt tych bratobójczych walk -wiemy. Ot ciemna strona naszej historii.



Jak to ciebie interesuje i do tej pory nie poznałeś historii walki o wolną , niepodległą Polskę , wysłuchaj Historyków .

https://ipn.gov.pl/pl/narodowy-dzien-pamieci-zolnier/159913,Debata-Dla-oczyszczenia-terenu-z-band-Ludowe-Wojsko-Polskie-przeciwko-zolnierzom.html




Dopisane 07.03.2023r. o godz. 17:59:

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
22744
Falco111 nieaktywny
7 marca 2023r. o 18:28
M21W2 napisał(a):
Ktoś napisał: ~~Falco111 wylogowało mnie napisał(a): Poczytaj o zbrodniach 2. Batalionu 34 Budziszyńskiego Pułku Piechoty .

Albo nie wkeję co nie co .

„W ciągu 10-20 minut wyrżnęli, dosłownie wyrżnęli 68 kobiet, dzieci i starców. Czegoś podobnego nie widziałem nigdy w życiu” – pisano w relacji z podkarpackiej wsi Zawadka Morochowska. Zbrodni dokonali polscy żołnierze "

" 25 stycznia 1946 roku do niewielkiej osady wkroczył oddział polskiego wojska – 2. Batalion 34 Budziszyńskiego Pułku Piechoty. Żołnierze momentalnie podpalili zabudowania i zaczęli mordować mieszkańców."

" Połamali nogi, rozcięli brzuch
Polscy żołnierze nie mieli żadnej litości.
a to reszta którą pominąłeś ....;D


„Takie samo zwyrodnialstwo”
„Zawadka Morochowska jest przykładem zwyrodnialstwa części oddziałów Ludowego Wojska Polskiego” – pisze Krzysztof Potaczała w książce Zostały tylko kamienie. Akcja „Wisła”: wygnanie i powroty – „Takiego samego zwyrodnialstwa, jakie towarzyszyło upowcom mordującym w wymyślny sposób polskich cywilów w Mucznem oraz w kilku innych wsiach Bieszczadów i Beskidu Niskiego



Uzupełniając moją wklejkę przeczytałeś dokładnie co wklejasz ? .
Dzięki , wreszcie wkleiłeś coś co do ciebie nie podobne , bardzo dosadne porównanie LWP z UPA .



oczywiście że wiem co wklejam ...
mord żołnierzy LWP porównano do mordów UPA...
tej samej zbrodniczej organizacji której firera ty tu starałeś się wybielić lub usprawiedliwić bo ''siedział'' ...

tak samo się zachowywałeś w stosunku do zbrodniarza ''burego''
bo według ciebie jest niewinny bo go zrehabilitowano...chyba w 2006
tymczasem -ale o tym już nie piszesz- prokurator i ipn uznał go za ludobójcę jakieś dziesięć lat później ...

Lucjan ...prawdy nie da się oszukać...
piszesz cały czas o walce tych ''wyklętych'' ...jacy to oni byli waleczni i patriotyczni...a napisz mi gdzie to oni byli kiedy
''tryzuby'' mordowali Polaków ?...dlaczego wielbiony przez niektórych Grot-Rowecki udawał że wszystko tam jest ok . i nie reagował?

dzisiaj ty wielbisz i gotów byłbyś biegać za ''burego''...dlaczego dzisiaj się nie biega w imię pamięci Kamieńskiego?

o nim też nic nie wiesz? ....;D


Dopisane 07.03.2023r. o godz. 18:15:

M21W2 napisał(a): ~~Wielbłądzi Śnieżnik napisał(a): Lucjan...za młodego szkoła wpajała mi coś o ''człowieku który się kulom nie kłaniał'' ;D
podrastałem ,zaczynałem czytać to co chciałem i popatrz...okazuje się że szkoła mnie oszukiwała...tylko czy aby na pewno szkoła? ... a może to był tylko jej ''program''?...program narzucony przez władzę ...
później zrozumiałem jak władza potrafi oszukiwać...
ty tez to byc może kiedyś zrozumiesz...



Tu jest zawarte wszystko co z nami robiła propaganda komunistyczna , otumaniali tak jak o AK .
Dorastając zrozumiałeś , to się chwali , szkoda że nie zrozumiałeś wszystkiego .



a co ty Lucjan zrozumiałeś? ...co do ciebie dotarło?
Bury to dla ciebie bohater...ognie i inne łupaszki to samo...

Lucek...to że z jednego zbrodniarza Lechu zrobił ''bohatera'' a z drugiego podobnego zbrodniarza bohatera zrobił Anżej a ty bezrefleksyjnie w to brniesz ,pokazuje że ty nic z tej historii nie zrozumiałeś ...

i prawdę mówiąc -nie wiem co tobą tak naprawdę kieruje jeśli tak uparcie zafałszowujesz to o czym pisze nawet ten twój ipn na który tak często się powołujesz...


Dopisane 07.03.2023r. o godz. 18:28:

~~ napisał(a):
Ktoś napisał: ~~Adam napisał(a): Należy zapytać o co walczyli tzw. ,, wyklęci ''

Poczytaj o Zrzeszeniu WiN, kto je założył, jaki był program itd.


no napiszesz coś o nich czy nie? ;D
coś mi się wydaje że nie napiszesz....;D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
14240
M21W2
7 marca 2023r. o 19:27
Janusz , jesteś odlotowy w tych swoich interpretacjach moich wpisów , nie będę prostował nie warto .

Napisałeś - " i prawdę mówiąc -nie wiem co tobą tak naprawdę kieruje jeśli tak uparcie zafałszowujesz to o czym pisze nawet ten twój ipn na który tak często się powołujesz "

Mogę prosić o przykład mojego zafałszowywania , fałszerzu moich wypowiedzi , lubisz insynuować .

Nie znasz polityki Stalina i Polskich komunistów zamieszkałych w ZSRR , nie wiesz że to oni wykorzystali LWP do
walki z AK , tylko część LWP ruszyło na Berlin , pozostali wraz z NKWD umacniali władzę ludową przywiezioną z Moskwy .
Po 9 maja LWP już w czerwcu zostali skierowani na podkarpacie aby zwalczać podziemie antykomunistyczne .


Dopisane 07.03.2023r. o godz. 19:27:

" Tworząc LWP sowiecki dyktator, jako jeden z przywódców wielkiej trójki –
koalicji antyhitlerowskiej, realizował plan akceptacji międzynarodowej dla „nowej” Polski: bez kresów
wschodnich i zupełnie podporządkowanej ZSRR.
Związek Patriotów Polskich
Związek Patriotów Polskich powstał z inicjatywy Stalina 1 marca 1943 r. – a więc tuż
przed zerwaniem stosunków dyplomatycznych z rządem RP na uchodźstwie. Wskazuje
to na intencję sowieckiego dyktatora, który po wyjściu z ZSRR do Iranu oddziałów Polskich Sił Zbrojnych gen. Andersa wraz z częścią ludności cywilnej, był już zdecydowany na zainstalowanie
w Polsce wiernego sobie rządu komunistycznego.

Kulisy powołania Polskiego Komitetu Wyzwolenia Narodowego
Mit założycielski komunistycznej Polski opierał się na utworzonym 22 lipca 1944 r. w Chełmie –
Polskim Komitecie Wyzwolenia Narodowego. Dzień 22 lipca stał się świętem narodowym.
Przez całe lata społeczeństwo polskie żyło w niewiedzy, że mit założycielski kraju, którego byli
obywatelami, brał początek z mistyfikacji przeprowadzonej na polecenie Stalina. Idea powołania
Polskiego Komitetu Narodowego została sformułowana przez czołowego ideologa ZPP – Alfreda
Lampego – już w 1943 r., jako „Tezy nr 3”. PKN miał być przeciwwagą dla rządu RP na uchodźstwie,
a faktycznie marionetkowym tworem w ręku Stalina, który wykorzystywał ZPP i Centralne Biuro
Komunistów Polskich, powstałe w styczniu 1944 r., do rozgrywek wewnątrz środowiskowych (jako
kontrolę konspiracyjną PPR i przeciwwagę dla niej) oraz na zewnątrz, dla nacisków wobec polskich
władz pozostających na emigracji. Także w styczniu tego roku PPR utworzyła w kraju Krajową Radę
Narodową, twór bez oparcia politycznego, który w założeniu komunistów miał być namiastką
parlamentu i zarazem rządu. Gdy latem 1944 r. Stalin był pewny, że jego armie wkroczą już wkrótce
do centralnej Polski i zdawał sobie sprawę, że nie zalegalizuje swoich podopiecznych
przez włączenie ich do zrekonstruowanego rządu RP na uchodźstwie, zdecydował się
na utworzenie, na bazie komunistów i kilku bardziej neutralnych polityków, PKWN, co nastąpiło
w Moskwie – 20 lipca 1944 r. – a więc na dwa dni przed mityczną datą. Do Chełma członkowie
PKWN przybyli dopiero 27 lipca."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Reklamodawca niezalogowany
7 marca 2023r. o 19:43
Waryński też organizował partyzantkę w Kongresówce ,ale nie ma biegów.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
22744
Falco111 nieaktywny
7 marca 2023r. o 20:08
M21W2 napisał(a): -

M21W2 napisał(a): Janusz , jesteś odlotowy w tych swoich interpretacjach moich wpisów , nie będę prostował nie warto .

Napisałeś - " i prawdę mówiąc -nie wiem co tobą tak naprawdę kieruje jeśli tak uparcie zafałszowujesz to o czym pisze nawet ten twój ipn na który tak często się powołujesz "

Mogę prosić o przykład mojego zafałszowywania , fałszerzu moich wypowiedzi , lubisz insynuować .

w jednym z ostatnich wpisów napisałeś że Bury został zrehabilitowany a więc jest niewinny...

w innym z wpisów pytałeś czy można winić Banderę za zbrodnie bo przecież w tym czasie ''siedział''

jeszcze inny wpis to o ''odpowiedzialności zbiorowej'' i unik od odpowiedzi czy tą samą metodę stosowali ''wyklęci''

wczoraj pytałem cię o jednego z ''wyklętych'' odnośnie Walentynowicz...nawet tutaj poddałeś w wątpliwość to czy pisze prawdę ...a przecież to nie mój tekst tylko kopia z artykułu...
dzisiaj pytam o innego ''wyklętego '' i dlaczego w imię jego pamięci się nie biega tylko za zbrodniarza ''burego'' ...milczysz i nie wiem czy z niewiedzy kim on był -bo jak zwykle wymieniam tylko nazwisko- czy po prostu wstydzisz się że właśnie takich bohaterów się pomija biegając dla zwykłego bandyty palącego wsie i mordującego ich mieszkańców...

Lucjan ....po co komu te twoje ''wklejki''? ...co nimi chcesz i komu chcesz coś udowadniać?
tym pokazujesz jak bardzo zależy ci na odwróceniu uwagi od tego co jest wstydliwe w historii tych ''wyklętych''
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~j23 niezalogowany
7 marca 2023r. o 22:02
płytkolepie

Czy to że LWP mordowało ukrainskie kobiety i dzieci oznacza, ze twoj ojciec tez ma krew na rekach? Jak to jest z ta odpowdzialnoscią zbiorowa?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.