Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Przedszkole Bajka zaprasza
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Bieg Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych - Bolesławiec 2023 zakończony
14240
M21W2
8 marca 2023r. o 17:55
Falco111 napisał(a): nawet ipn o ''przeklętych'' na naszych ziemiach nic nie wspomina.


Łżesz , w zeszłym roku mieliśmy spotkanie z historykiem IPN z Wrocławia , przedstawił ich zasługi jako działaczy opozycji antykomunistyczni .

Jesteś dobrym naśladowcą KGB , oni naszych Żołnierzy AK nazywali przeklętymi karłami reakcji .

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
22744
Falco111 nieaktywny
8 marca 2023r. o 17:56
''Zbrodnia w Dubinkach to ciąg następujących po sobie zdarzeń. Do Glinciszek skierowano sześcioosobowy patrol 5. Wileńskiej Brygady Armii Krajowej, którego celem było zwabienie w zasadzkę stacjonujących w pobliskim Podbrzeziu litewskich policjantów z 3. kompanii 258. rezerwowego batalionu policji. W wyniku starcia zginęło czterech policjantów. W odwecie za śmierć kolegów członkowie tego batalionu dowodzonego przez por. Petrasa Polekauskasa zamordowali 20 czerwca 1944 r. 38 Polaków, mieszkańców Glinciszek. „Mord w Glinciszkach był szczególnie drastyczny ze względu na bezlitosne potraktowanie ludności cywilnej – bezbronnych kobiet, dzieci i starców. Sprawcy znajdowali się zapewne w stanie silnego wzburzenia, spowodowanego widokiem zabitych i rannych towarzyszy broni”, pisze Paweł Rokicki.
Trzy dni później dowodzona przez rtm. Zygmunta Szendzielarza 5. Wileńska Brygada AK zabiła 21 cywilów w zamieszkanych głównie przez Litwinów Dubinkach. Partyzanci „Łupaszki” nie ograniczyli się do tej wsi, zabijali też w okolicy. Szacuje się, że łącznie zabili nie mniej niż 66 osób. Czyn polskich partyzantów był nie mniej okrutny niż mord dokonany przez litewskich policjantów.
Akcja odwetowa 5. brygady była zbrodnią wojenną, a ta nie podlega przedawnieniu.''

no to jak to w końcu jest Lucjan...ipn uznaje to za zbrodnię wojenną a Anżej zwany ''prezydętem'' odznacza bandziora medalem i robi z niego ''bohatera''
wytłumacz mi to...

''Zygmunt Szendzielarz odpowiada za zbrodnie wojenne

Staraniem prezydenta Dudy, Instytutu Pamięci Narodowej i biskupów do panteonu zasłużonych Polaków wpisywany jest bezrefleksyjnie Zygmunt Szendzielarz „Łupaszka”. Odbywające się w tych dniach uroczystości związane z jego pochówkiem mają wzmacniać przesłanie, że oddajemy hołd wielkiemu polskiemu żołnierzowi, bohaterowi narodowemu. Tymczasem huczne obchody maskują prawdę o tym „niezłomnym”, który odpowiada za zbrodnię ludobójstwa, mord na cywilach dokonany w czerwcu 1944 r. przez jego podkomendnych.

i za takie coś właśnie jest dla mnie Anżejem...;D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
14240
M21W2
8 marca 2023r. o 17:57
Falco111 napisał(a): czyli za litewskich kolaborantów 5-a Wileńska w ''odwecie '' wymordowała mieszkańców wioski...
no nieźle Lucjan...w mnie stawiasz ''zarzut'' odpowiedzialności zbiorowej...;D

ale ok. przyznałeś właśnie że ''przeklęcie '' to robili ...



Wyjaśnił bym tobie , daremny trud , jesteś mało kumaty .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
22744
Falco111 nieaktywny
8 marca 2023r. o 18:08
M21W2 napisał(a):
Ktoś napisał: Falco111 napisał(a): nawet ipn o ''przeklętych'' na naszych ziemiach nic nie wspomina.


Łżesz , w zeszłym roku mieliśmy spotkanie z historykiem IPN z Wrocławia , przedstawił ich zasługi jako działaczy opozycji antykomunistyczni .

Jesteś dobrym naśladowcą KGB , oni naszych Żołnierzy AK nazywali przeklętymi karłami reakcji .


no to dawaj na to dowody a nie zwykle ''ściemy'' -''wiem ale nie powiem'' ;D
''historyk z ipn'' ;D
Lucjan ...od kogo on jest zależny? ...podaj tu jego nazwisko a poddamy go weryfikacji...czy on z ''peło'' czy z ''piSS'':D

przecież kieresy czy szarki pozbyli się z kadr ipn wszystkich niezależnych historyków a ty mi tu teraz piszesz o jakimś klakierze...
podaj te nazwiska ...no chyba że to raczej wstydliwa sprawa bo może zatłukli jakiegoś furmana na drodze do np. Parowej ...


Dopisane 08.03.2023r. o godz. 18:08:

M21W2 napisał(a):
Ktoś napisał: Falco111 napisał(a): czyli za litewskich kolaborantów 5-a Wileńska w ''odwecie '' wymordowała mieszkańców wioski...
no nieźle Lucjan...w mnie stawiasz ''zarzut'' odpowiedzialności zbiorowej...;D

ale ok. przyznałeś właśnie że ''przeklęcie '' to robili ...



Wyjaśnił bym tobie , daremny trud , jesteś mało kumaty .

wyjaśnił byś ale nie potrafisz ...ot i cała prawda i dlatego lawirujesz...;D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
14240
M21W2
8 marca 2023r. o 18:14
Janusz , nie chcę używać słów na jakie zasługujesz .
Za zbrodnie na Wołyniu na ludności polskiej nie było odwetu - źle , krytykujesz za to Żołnierzy Niezłomnych .
Za odwet na kolaborantach litewskich był odwet - źle , odwetowców nazywasz zbrodniarzami .


Dopisane 08.03.2023r. o godz. 18:14:

Janusz zweryfikuj swoich " historyków " .

Nikt kto nie pisze jak za czasów słusznie minionych nie zasługuje na twoje uznanie , wszyscy są niewiarygodni stojący w obronie polskich Żołnierzy Niezłomnych .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
22744
Falco111 nieaktywny
8 marca 2023r. o 18:18
M21W2 napisał(a): Janusz , nie chcę używać słów na jakie zasługujesz .
Za zbrodnie na Wołyniu na ludności polskiej nie było odwetu - źle , krytykujesz za to Żołnierzy Niezłomnych .
Za odwet na kolaborantach litewskich był odwet - źle , odwetowców nazywasz zbrodniarzami .


tak Lucjan...
tu jednak nie chodzi o żaden odwet tylko o pomoc jakiej wcześniej AK nie udzieliło mordowanym Polakom ...nie udzielili jej bo sami kłócili się między sobą nawet walcząc ze sobą ...
i za to krytykuję ''przeklętych''

a jeśli później szukali ''odwetu'' to dlaczego na dzieciakach i kobietach skoro winni wyli jak sam napisałes kolaboranci...
chcesz mi powiedzieć że siedmioletnia dziewczynka była ''kolaborantkę'' ?
że kilku miesięczne dziecko na rękach matki zostało razem z nią zastrzelone za ''kolaborację '' ?
Lusjan ...ochłoń ...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Sarafrele niezalogowany
8 marca 2023r. o 18:20
https://lookerstudio.google.com/u/0/reporting/cb8fda5b-a583-47fa-98e5-0dfe449a3e23/page/BKZHD

NUTAKU GOLD COIN - NUTAKU free money - NUTAKU hack 2023 premium iOS Android PC
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
22744
Falco111 nieaktywny
8 marca 2023r. o 18:23
M21W2 napisał(a): Janusz , nie chcę używać słów na jakie zasługujesz .
Za zbrodnie na Wołyniu na ludności polskiej nie było odwetu - źle , krytykujesz za to Żołnierzy Niezłomnych .
Za odwet na kolaborantach litewskich był odwet - źle , odwetowców nazywasz zbrodniarzami .Dopisane 08.03.2023r. o godz. 18:14:Janusz zweryfikuj swoich " historyków " .

Nikt kto nie pisze jak za czasów słusznie minionych nie zasługuje na twoje uznanie , wszyscy są niewiarygodni stojący w obronie polskich Żołnierzy Niezłomnych .



podałem ci przykład Łupaszki ...przecież nawet ipn nie broni go tak bezmyślnie jak ty Lucjan...
piszą wprost o LUDOBÓJSTWIE i ZBRODNI WOJENNEJ ...

co ty Lucjan wiesz o tamtych czasach w Bolesławcu?
wiesz przynajmniej gdzie w tym miasteczku było UB ? ;D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza