Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Metrohouse zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Śmierć prezydenta - National Geographic

4254
#parenti nieaktywny
28 stycznia 2013r. o 14:43
Chcialbym w koncu doczekac chwili, gdy najwieksza katastrofa Polski od czasow II wojny swiatowej (jak byl laskaw okreslic ja rzad) stanie sie przedmiotem drobiazgowej analizy naukowcow, prokuratorow, dziennikarzy WSZYSTKICH mediow - z blogoslawienstwem i udzialem panstwa polskiego, a nie tylko w ramach oddolnych inicjatyw, ktore probuja drazyc temat.
Tylko po co psuc nastroj w kraju nad Wisla, prawda?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
10189
#GreS nieaktywny
28 stycznia 2013r. o 15:01
Apropo pytania komu by zależało, aby stworzyć taki film? Tym którzy mają w tym określony cel.
http://niezalezna.pl/37727-film-na-zlecenie-sensacyjne-odkrycie-blogerki
I dowiadujemy się znów, że Rosjanie mają dużo pieniędzy... nawet, aby sponsorować światowe projekty edukujące, gdyż ten film zostanie wyemitowany w 38 krajach.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
9879
#panda nieaktywny
28 stycznia 2013r. o 15:09
GreS napisał(a): Apropo pytania komu by zależało, aby stworzyć taki film? Tym którzy mają w tym określony cel.
http://niezalezna.pl/37727-film-na-zlecenie-sensacyjne-odkrycie-blogerki
I dowiadujemy się znów, że Rosjanie mają dużo pieniędzy... nawet, aby sponsorować światowe projekty edukujące, gdyż ten film zostanie wyemitowany w 38 krajach.


Dokładnie tak! trzeba mieć świadomość tego, że Rosjanie potrafią dobrze grać mediami. Im jest po prostu na rękę nas Polaków konfliktować. Dlatego powinniśmy tonować swoje wypowiedzi. Trochę spokojnie poczekajmy, czas powoli pomoże dojść do prawdy. Poczekajmy na zakończenie śledztw prokuratury Polskiej i Rosyjskiej. Ciekawy jestem, czy wniosą coś nowego do sprawy, czy tylko powielą wszystko z komisji.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ktoś niezalogowany
28 stycznia 2013r. o 15:33
Ja mam pytanie nieco inne ale związane z tematem.
Po co komuś (Rosji? Tuskowi? czy jeszcze może komuś innemu) zależałoby żeby zgładzić Prezydenta Lecha Kaczyńskiego?
Zostało mu pół roku to końca prezydentury, małoprawdopodobne żeby wygrał kolejne wybory. Dlaczego małoprawdopodobne? Bo jego brat Jarosław, który zyskał na pewno z kilka procent głosów z współczucia po śmierci Lecha, te wybory przegrał i to nie w listopadzie czy październiku ale w lipcu czyli 3 miesiące po katastrofie. Gdzie to wszystko było jeszcze świeżo w pamieci ludzi.
Reasumując pytanie jest takie: komu by miało zależeć na śmierci Lecha Kaczyńskiego pół roku przed końcem prezydentury?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
9879
#panda nieaktywny
28 stycznia 2013r. o 16:07
~ktoś napisał(a): Ja mam pytanie nieco inne ale związane z tematem.
Po co komuś (Rosji? Tuskowi? czy jeszcze może komuś innemu) zależałoby żeby zgładzić Prezydenta Lecha Kaczyńskiego?



Bardzo dobre pytanie! Ja bym był daleki od tego, aby oskarżać kogokolwiek o zamach. I z pewnością nie Tuska. Jednak sposób wyjaśniania tej tragedii, generuje wiele wątpliwości. Należy je wszystkie wyjaśnić. Po tragedii jednak ten temat jest dla Donalda Tuska zwyczajnie niewygodny! MAm wrażenie, że sobie z tym nie radzi.

Inaczej jest z Rosjanami! Otóż Rosjanie mają od dziesięcioleci zwyczaj eliminowania niewygodnych "wrogów" swojego kraju. Z powodu, że im przeszkadzają, albo z zemsty. Podczas wojny Gruzji z Rosją o Abchazję, rosjanie mieli w planie załatwienie Sakaszwilego, zajecie Gruzji i postawienie tam swojego pajacyka. Wojsko rosyjskie było już blisko stolicy Gruzji. I w tym momencie prezydenci Europy Środkowej, z inicjatywy Lecha Kaczyńskiego udali się do Tbilisi. Obecność prezydentów chyba z 8 państw, spowodowała, że rosjanie musieli się wycofać. Powiedziałbym, iż chociaż te kilkudniową wojnę wygrali z Gruzją, to tak naprawdę to była porażka. Myślę więc, że bardzo tu pasuje zemsta. Oczywiście dla sceptyków to tylko moja hipoteza :)

I jeszcze kwestia sprzyjających tragedii okoliczności. Wiele przyczyn było po Polskiej stronie. Jednak wiąże się to między innymi z nieudolnością Polskich służb i procedur. I tutaj nalezy wspomnieć, że może z tego powodu Tusk chciałby szybko temat tragedii zakończyć.

Pojawiło się też kilka niesprzyjających okoliczności po stronie rosyjskiej, i mnóstwo manipulacji zeznaniami, czy też ich procedurami (chocby szopki z sekcjami, z komunikatami z wieży). Tych rozbieżności, wątpliwości jest tak wiele, że na ich podstawie zdroworozsądkowe oceny nie mogą mieć miejsca.

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
211
skorn
28 stycznia 2013r. o 16:49
trybunał stanu dla Tuska, Kopaczowej i całej reszty tej hołoty..

<i>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
28 stycznia 2013r. o 17:51
Nie można też zapominać o raporcie z likwidacji WSI.Kaczyński miał porażającą wiedzę na temat wielu swoich politycznych oponentów,dziennikarzy ludzi z pierwszych stron gazet.Nie mam wątpliwości że w czasie kampani doszło by do wielu przecieków do prasy z tego raportu które mogły dać mu przewagę.Moim zdaniem jeżeli doszło faktycznie do zamachu to sprawców szukałbym pośród naszych WSIowych.Zresztą,jaka była pierwsza decyzja Komorowskiego bo tragedii?Wtargnięcie do biur i przeszukanie pomieszczeń tych wszystkich którzy mieli styczność z aneksem do raportu a zginęli w katastrofie(Kaczyński,Kurtyka,Wasserman)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
1
emem
28 stycznia 2013r. o 18:01
Tego samego raportu, za ktorego przygotowanie dalej musimy placic - MSW do dzisiaj zaplacilo kilka milionow zlotych tytulem odszkodowan, poniewaz w raporcie znalazly sie jakies bzdury i pomowienia.

Bolec.Info - portal i gazeta nr 1 w powiecie bolesławieckim
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.