Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA 1,5% podatku dla Klekusiowo
BolecFORUM Nowy temat

Protest 4 czerwca w Warszawie

~~Polak niezalogowany
8 czerwca 2023r. o 17:49
M21W2 napisał(a):
Ktoś napisał: ~~wina Tuska napisał(a): Jeśli miałbym przekonać młodych do głosowania na KO, to tak sobie myślę…
Dorastałem w czasach, kiedy pusta puszka po Coli na regale działała na gości tak, jak teraz dobra fotka na Instagramie, zaś naszyjnik z papieru toaletowego budził podziw i zazdrość większą, niż współcześnie limitowana edycja Air Jordanów na nogach kolegi. Wschodniego cierpkiego chleba zasmakowałem bardzo dobrze...
Wiem, to może nie przekonać, bo brzmi absurdalnie. Więc spróbuję inaczej.
Po 1989 r. głównym celem było wyrwać się na Zachód, dołączyć do tej lepszej części świata. Nam się udało. Dołączyliśmy do NATO i Unii. Dzięki temu byłem świadkiem polskiej belle époque. Kraj zmieniał się nie do poznania. Postępy były widoczne z roku na rok. Owszem było wiele obszarów zaniedbanych, ale pamiętajcie, startowaliśmy z bardzo niskiego pułapu. Nie wiem czy macie świadomość, ale w 1990 roku Ukraina była krajem lepiej rozwiniętym od Polski. No właśnie. A gdzie są teraz…
Jak już rozumiecie, nie wszystkim krajom udało się, dołączyć do Zachodu. Ci którzy zostali na wschodzie to Ukraina, Białoruś, Gruzja oraz Rosja jako centrum. Każde z tych państw i ich narodów płaci teraz olbrzymią cenę. Chyba nie muszę mówić jaką. Krew, zamordyzm, strach, pałka policjanta, totalna inwigilacja i marzenie o wolności. Jeśli nie wierzycie, wyjdźcie na ulicę. W każdym mieście spotkacie uchodźców wojennych, politycznych i emigrantów ekonomicznych z tej części Europy.
A teraz musicie zdać sobie sprawę z faktu, że wszystko co robi PiS, to wyrwanie nas z modelu zachodniego i zbudowanie kopii tego co jest w Rosji. A tam? Tam nawet policjanci zatrzymują młodych na ulicy i przeglądają im telefony. Tam jak młody widzi „siłownika” na ulicy, to skręca w bok. To co jest w Rosji, nie stało się nagle. To był proces. Tak samo postępuje PiS. Powoli, jak nowotwór, zajmuje kolejne organy. Jeśli tego nie zatrzymacie, to pewnego dnia zatrzyma was na ulicy policjant i zażąda waszego telefonu, przejrzy wasze fotki, wiadomości, media społecznościowe.
Ale możecie to zatrzymać, możecie wrócić na Zachód, wystarczy tylko oddać głos na demokratyczną opozycję.

Dużo, mało… nie wiem. W każdym razie innej drogi nie ma.



Dodam zakończenie , a potem będziemy żyli długo i szczęśliwie , zielona wyspa , druga Japonia to nic w porównaniu z Polską mlekiem i miodem płynącą .

Można napisać w miarę mądry wstęp by następnie siać wizję grozy , Tusk ma swoich naśladowców .

A napisałeś kiedykolwiek coś mądrzejszego? Napisałeś kiedyś kilka zdań tak z samego siebie ? Nie napisałeś bo to cię przerasta. Tusk ma naśladowców? A kogo ty naśladujesz?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Lucjan z pola niezalogowany
8 czerwca 2023r. o 18:09
Polsku jesteś Polakiem tylko tyle się od Ciebie dowiedziałem . Jak uwierzysz w siebie że stać Cię na więcej daj znać. Lubisz pyskówki ? , tacy są potrzebni lewakom , bez odbioru . Pozdrawiam
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Zielonkawobrązowa Szachownica niezalogowany
8 czerwca 2023r. o 18:19
Kurde ruskie himarsem, pierdykli w tamę tak szczujnia podaje
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Polak niezalogowany
8 czerwca 2023r. o 18:45
~~Lucjan z pola napisał(a): Polsku jesteś Polakiem tylko tyle się od Ciebie dowiedziałem . Jak uwierzysz w siebie że stać Cię na więcej daj znać. Lubisz pyskówki ? , tacy są potrzebni lewakom , bez odbioru . Pozdrawiam

A czego więcej oczekujesz? Nazwiska ,adresu czy pesela? Gdzie tu jakaś moja pyskówka? J wiem na co mnie stać i widzę na co stać ciebie. A swoim wpisem właśnie potwierdzasz to co napisałem . Napisanie kilku sensownych zdań bez osobistych odniesień właśnie i teraz cię przerosło. Zresztą wracając do tekstu jaki cię jak widzę zabolał co możesz mu zarzucić? Napisz z czym się nie zgadzasz i to uzasadnij. No pokaż na co cię stać.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Armando Latoyla niezalogowany
8 czerwca 2023r. o 18:55
~~Lucjan z pola napisał(a): Polsku jesteś Polakiem tylko tyle się od Ciebie dowiedziałem . Jak uwierzysz w siebie że stać Cię na więcej daj znać. Lubisz pyskówki ? , tacy są potrzebni lewakom , bez odbioru . Pozdrawiam

Lewak to to taka dziwna człowiek, pójdzie za ryżym olsenem nawet w ogień,bo ten obiecał przywrócenie ub-ckich dodatków do emerytur, tylko nie wiadomo czy się Niemcy zgodzą,to co robił w 2007-2015, to wszystko pod ich dyktando
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Sasanka skalna niezalogowany
8 czerwca 2023r. o 19:52
Prawak to taki i/dio/ta który za koślawym dziadem pójdzie wszędzie kiedy ten kupi sobie jego dupę za dodatkowe kilka złotych. Pójdzie bo oni ,,dajom'' i dla takiego będzie nieważne że tak się go dyma nawet gdy dupa go później boli. To takie sprzedajne kukizy.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Pierwiosnek Polny niezalogowany
9 czerwca 2023r. o 6:57
~~Sasanka skalna napisał(a): Prawak to taki i/dio/ta który za koślawym dziadem pójdzie wszędzie kiedy ten kupi sobie jego dupę za dodatkowe kilka złotych. Pójdzie bo oni ,,dajom'' i dla takiego będzie nieważne że tak się go dyma nawet gdy dupa go później boli. To takie sprzedajne kukizy.


Emerytury ubeckiej już nie zobaczysz, możesz na głowie stawać, zobaczysz jak świnia niebo.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ECOzdrowy niezalogowany
9 czerwca 2023r. o 22:30
Czaskoś nierobie!! Kreujesz się na takiego wielkiego ekologa więc POsprzątaj śmieci które nasyfili zwolennicy ryżego po słynnym marszu, tylko się POstaraj, żeby nie było tak jak zwykle, na odp.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.