Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Bieg Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych - Bolesławiec 2023 zakończony
14240
M21W2
6 marca 2023r. o 20:22
Janusz tym razem krótko , szkoda czasu . jak dla ciebie los i walka Żołnierzy Niezłomnych nie jest ściśle powiązany z LWP i zbrodniami komunistów to ręce opadają .
Już rozumiem twoje problemy , gdzie napisałem o jakiejś wymyślonej przez ciebie ustawie , chyba że dla ciebie Sąd Warszawskiego Okręgu Wojskowego nie wydaje wyroku tylko ustawy .

Poczytaj o zbrodniach 2. Batalionu 34 Budziszyńskiego Pułku Piechoty .

Albo nie wkeję co nie co .

„W ciągu 10-20 minut wyrżnęli, dosłownie wyrżnęli 68 kobiet, dzieci i starców. Czegoś podobnego nie widziałem nigdy w życiu” – pisano w relacji z podkarpackiej wsi Zawadka Morochowska. Zbrodni dokonali polscy żołnierze "

" 25 stycznia 1946 roku do niewielkiej osady wkroczył oddział polskiego wojska – 2. Batalion 34 Budziszyńskiego Pułku Piechoty. Żołnierze momentalnie podpalili zabudowania i zaczęli mordować mieszkańców."

" Połamali nogi, rozcięli brzuch
Polscy żołnierze nie mieli żadnej litości. Syn jednej z wymordowanych rodzin, Mikołaj Biłas, wspominał po latach:

40-letniego ojca zastrzelili [żołnierze polscy] podczas rąbania drewna. Matkę, 32-letnią, wygnali w mroźny ranek styczniowy ze mną na rękach i siostrą 7-letnią przed dom, gdzie dokonali straszliwego mordu!

Siostrze połamali nogi i rozcięli brzuch. Matce wycięli język, połamali prawą rękę i rozcięli brzuch czterema pchnięciami bagnetu. Pocięli nogi. Ja, cudem ocalały, żyłem pod zwłokami matki."

„Zawadka Morochowska jest przykładem zwyrodnialstwa części oddziałów Ludowego Wojska Polskiego”

Janusz moje poddanie się emocjom jest niczym w porównaniu z twoją stalinowsko bierutowską zakłamaną propagandą .

Pytasz - czyimi ofiarami są ci ze spalonych wiosek , dla mnie są ofiarami ponownej napaści sowietów na Polskę dla której wojna nie skończyła się w 9 maja 1945 .

A miało być krótko . Walentynowicz nie mieści się w tym temacie , załóż temat o Śp Annie Walentynowicz , tak ochoczo atakujesz Pana M za " oczernianie " kobiety " zobaczymy kto z was jest mistrzem oszczerstw .



















Dopisane 06.03.2023r. o godz. 20:22:

Na tym kończę wypowiedzi w tym temacie , ostatnim wpisem zszedłem do twojego i tobie Janusz podobnym poziomu , żałuję że dałem ci się sprowokować .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
22744
Falco111 nieaktywny
7 marca 2023r. o 8:04
M21W2 napisał(a): Janusz tym razem krótko , szkoda czasu . jak dla ciebie los i walka Żołnierzy Niezłomnych nie jest ściśle powiązany z LWP i zbrodniami komunistów to ręce opadają .
Już rozumiem twoje problemy , gdzie napisałem o jakiejś wymyślonej przez ciebie ustawie , chyba że dla ciebie Sąd Warszawskiego Okręgu Wojskowego nie wydaje wyroku tylko ustawy .

Poczytaj o zbrodniach 2. Batalionu 34 Budziszyńskiego Pułku Piechoty .

Janusz moje poddanie się emocjom jest niczym w porównaniu z twoją stalinowsko bierutowską zakłamaną propagandą .

Pytasz - czyimi ofiarami są ci ze spalonych wiosek , dla mnie są ofiarami ponownej napaści sowietów na Polskę dla której wojna nie skończyła się w 9 maja 1945 .

A miało być krótko . Walentynowicz nie mieści się w tym temacie , załóż temat o Śp Annie Walentynowicz , tak ochoczo atakujesz Pana M za " oczernianie " kobiety " zobaczymy kto z was jest mistrzem oszczerstw .

Dopisane 06.03.2023r. o godz. 20:22:Na tym kończę wypowiedzi w tym temacie , ostatnim wpisem zszedłem do twojego i tobie Janusz podobnym poziomu , żałuję że dałem ci się sprowokować .


Lucjan ...jak zwykle kończysz kiedy tak naprawdę niewiele masz do obrony swoich tez...

przecież sam napisałeś kilka dni wstecz że ''takie były czasy'' ...to było takie twoje usprawiedliwienie mordów ''przeklętych''
czy ty myślisz że to co zrobili ci 2-go batalionu pochwalę?
zbrodnia jest i będzie zbrodnią ...
wybielanie zbrodniarzy i robienie z nich bohaterów niczego pośród myślących Polaków nie zmieni...odznaczanie bandytów w typie Łupaszki orderami przez ''zimnego Lecha'' też nic nie zmieni...
upamiętnianie Brygady Świętokrzyskiej przez ''budynia'' to kpina ...

''..ofiarami są ci ze spalonych wiosek , dla mnie są ofiarami ponownej napaści sowietów na Polskę dla której wojna nie skończyła się w 9 maja 1945 .''

tyle że to nie sowieci a Polacy z AK palili POLSKIE wsie i mordowali POLAKÓW...


''Walentynowicz nie mieści się w tym temacie , załóż temat o Śp Annie Walentynowicz , tak ochoczo atakujesz Pana M za " oczernianie " kobiety " zobaczymy kto z was jest mistrzem oszczerstw .''

Walentynowicz ''nie mieści się w temacie''?...a jednak mieści się tylko ty Lucjan nadal nic o tym nie wiesz bo oprócz nazwiska tego ''wyklętego'' nic więcej nie napisałem...
to jest właśnie to Lucjan że ja czytam to do czego ty nie potrafisz sam dotrzeć...nie potrafisz lub nie chcesz bo to zburzyło by twój ''świat'' ...oparty na ''legendach'' ...

tak Lucjan ...Walentynowicz nigdy nie przeprosiła jednego z ''wyklętych''
a jeśli uważasz że rzucam tu oszczerstwami jak twój wspomniany kolega ;D to jedno słowo o link a wrzucę ...
tylko jak wtedy to wytłumaczysz? ...pomyślałeś o tym?

podobnie chciałeś tu kiedyś ''usprawiedliwiać ''innego bandytę ...
wiesz kim był Konsul 2 ? ;D


Dopisane 07.03.2023r. o godz. 08:04:



a to ekstra dla Lucjana bo wczoraj coś wspominał o tym kto ''jest większym oszczercą '' kiedy wspomniałem o małostkowości Walentynowicz która chciała zlinczować '' niezłomnego'' ale nie chciała przeprosić...

to fragment Lucjan a resztę sam znajdziesz...


Karol Smoczkiewicz osiedlił się w Opolu już po oficjalnym okresie wrzucania niezłomnych do grobów, czyli po 1963 r., ale nie dość że „Smok” przeżył wojnę jako oficer AK, katorgę lat powojennych podobną wielu życiorysom łącznie z torturami i więzieniami, to w dodatku, (co czyni go wyjątkowym przykładem w tym względzie), mjr Karol Smoczkiewicz przeżył najdłuższą kampanię oszczerstw, dyskredytacji i zastraszania przez UB, SB i nawet media, niż jakikolwiek przykład niezłomnego jaki znamy w historii powojennej Polski, a znamy ich kilkadziesiąt.

W dodatku, działania władz skierowane przeciwko „Smokowi” miały wydatną pomoc w postaci intensywnej prywatnej wendety nienawiści jednego człowieka, superagenta Piotra Króla, którego „Smok” znał jeszcze z czasów działań w AK na kresach w Galicji Wschodniej, na południe od Lwowa w obwodzie Stanisławowskim.(...)

''Roman Kirstein był jednym z ludzi Solidarności Opola, którzy w dawnych czasach uwierzyli plotkom o Smoczkiewiczu. Po ujawnieniu dokumentów miał jednak honor, było mu zwyczajnie głupio i zadzwonił do rodziny z przeprosinami, zrobiło to także szereg innych osób z całego kraju.

''Nie wszystkich jednak było na to stać. Dla przykładu, Anna Walentynowicz która w r. 1985 namawiała by Smoczkiewicza zlinczować na jednej z uroczystości w Gdańsku jako agenta UB, nie pozwoliła sobie na słowo przepraszam wobec niezłomnego oficera AK i kolegi z Solidarności… Jak wspomina żona Kazimiera: „Nie ukrywam że Anna Walentynowicz rozczarowała mnie swoim brakiem reakcji po latach”.(...)

więc Lucjanie kłamałem czy nie? ;D
wiedziałeś o tym wcześniej?...wątpię bo o takich sprawach się milczy i mało pisze by pewne sprawy wyciszać lub ukryć...
są jeszcze fakty którymi jeszcze nie raz będę mógł cię zaskoczyć...ale mnie się nigdzie nie śpieszy....;D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ niezalogowany
7 marca 2023r. o 10:42
Coś mi tu pachnie nieślubnym synem Jaruzelskiego!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
22744
Falco111 nieaktywny
7 marca 2023r. o 13:46
jak teraz się sami przekonujecie nawet ''najświętrza świętość'' ;D upada...

kiedyś i z tego spadnie ''bielmo'' ;D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ niezalogowany
7 marca 2023r. o 13:54
Falco111 napisał(a): jak teraz się sami przekonujecie nawet ''najświętrza świętość'' ;D upada...

kiedyś i z tego spadnie ''bielmo'' ;D



Tobie spadły gacie przy obcej kobiecie i nikt szumu nie robi.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Ploteczki z wózeczka niezalogowany
7 marca 2023r. o 13:57
A ciebie męczy to że ciebie nikt nie chce. Wykąp się ,poobcinaj paznokcie ,umyj zęby i może coś ci się trafi.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
14240
M21W2
7 marca 2023r. o 16:09
Falco111 napisał(a): tyle że to nie sowieci a Polacy z AK palili POLSKIE wsie i mordowali POLAKÓW


Janusz , nie znasz historii Polski , liczyłem że zapoznasz się z genezą powstania na terenach ZSRR " odrodzonego " później nazwanego " ludowego " Wojska Polskiego .

To do ciebie nie dotrze , nie pozbędziesz się propagandy komunistycznej o Żołnierzach Niezłomnych , zbyt mocno tym
przesiąkłeś .

„Bandy pozorowane” – była to jedna z najbardziej perfidnych metod zwalczania Żołnierzy Wyklętych przez komunistów po 1944 r. Ile zbrodni, przypisanych przez historyków i propagandystów komunistycznych podziemiu niepodległościowemu było ich dziełem? Na terenach opanowanych przez partyzantkę antykomunistyczną stosowano taką metodę nawet do lat 50-tych. Już sam fakt, że były one powoływane przez różne formacje, utrudnia ich zbadanie i opisanie. Na terenach za obecną granicą wschodnią takie „bandy” tworzyło NKWD. W Polsce Ludowej były „bandy pozorowane” tworzone przez: Urzędy Bezpieczeństwa, Informację Wojskową, Korpus Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Milicję Obywatelską i Ochotniczą Rezerwę Milicji Obywatelskiej. Ponadto własne bojówki, udające „partyzantów”, tworzył najbardziej zaufany aktyw Polskiej Partii Robotniczej. Były również „bandy pozorowane”, powoływane przez „ludowe” Wojsko Polskie. Włącznie z NKWD było ich aż osiem rodzajów!

Ich rolą było rozpoznawanie terenu, kto i gdzie sprzyja organizacjom niepodległościowym, werbowanie agentury terenowej, w wielu przypadkach – rozbijanie grup prawdziwej partyzantki. Organizacje niepodległościowe od początku potępiały i ujawniały zjawisko powoływania przez komunistów „band pozorowanych”, wskazując na drastyczne metody ich działania i związaną z tym powszechną dezinformację. Np. komendant Okręgu Białostockiego Narodowego Zjednoczenia Wojskowego już w czerwcu 1945 r. ostrzegał przed nimi: „zdarza się, że jakieś nieznane, uzbrojone oddziały grasują w nocy po okolicach i w imię patriotyzmu, pod grozą śmierci, biciem nakładają na najlepszych Polaków wysoką kontrybucję lub grabią majątek rzekomo na cele podziemnej organizacji. Przy tym katują ludzi, bijąc dzieci i łamiąc ręce niewiastom”.

Funkcjonariusze partyjni ujawniali swój udział w tworzeniu „band pozorowanych”, lecz jako sprawców fałszywie wskazywano na… żołnierzy AK! Tak zrobiła m.in. Maria Turlejska: „Wiemy z autopsji, że już jesienią 1944 r. w Otwocku utworzona została specjalna szkoła przy Komendzie Głównej MO do szkolenia dywersantów i terrorystów. Werbowano do niej m. in. chłopców i dziewczęta z AK (…). Z tej właśnie kadry, szkolonej celowo, powstały pierwsze oddziały pozorowane”.

Istnienie owej „szkoły” i fakt, że decyzje zapadały na najwyższym szczeblu, potwierdził jej pierwszy komendant Gutman Ałef vel Gustaw Alef-Bolkowiak: „Do oddziału naszego została włączona 25-osobowa grupa „Czwartaków”.” Nie byli to więc „chłopcy i dziewczęta z AK”, których po latach usiłowała fałszywie obciążyć Turlejska, tylko najbardziej zaufani AL-owcy, nawet we własnych szeregach określani jako skrajnie zdemoralizowani przestępcy!

„Ściśle tajny” raport płk. (później gen.) Janusza Neugebauera vel Zarzyckiego z Informacji Wojskowej („Taktyka walki z bandami” z 5 stycznia 1946 r.) nakazywał:

„Tworzyć z aktywistów partyjnych, robotników, żołnierzy, oficerów oddziały partyzanckie, ubrane po cywilnemu, wypuszczać w las celem wprowadzenia dezorganizacji w szeregach band.

Zaostrzyć represje wobec członków band, osób współpracujących. Złamać bezkarność chłopstwa, ukrywającego bandytów. Na bandycki terror reakcji odpowiedzieć naszym terrorem. Postawić zasadę odpowiedzialności zbiorowej za zbrodnie dokonywane na jej terenie. Na akty zbrodnicze reagować natychmiast [...]:

- natychmiastowe na miejscu rozstrzeliwanie schwytanych z bronią w ręku, właścicieli domów, w których broń została znaleziona;

- w skrajnych wypadkach, przy napotkaniu na zbrojny opór wsi, spalenie wsi”.





Dopisane 07.03.2023r. o godz. 16:09:

Falco111 napisał(a): Walentynowicz nigdy nie przeprosiła jednego z ''wyklętych''


Walentynowicz nie przeprosiła jednego z wyklętych , zasługuje za to na twoją krytykę , moją też o ile było jak piszesz , ty oczywiście nie zasługujesz na krytykę za swoje krytykanctwo i stosowanie odpowiedzialności zbiorowej za czyny
jednostek , oto cały ty .

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Wielbłądzi Śnieżnik niezalogowany
7 marca 2023r. o 16:28
M21W2 napisał(a):
Ktoś napisał: Falco111 napisał(a): tyle że to nie sowieci a Polacy z AK palili POLSKIE wsie i mordowali POLAKÓW


Janusz , nie znasz historii Polski , liczyłem że zapoznasz się z genezą powstania na terenach ZSRR " odrodzonego " później nazwanego " ludowego " Wojska Polskiego .

To do ciebie nie dotrze , nie pozbędziesz się propagandy komunistycznej o Żołnierzach Niezłomnych , zbyt mocno tym
przesiąkłeś

- w skrajnych wypadkach, przy napotkaniu na zbrojny opór wsi, spalenie wsi”.


Dopisane 07.03.2023r. o godz. 16:09:
Ktoś napisał: Falco111 napisał(a): Walentynowicz nigdy nie przeprosiła jednego z ''wyklętych''

Walentynowicz nie przeprosiła jednego z wyklętych , zasługuje za to na twoją krytykę , moją też o ile było jak piszesz , ty oczywiście nie zasługujesz na krytykę za swoje krytykanctwo i stosowanie odpowiedzialności zbiorowej za czyny
jednostek , oto cały ty .


Lucjan ...nich tam stanie na twoim twierdzeniu że nie znam historii Polski...;D
bo jak widzę dla ciebie ta ''historia'' to teraz okoliczności powstania armii a przecież temat jest o ''wyklętych'' ;D

piszesz o tym moim ''przesiąknięciu'' propagandą komunistyczną ...chyba wczoraj ci starałem się wytłumaczyć że daleko mi do niej ale tobie jak widzę nie przeszkadza bliskość propagandy obecnego nie(rządu ) ;D

Lucjan...za młodego szkoła wpajała mi coś o ''człowieku który się kulom nie kłaniał'' ;D
podrastałem ,zaczynałem czytać to co chciałem i popatrz...okazuje się że szkoła mnie oszukiwała...tylko czy aby na pewno szkoła? ... a może to był tylko jej ''program''?...program narzucony przez władzę ...
później zrozumiałem jak władza potrafi oszukiwać...
ty tez to byc może kiedyś zrozumiesz...

''Walentynowicz nie przeprosiła jednego z wyklętych , zasługuje za to na twoją krytykę , moją też o ile było jak piszesz , ty oczywiście nie zasługujesz na krytykę za swoje krytykanctwo i stosowanie odpowiedzialności zbiorowej za czyny
jednostek , oto cały ty .''

tak ...Walentynowicz zasługuje na krytykę bo domagając się potępienia kolegi po tym jak wyszła prawda o nim nie potrafiła powiedzieć ''przepraszam''
a teraz ty piszesz że ja coś tam krytykuję i coś tam o odpowiedzialności zbiorowej ...;D
przeciez to twoi ''wyklęci'' nader często ją stosowali...czyż nie? zaprzeczysz?...nie zaprzeczysz...

wczoraj coś tam wkleiłeś o mordzie jakiegoś pułku...dosyć obszerne ale dlaczego nie wkleiłeś reszty z artykułu?
bo niewygodne? ;D
bo postawiono ten oddział na równi z innymi mordercami?

zaraz to odszukam ...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA #pijezkranu