Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAMrowka zaprasza
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Rusza szkoła Pijarów!
~Ewa niezalogowany
19 listopada 2012r. o 19:24
Na jakiej zasadzie w jednych publicznych szkołach ma być 30 uczniów w klasie, a w pijarskiej (też publicznej) 20 uczniów w klasie? Czy to nie jest łamanie przepisów? Jakieś nadużycie. Jestem oburzona!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2924
#Anonim2924 nieaktywny
19 listopada 2012r. o 19:36
Ja natomiast nie kumam tego całego "niżu demograficznego" którym to urzędasy wycierają sobie mordy równie ochoczo jak słowem "kryzys"... Skoro tak brakuje dzieci to w klasach powinno być maks 5-8 osób, przedszkola publiczne powinny reklamować się w gazetach i radio że przyjmą dzieci gdyż świecą pustkami... Mam jednak (nie wiedzieć czemu...) jakieś takie dziwne, nieodparte wrażenie że jest zupełnie inaczej...


Dopisane 19.11.2012r. o godz. 19:32:

W niżu demograficznym szkoły zamyka się a nie otwiera (na zwłokach szkoły miejskiej) szkołę prywatną, komercyjną - no ale publiczną, ma się rozumieć...


Dopisane 19.11.2012r. o godz. 19:35:

~Ewa napisał(a): Na jakiej zasadzie w jednych publicznych szkołach ma być 30 uczniów w klasie, a w pijarskiej (też publicznej) 20 uczniów w klasie? Czy to nie jest łamanie przepisów? Jakieś nadużycie. Jestem oburzona!


Na zasadzie cudu Ewo a, jak wiadomo, cuda nie są ani nadużyciami ani łamaniem przepisów, inaczej prokuratura miałaby pełne ręce roboty badając jakim cudem za 1500zł można utrzymać w polscę (mała litera na początku celowo) pięcioosobową rodzinę...


Dopisane 19.11.2012r. o godz. 19:36:

"w polsce" miało być
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
19 listopada 2012r. o 20:06
niż demograficzny jest faktem...Polki się ,,skrobią tu i tam a Polacy ...po głowach i pytają siebie- ,,jak tu żyć?,,(panie ,,płemierze,,) ;)

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
1744
bartek23
19 listopada 2012r. o 20:40
"Rekrutacja prowadzona będzie równolegle do kasy pierwszej, drugiej, trzeciej, czwartej i piątej"
Wiedziałem, że czarni to potrafią tylko kasować!!!
Tyle kas dla jednej szkoły???

MENTE ET MALEO
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~artek niezalogowany
19 listopada 2012r. o 20:45
Może jakieś czarne flagi trzeba by powywieszać w mieście?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Łowca absurdów niezalogowany
19 listopada 2012r. o 21:08
maksymek napisał(a):
~Łowca absurdów napisał(a): Ciekawe ilu teraz internetowych malkontentów i ujadaczy pobiegnie co sił zapisać swoje pociechy do tej szkoły :-D?


Zanim doczytałem Twoje zdanie, myślałem, ze ktoś pisze o takich ludziach jak Ty, skoro używa słowa ujadacz i malkontent :)


Pomyliłeś mnie niestety z kimś innym. Szkoda, że nie rozumiesz na czym polega ironia i absurd :D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2924
#Anonim2924 nieaktywny
19 listopada 2012r. o 21:14
Statystycznie na bank paru krytykantów poleci tam...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~zacofany moher niezalogowany
19 listopada 2012r. o 21:19
~Ewa napisał(a): Na jakiej zasadzie w jednych publicznych szkołach ma być 30 uczniów w klasie, a w pijarskiej (też publicznej) 20 uczniów w klasie? Czy to nie jest łamanie przepisów? Jakieś nadużycie. Jestem oburzona!

Uważasz, że istnieją przepisy NAKAZUJĄCE 30-osobowe klasy?
To właściciel decyduje o liczebności klas. Mniejsze klasy są po prostu droższe. Szkoła publiczna oznacza tylko tyle, że szkoła otrzymuje dofinansowanie (subwencję) z kasy państwa. Najwyraźniej Pijarzy sądzą, że za te same pieniądze są w stanie utrzymać mniejsze klasy.
Decyzja o nie utworzeniu klas końcowych (szóstej i trzeciej gimnazjum) jest bardzo mądra - nie odrywa się dziecka ze szkoły na samym finiszu. Jednocześnie przeczy to twierdzeniom, że powołuje się ją (szkołę) tylko dla pieniędzy. Jak widać Pijarzy świadomie rezygnują z dochodu na rzecz uczciwości.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Dni otwarte w Ultima