Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA #pijezkranu
BolecFORUM Nowy temat

Dżem,mydło,powidło... ROMANTICA

10897
#Anonim10897 nieaktywny
12 grudnia 2013r. o 20:51
~emy napisał(a): Virgo z całym szacunkiem,ale komentując post osoby która wstawiła


Witaj emy / inna ;) , dziękuję za Twój komentarz. Miło ,że masz inne odczucie i ocenę.Nie czuję się w żaden sposób urazona. Każdy ma prawo do własnej oceny. Byłyby nudno na świecie , gdyby ludzie mieli to samo zdanie , byli we wszystkim jednomyślni. Poniżej wklejam tekst "Do kołyski"

Żyj z całych sił
I uśmiechaj się do ludzi
Bo nie jesteś sam
Śpij, nocą śnij
Niech zły sen Cię nigdy więcej nie obudzi
Teraz śpij

Niech dobry Bóg
Zawsze cię za rękę trzyma
Kiedy ciemny wiatr
Porywa spokój
Siejąc smutek i zwątpienie
Pamiętaj, że

Jak na deszczu łza
Cały ten świat nie znaczy nic a nic...
Chwila, która trwa
Może być najlepszą z Twoich chwil...

Idź własną drogą
Bo w tym cały sens istnienia
Żeby umieć żyć
Bez znieczulenia
Bez niepotrzebnych niespełnienia
Myśli złych

Jak na deszczu łza
Cały ten świat nie znaczy nic a nic...
Chwila, która trwa
Może być najlepszą z Twoich chwil...

Wiersza Achmatowej nie będę po raz drugi wklejać. Ja widzę i czuję różnice między jednym a drugim wierszem. ...Byc może na taki odbiór tekstu "Do kołyski " ma fakt znajomości życiorysu R . Riedla , choć to nie Jego autorstwo i wykonanie. Napisałaś ,że treść ukazuje rzeczywistość. Ja uważam ,że nie. Jeżeli już rzeczywistość to wyalienowanej jednostki. A trudno by jednostka , która nie potrafi utożsamiać się ze społecznością posiadała pozytywne nastawienie do życia.

" Jak na deszczu łza
Cały ten świat nie znaczy nic a nic...
Chwila, która trwa
Może być najlepszą z Twoich chwil... "

Dekadentyzm dotyczy tekstu "Do kołyski" - (cytat) "cały ten świat nie znaczy nic a nic " , stąd emanuje nastrój przygnębienia , jeżeli ten świat nie znaczy nic , więc co ? chylenie się ku upadkowi...

A Achmatowa ?

"Nie jesteśmy w lesie obydwoje"


W suche oczy teraz mi patrzy
Petersburska niedobra wiosna.

Wedle zasług myśl gorączką zmąci,
Suchy kaszel, śmierć to jej nagrody.
A na Newie w oparze wilgoci
Już ruszają wiosenne lody.

Watek choroby nie dotyczy "Jej"...to tylko powrót do rzeczywistości , smutnej bo pozbawionej "Jego". Ale nie ma tu istotnych dekadenckich cech.

Ja nie piszę wierszy , nawet do szuflady. Nie przeszkadza mnie jednak ten fakt , by kochać poezję. Może dlatego ,że dwóch z moich przodków to poeci ?

Pozdrawiam.



Dopisane 12.12.2013r. o godz. 20:51:

Na dzisiejszy wieczór proponuję romantyczną prozę :D ( ale nie prozę życia )

Margaret Mitchell „Przeminęło z wiatrem „

„....nigdy nie lubiłem cierpliwie zbierać połamanych kawałków i zlepiać ich razem i wmawiać sobie ,że sklejona całość jest równie ładna jak nowa. Co jest złamane – zostanie złamane – i wolę wspominać to takim , jakim było w najlepszych chwilach , niż sklejać i przez całe życie patrzeć na ślady połamań . Może , gdybym był młodszy...- westchnął – jestem jednak za stary , aby wierzyć w tak sentymentalne brednie jak zmazywanie win i zaczynanie od początku. Jestem za stary , aby dźwigać ciężar starych kłamstw , które towarzyszą życiu w uprzejmej ułudzie. Nie mógłbym żyć z tobą i okłamywać ciebie – z pewnością zaś nie potrafiłbym okłamywać samego siebie. Nawet teraz nie mogę ci skłamać. Bardzo bym chciał , aby obchodziło mnie więcej to , co zrobisz i dokąd pójdziesz , ale nie mogę się tym przejąć.
Zaczerpnął oddechu i powiedział lekko , ale łagodnie :
- Kochanie , nic mnie to nie obchodzi. „
:*
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
5183
magnum44
12 grudnia 2013r. o 21:25
To tak, jak z autotomią... jeśli wiesz o co mi chodzi.
Może jednak jakieś utwory zapodam :]






:P

Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć. M.S.C.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
10897
#Anonim10897 nieaktywny
12 grudnia 2013r. o 21:42
Witaj droga M44 :* przypuszczam....że wiem o co Tobie chodzi :D Pięknie "zagrałaś"... ;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
5183
magnum44
12 grudnia 2013r. o 21:48
Dziękuję:)


Wrzucam ten utwór przewrotnie, bo jestem bardzo ciekawa, czy Grzdylisko w końcu pojęło, dlaczego jest w tym klipie tyle świec? :D

Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć. M.S.C.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
5134
#TOjsienka nieaktywny
12 grudnia 2013r. o 22:05



Dopisane 12.12.2013r. o godz. 22:05:


Moja chata skraju-ja nyczoho ne znaju
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~jendrula z... niezalogowany
12 grudnia 2013r. o 23:18
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
5183
magnum44
13 grudnia 2013r. o 9:02
~jendrula z... napisał(a): https://www.youtube.com


Świetne!
:)


Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć. M.S.C.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4668
#Anonim4668 nieaktywny
13 grudnia 2013r. o 17:06
...ta piosnka zostala mi przeslana od bardzo bliskiej osoby...chcialem sie z wami podzielić jest bardzo piękna....DELEKTUJCIE SIĘ :*
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA #pijezkranu