Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Zaginęła na autostradzie
~~Wybudzony niezalogowany
13 sierpnia 2024r. o 8:28
Zaginięcie osoby może być wynikiem wielu czynników, w tym także ucieczki przed wpływami grupy uznawanej za sektę, jaką są Świadkowie Jehowy. Ta organizacja religijna jest często krytykowana za kontrolowanie życia jej członków, ograniczanie kontaktów z osobami spoza grupy oraz stosowanie technik manipulacyjnych.

Przykłady takich sytuacji są liczne. Świadkowie Jehowy często odradzają swoim członkom nawiązywanie przyjaźni z osobami spoza wspólnoty, co może prowadzić do izolacji społecznej i ograniczeń w kontaktach ludzi ze świata. Ponadto, ich doktryna zabrania udziału w obchodach urodzin, świąt Bożego Narodzenia czy Dnia Matki, co może pogłębiać uczucie separacji od społeczeństwa.

Kontrola informacji jest kolejnym kontrowersyjnym aspektem działalności tej grupy. Członkowie Świadków Jehowy zazwyczaj mają ograniczony dostęp do niezależnych źródeł informacji, a wszelkie informacje zewnętrzne są filtrowane przez pryzmat doktrynalny. Takie warunki mogą prowadzić do wewnętrznej presji i konfliktów, co z kolei może skłaniać niektóre osoby do ucieczki z grupy.

W kontekście zaginięć, ucieczka przed wpływami takiej organizacji może być jednym z motywów poszukiwania osób. Ważne jest, aby w przypadku takich sytuacji służby policyjne oraz organizacje zajmujące się wsparciem ofiar sekt były świadome specyficznych zagrożeń i potrzeb osób dotkniętych takimi sytuacjami.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Złotorudy Bratek niezalogowany
13 sierpnia 2024r. o 8:38
P
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Policjant niezalogowany
13 sierpnia 2024r. o 9:52
Oczywiste jest to że ktoś ją wcześniej odebrał z autostrady. Potem zamiast do szpitala pojechali do domu. Wywiązała się awantura oraz tragedi. Ukrywa to ponieważ myśli że pomoże mu to uniknąć kary.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Odseparowany hahaha niezalogowany
13 sierpnia 2024r. o 10:22
~~Wybudzony napisał(a): Zaginięcie osoby może być wynikiem wielu czynników, w tym także ucieczki przed wpływami grupy uznawanej za sektę, jaką są Świadkowie Jehowy. Ta organizacja religijna jest często krytykowana za kontrolowanie życia jej członków, ograniczanie kontaktów z osobami spoza grupy oraz stosowanie technik manipulacyjnych.

Przykłady takich sytuacji są liczne. Świadkowie Jehowy często odradzają swoim członkom nawiązywanie przyjaźni z osobami spoza wspólnoty, co może prowadzić do izolacji społecznej i ograniczeń w kontaktach ludzi ze świata. Ponadto, ich doktryna zabrania udziału w obchodach urodzin, świąt Bożego Narodzenia czy Dnia Matki, co może pogłębiać uczucie separacji od społeczeństwa.

Kontrola informacji jest kolejnym kontrowersyjnym aspektem działalności tej grupy. Członkowie Świadków Jehowy zazwyczaj mają ograniczony dostęp do niezależnych źródeł informacji, a wszelkie informacje zewnętrzne są filtrowane przez pryzmat doktrynalny. Takie warunki mogą prowadzić do wewnętrznej presji i konfliktów, co z kolei może skłaniać niektóre osoby do ucieczki z grupy.

W kontekście zaginięć, ucieczka przed wpływami takiej organizacji może być jednym z motywów poszukiwania osób. Ważne jest, aby w przypadku takich sytuacji służby policyjne oraz organizacje zajmujące się wsparciem ofiar sekt były świadome specyficznych zagrożeń i potrzeb osób dotkniętych takimi sytuacjami.



Ale ty pleciesz bzdury i wypociny powielane przez wiele środków przekazu...Weź głęboki wdech i ochłoń człowieku
hahaha...pracuje w dużej fabryce z kolegami chyba tylko katolikami i najlepszego kumpla mam właśnie tam...mama jest katoliczką i stosunki są między nami super: obiadki ciasta przetwory na zimę a i często extra kasa na ciuchy paliwo czy coś innego...Bożego Narodzenia nie lubiłem bo jak się zjechała cala rodzina to były awantury przez alkohol przez politykę przez to że jeden brat dostał gospodarkę a siostra nic i oprócz wspólnego opłatka to był koniec miłości hehe :( piszesz że są odseparowni od wiadomości ze świata tylko oni się nie mylą to powiedz mi jakim sposobem czytam twoje wypociny hahaha....jakoś nikt mnie nie nadzoruje jakoś znalazłem twój post nawet znalazłem chęć żeby odpisać na Twoje głupoty hahaha...gdzie ja się pytam jest ten "sekciarski" nadzór gościu...żenada
Następnym razem jak zobaczysz ŚJ to pogadaj z nimi i popytaj od źródła...oczywiście nie twierdzę że zawsze jest różowo ale to jak u wszystkich i wszędzie...Jak ja to mówię ŻYCIE!!!!!
Pozdrawiam i życzę myślenia:)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Kasia niezalogowany
13 sierpnia 2024r. o 10:32
Brednie.. mam koleżankę że SJ... Chodzi modnie ubrana, wcale nie skromnie... Robi co chce.. ma wiele koleżanek poza ,,organizacja". Dodam że uważa się za osobę bardzo wierząca.. teraz nie te czasy że oni nic nie mogą.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Mec niezalogowany
13 sierpnia 2024r. o 10:58
~~Purpurowy Gajowiec napisał(a): ak to przestał jechać i jak zjechała na bok lub czy stała na środku może wyszła może ktoś uderzył może odrzuciło. Myślę że nikt tutaj


Normalnie, mógł zgasnąć silnik, pęknąć opona, coś w zawieszeniu, tych opcji na awarie jest masa.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Bladożółta Czeremcha niezalogowany
13 sierpnia 2024r. o 11:11
~~Purpurowy Gajowiec napisał(a): Moim zdaniem brzmi idiotycznie że samochód się zepsuł na autostradzie. Co się zepsuło ? Jak to przestał jechać i jak zjechała na bok lub czy stała na środku może wyszła może ktoś uderzył może odrzuciło. Myślę że nikt tutaj z komentujących nie ma info a ta informacja o zaginięciu jest jakaś dziwna.

Zaraz przyjedzie "słynny" Krzysio z kwadratowym gniazdem na głowie i rozwiążę sprawę. On lubi takie głośne sprawy i potem " to ja, to ja". Tak poważnie to żeby się znalazła cała i zdrowa.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Bladożółta Czeremcha niezalogowany
13 sierpnia 2024r. o 11:16
~~Purpurowy Gajowiec napisał(a): Moim zdaniem brzmi idiotycznie że samochód się zepsuł na autostradzie. Co się zepsuło ? Jak to przestał jechać i jak zjechała na bok lub czy stała na środku może wyszła może ktoś uderzył może odrzuciło. Myślę że nikt tutaj z komentujących nie ma info a ta informacja o zaginięciu jest jakaś dziwna.

Ona miała dość tego wszystkiego i uciekła z tego raju Tuska.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA CER-FAR zaprasza