Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Kierowcy w Bolesławcu nie znają przepisów

~~~ niezalogowany
30 stycznia 2014r. o 8:10
a co z oznakowaniem poziomym, na "jajku" mamy P-14 - "Znak ten wskazuje miejsce zatrzymania pojazdu na skrzyżowaniu, przed przejściem dla pieszych lub przed sygnałem świetlnym", a od Tyrankiewiczów i Banknowej P-13 "Znak ten wskazuje miejsce zatrzymania pojazdu w celu ustąpienia pierwszeństwa wynikającego ze znaku pionowego A-7". Do tego z opisu znaczenia znaku A-7 - ustąp pierszeństwa - mamy: "Znak ostrzega przed koniecznością ustąpienia pierwszeństwa. Umieszczony jest na drodze podporządkowanej przed skrzyżowaniem z drogą z pierwszeństwem, gdy spełnione są warunki widoczności (w innym wypadku stosuje się znak B-20 "stop"). W obrębie skrzyżowania znak dotyczy tylko najbliższej jezdni, przed którą został umieszczony. Umieszczony razem ze znakiem C-12 "ruch okrężny" określa pierwszeństwo dla znajdującego się na skrzyżowaniu. Może być umieszczony w innych miejscach, gdzie z przepisów ustawy - Prawo o ruchu drogowym wynika obowiązek ustąpienia pierwszeństwa, np. wyjazd z obiektu, torowisko tramwajowe" - wiki. Wniosek z tego taki, że będąc na jaju, ustępuję tym na K.Miarki - na następnej jezdni, dalej znaku już nie mam. A co do policji i ich interwencji, to wygląda tak, że często też nie mają racji.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
30 stycznia 2014r. o 8:25
~ napisał(a):
~mir.ko napisał(a): będac na rondzie jesteśmy już na głównej, wiemy to bo mieliśmy trójkąt od bankowej. a skoro zawracamy na głównej puszczamy tylko tych z naprzeciwka


A gdzie ty tam rondo zobaczyłeś ?? Gdzie jest znak ronda się pytam uprzejmie ?? :D

hemi napisał(a): U mnie to jest proste: jadąc od ul.Kubika włączam prawy kierunkowskaz ,a następnie lewy skręcając w lewo, ci z Tyrankiewiczów są po prawej (teoretycznie mają pierwszeństwo),ale to ja będąc już na ul Karola miarki jestem na głównej i ci z Tyrankiewiczów muszą ustapić

Ci z Tyrankiewiczów mają pierwszeństwo !! - stojąc na tym jaju, masz przed oczami jak byk znak "ustąp" i skręcasz w lewo, ci z Tyrankiewiczów też mają ustąp, ale skręcają w prawo !!
:D
Hemi, jak masz jeszcze wątpliwości, to zapytaj Romka ;)

jesli ci z tyrankiewcza maja znak ustap to ja sie pytam komu maja ustapic jak nie tym jadacym od k miarki?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ali niezalogowany
30 stycznia 2014r. o 8:44
Jaki to jest znak na wyjeździe z ul. Tyrankiewiczów, czy to nie jest czasem ustąp pierwszeństwa przejazdu?[img=1391067737_41zgald.jpg]

Czyli że co trzeba zrobić? Trzeba przepuścić wszystkich jadących ul. K. Miarki
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
30 stycznia 2014r. o 9:24
Nareszcie ,jest to konkretne wyjaśnienie .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2987
#Nightmare nieaktywny
30 stycznia 2014r. o 9:26
Skrzyżowanie ul. Widok i II Armii Wojska Polskiego. Osoby wyjeżdżające z ul. Widok mają spory problem skręcić w lewo w stronę mostu - jest spore natężenie ruchu w tym miejscu. Dodatkowo niektórzy "kierowcy" ignorując poziomy znak P-21 ustawiają się z prawej strony pojazdu, który jest pierwszy w kolejce i wciskają na chama w momencie, gdy ten pojazd próbuje skręcić w lewo, zajeżdżając mu drogę.
Mi już w ten sposób 3 razy wymuszono tam pierwszeństwo, teraz mam wideorejestrator w samochodzie - kolejny taki manewr niecierpliwego buraka zostanie przekazany Policji.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
30 stycznia 2014r. o 9:36
Nightmare napisał(a): ..... Dodatkowo niektórzy "kierowcy" ignorując poziomy znak P-21 ustawiają się z prawej strony .... kolejny taki manewr niecierpliwego buraka zostanie przekazany Policji.


Widać ten znak, zwłaszcza z pod śniegu i błota.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
30 stycznia 2014r. o 9:53
~ali napisał(a): Jaki to jest znak na wyjeździe z ul. Tyrankiewiczów, czy to nie jest czasem ustąp pierwszeństwa przejazdu?[img=1391067737_41zgald.jpg]
Czyli że co trzeba zrobić? Trzeba przepuścić wszystkich jadących ul. K. Miarki


nie zgodzę się z Tobą, że wszystkich. Bo Ci, co stoją na tzw. łączniku i skręcają w lewo, też mają taki sam znak, więc ich nie przepuszczam.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~BRUTUS niezalogowany
30 stycznia 2014r. o 10:18
~kierowca napisał(a): A przy okazji tematu. Ja chyba też nie znam przepisów. Niech mi ktoś mądry powie wreszcie jak się poruszać po tym "nie rondzie" na Karola Miarki. Jak jadę od Kubika i chcę skręcić w stronę UM, to jadę w prawo i odbijam w lewo łącznikiem żeby zawrócić, przepuszczam jadących z prawej. A co z tymi co jadą z góry od Tyrankiewiczów?? kto ma pierwszeństwo??
Wystarczy prawidłowo odczytywać znaki drogowe pionowe.to tyle a jak masz z tym problem to jeszcze raz na kurs PJ.A czytałeś kiedyś kodeks drogowy ?? NIEEEEEE !!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Dni otwarte w Ultima