Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Muzeum Ceramiki zaprasza
REKLAMA SINMAG zaprasza
REKLAMA Bricomarche zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Zakaz handlu w niedzielę. Za i przeciw

~m niezalogowany
4 czerwca 2013r. o 21:54
no ale przeciez w pozostale dni tygodnia pracuje pozostala ekipa wiec albo prace dodatkowe albo out. dla polski z powodu znikomych pensji malzonka/ki jest to spory problem
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
4 czerwca 2013r. o 22:07
~m napisał(a): no ale przeciez w pozostale dni tygodnia pracuje pozostala ekipa wiec albo prace dodatkowe albo out.


W pozostałe dni ruch byłby większy z powodu wolnych niedziel a ponieważ obsada nie jest pełna więc nie ma potrzeby mówienia o jakiś pracach dodatkowych! :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4335
#Pannazdzieckiem nieaktywny
5 czerwca 2013r. o 7:59
~ napisał(a): Wtedy to był owczy pęd ku (?)...


Lepszemu życiu , a tymczasem oszukali nas. Rację ma Andrzej Gwiazda , Polska miała być źródłem taniej siły roboczej dla Europy i tak jest. ( Nie wolno kląć ) . Nie ma co się egzaltować zakazem , czy nakazem handlu w niedzielę , to powinien regulować popyt na usługę . Problem polega jednak na tym , że różne grupy "interesów" rywalizując ze sobą, chciały by z Polaków doszczętnych niewolników zrobić. Jak zwykle chodzi o kasę. Przykre to.

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
6979
E
5 czerwca 2013r. o 8:16
~ napisał(a): bzdury piszesz :) obroty były by zbliżone ,to możliwe
tyle tylko ,że kolejki były dużo większe ,co i tak mocno irytuje przy sobotnich zakupach ,a jak sobie wyobrażasz obsadę przy kasach ?

Ja jestem pokolenie "przed Biedronkowe" i wiem, że to trudne do wyobrażenia, ale wtedy też się zakupy robiło. Dlatego, jeśli wybieram się w sobotę na zakupy, to liczę się ze zwiększoną liczbą kupujących i nic mnie tam nie irytuje.
Czy taka Kobieta mając wybór, wolałaby zostać w domu , z rodziną, czy siedzieć przy kasie?

"Szukam świata w którym jedna jaskółka czyni wiosnę, gdzie szewc w butach chodzi, gdzie jak Cię widzą, to dzień dobry. Szukam świata, gdzie człowiek człowiekowi człowiekiem" J.B.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~wiolizna niezalogowany
5 czerwca 2013r. o 12:30
Nie chce mi sie czytac wszystkich wypowiedzi ale ja odpowiem tak: Tojsienka ma racje. Jesli ludzie beda pracowac 5 dni w tygodniu lub 6 i chociaz jeden dzien(w tym wypadku mowa o niedzieli) beda wypoczywac to gospodarka predzej i lepiej pojdzie do przodu niz na dzien dzisiejszy. Czlowiek wypoczety to czlowiek szczesliwy z energia do dalszej pracy. Ktos tam cos pisal o otwarciu urzedow w soboty. Swietny pomysl. W Anglii system dziala wlasnie w ten sposob i wielu ludziom ratuje to tylki. Jednak handel w niedziele kwitnie tez i tutaj. Nie tylko markety sa otwarte ale odziezowe, obuwnicze i wszystkie pozostale dzialaja rowniez, do 16:00. Fajnie jest móc kupić ciucha czy robic inne zakupy w niedziele, ale bez tego tez da sie zyc. Przeciez wiekszosc marketow a przede wszystkim Tesco dziala 24h na dobe :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
5 czerwca 2013r. o 13:07
A w Tesco powinien być po 22.oo zamknięty dział z alkoholem.Od wiosny do jesieni pijaczkowie ściągają z całego miasta a straż miejska akurat w nocy ma wolne... To co dzieje się na osiedlu szczególnie w okolicy przedszkola i szkoły widzą mieszkańcy ale i rodzice z dziećmi odprowadzającymi je w poniedziałek do ...instytucji oświatowych.Potykanie się o butelki i śmieci to norma...
Najśmieszniejsze ,że zadaszenia na terenie przedszkola ,które miały służyć maluchom, wieczorami i w nocy służą pijącym małolatom...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
5 czerwca 2013r. o 14:11
E napisał(a):
Ja jestem pokolenie "przed Biedronkowe" ....
......Czy taka Kobieta mając wybór, wolałaby zostać w domu , z rodziną, czy siedzieć przy kasie?


Albo nieuważnie czytasz ,albo podchodzisz do sprawy zbyt emocjonalnie i pewne argumenty po prostu do Ciebie nie docierają.
Tłumaczę po raz enty ... w systemie zmianowym nie ma takiej opcji ,żeby pracować wszystkie niedziele .Za przepracowane niedziele pracownik dostaje (przynajmniej powinien) dodatkowe wynagrodzenie ,które mocno poprawia wypłatę .Spytaj proszę ludzi którzy pracują w marketach ,czy chcieliby się pozbyć nadgodzin a w efekcie likwidacji pracujących niedziel również pracy .Tylko uważaj żeby ci oczu nie wydrapali :)) :*
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4335
#Pannazdzieckiem nieaktywny
5 czerwca 2013r. o 14:20
~ napisał(a): ... Tylko uważaj żeby ci oczu nie wydrapali :)) :*


Dokładnie :) Dalej twierdzisz Drogi Kolego , że wolni jesteśmy ?
Niektórzy z nas oczy wydrapią dla niewolniczej pracy. Patrz Pan jaka ironia ;(

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza
REKLAMA Oferta edukacyjna szkół powiatu bolesławieckiego