Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Stabilna Polska w stabilnej Europie
~ niezalogowany
9 kwietnia 2014r. o 21:02
Pannazdzieckiem napisał(a):
Zdemotywowany napisał(a): To z kim jest sens dyskutować w obecnej chwili? ...


Moim skromnym zdaniem JKM , to wartościowy człowiek , jeśli musiałbym na któregokolwiek polityka głosować ... podkreślam, muszę , ale nie chcę ... to tylko JKM . Tamtego popołudnia chciałem Go wciągnąć w rozmowę o bankach , zastopował mnie i dlatego sobie poszedłem. Wiele Jego dziwacznych i bulwersujących wypowiedzi można puścić kantem uszu . To czego ja Mu nie wybaczam , to stwierdzenie , że pieniądze powinien produkować prywaciarz , bo urzędnik wyda je na fotoradary. Myli się . W normalnych okolicznościach urzędnika może społeczeństwo kontrolować , prywaciarza nie , bo zabiera mu wolność podejmowanych decyzji. Jeśli prywaciarz zajmuje się dystrybucją pieniądza , to mamy tak , jak jest w tej chwili ... miód i malina , jeśli będzie to robił urzędnik ( czytaj : Narodowy Bank Polski , poskładany z urzędników , kontrolowany przez Sejm, czyli Przedstawicieli Narodu , wybranych w JOW ) to jest szansa , że następne pokolenia nie będą musiały zapierdzielać po 48 godzin na dobę za miskę ryżu. A jeśli proces się rozszerzy , to nie będą żyły w strachu przed Putinem :D

1. Dość grabieży podatkowej. Obniżymy i uprościmy podatki, zniesiemy PIT i wprowadzimy dobrowolne ubezpieczenia emerytalne oparte na skutecznym i uczciwym systemie kapitałowym.

2. Wzmocnienie i ochrona rodziny. Uznajemy rodzinę, rozumianą jako związek kobiety i mężczyzny, za podstawę życia społecznego. Nie pozwolimy na ingerencję biurokracji w wychowanie dzieci, przywrócimy rodzicom możliwości decydowania o ich edukacji.

3. Urzędy dla ludzi, nie dla urzędników. Uprościmy procedury i radykalnie ograniczymy biurokrację. Postawimy na niewielki lecz profesjonalny korpus przyjaznych urzędników. Ograniczymy liczbę ministerstw, agencji rządowych, posłów i senatorów. Wprowadzimy rzeczywistą odpowiedzialność urzędników za podejmowane decyzje.

4. Uwolnimy energię obywateli. Zniesiemy zakazy i koncesje duszące przedsiębiorczość, zadbamy o stabilność i jednoznaczną interpretację przepisów podatkowych.

5. Zrównoważymy budżet. Nie pozwolimy na dalsze zadłużanie państwa, nie pozwolimy by nasze dzieci i wnuki odziedziczyły po nas jedynie długi.

6. Wolny internet, wolne stadiony, wolny obywatel. Nie godzimy się na cenzurę sieci, zamykanie stadionów, traktowanie wszystkich jak potencjalnych przestępców. Swobodę krytyki władzy uznajemy za fundamentalne prawo obywateli.

7. Zapewnimy ochronę praw nabytych obywateli, w szczególności emerytów. Środki pozyskane z uczciwej prywatyzacji majątku narodowego przeznaczymy w całości na finansowanie zobowiązań systemu emerytalnego. Dokonamy jak najszybciej sprawiedliwej reprywatyzacji i uregulujemy stosunki własnościowe.

8. W polityce zagranicznej będziemy się kierowali rachunkiem korzyści i strat, a nie sympatiami i antypatiami. Skończymy z bezmyślnym podporządkowaniem naszego kraju brukselskim biurokratom. Będziemy dążyć do przywrócenia Unii Europejskiej jej pierwotnego sensu jako obszaru wolnego handlu i swobodnego przemieszczania się obywateli, bez instytucjonalnej nadbudowy i biurokratycznych absurdów.

9. Zwiększymy rolę samorządów lokalnych, zapewnimy prawdziwą autonomię wszystkich regionów, upraszczając jednocześnie strukturę samorządową. Nie dopuścimy jednak, by przepisy ustanawiane przez samorządy miały pierwszeństwo przed prawem państwowym. Autonomia nie oznacza suwerenności. Wszelkie próby kwestionowania jedności państwa będą ostro zwalczane.

10. Zadbamy o bezpieczeństwo obywateli. Zracjonalizujemy system kar za przestępstwa - kary będą adekwatne do czynu, będą przede wszystkim uwzględniać interes pokrzywdzonego. Będziemy dążyć do przywrócenia kary śmierci dla morderców. Zadbamy o właściwe finansowanie policji. Służby specjalne, zamiast prześladować kibiców i krytyków władzy, będą służyły walce z terroryzmem i ochronie żywotnych interesów państwa

Ty na prawdę chcesz głosować na ten bełkot?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~yo niezalogowany
9 kwietnia 2014r. o 21:09
JKM to największy szkodnik ruchu liberalnego w Polsce, ktory właśnie przez niego nie może rozwinąć skrzydel... właściwie to jest taki drugi Palikot. Szkoda tych kilkaset tysięcy głosów które się zmarnują, i przede wszystkich szkoda tych młodych ludzi którzy jak zawsze dadzą się zwieść jego poglądom.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11842
#Zdemotywowany nieaktywny
9 kwietnia 2014r. o 21:09
Jak co nowe wybory(czyt. cały czas :D ) można zauważyć iście epicką tendencje do krytykowania wszystkich i wszystkiego.
Nie bez powodu zapytałem o wasze propozycje.
Piotr napisał o JKM. Anonimie wypunktowałeś pięknie postulaty KNP(oczywiście jak Ci tvn podyktował) jednocześnie nie dając swojej propozycji. ,,Hejtować" to każdy zdemotywowany pajac potrafi. Jeśli chcemy coś zmienić to tylko razem, więc przestańmy się obrzucać gó...wnem i zacznijmy może konstruktywnymi argumentami. No bo chcemy coś zmienić, czy nie? Może pora się zdecydować.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~007 niezalogowany
9 kwietnia 2014r. o 21:11
Kłótnie nikomu nie są potrzebne . Ja mam taką prośbę do kandydata: wyjaśnij dla czego "zamordowano " w Polsce rodzinne masarnie ,piekarnie ,szewców itp. Nie pomyślano o filarze każdej gospodarki czyli o drobnych, małych i średnich przedsiębiorstwach. Na chwalonym zachodzie to właśnie te firmy windują gospodarkę. W naszym Kraju z premedytacją na rzecz wielkich firm zachodnich wywindowano kosmiczne wymagania naszym małym firmą, aby wyczyścić pole dla tych firm. Na 100% mamy do czynienia z korupcją urzędniczą na wysokim szczeblu. W zamian mamy wędliny o smaku Hutu im. Lenina i dmuchany Chleb. Dla czego ja nie mogę sprzedać swojej szynki z domu turyście a Niemiec może ?. Tu róbmy porządek i tu będą miejsca pracy i podatki .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
9 kwietnia 2014r. o 21:28
~~007 napisał(a): Kłótnie nikomu nie są potrzebne . Ja mam taką prośbę do kandydata: wyjaśnij dla czego "zamordowano " w Polsce rodzinne masarnie ,piekarnie ,szewców itp. Nie pomyślano o filarze każdej gospodarki czyli o drobnych, małych i średnich przedsiębiorstwach. Na chwalonym zachodzie to właśnie te firmy windują gospodarkę. W naszym Kraju z premedytacją na rzecz wielkich firm zachodnich wywindowano kosmiczne wymagania naszym małym firmą, aby wyczyścić pole dla tych firm. Na 100% mamy do czynienia z korupcją urzędniczą na wysokim szczeblu. W zamian mamy wędliny o smaku Hutu im. Lenina i dmuchany Chleb. Dla czego ja nie mogę sprzedać swojej szynki z domu turyście a Niemiec może ?. Tu róbmy porządek i tu będą miejsca pracy i podatki .

Fundusze Europejskie 2014-2020 - informacje ogólne

Rada Europejska podjęła kluczowe decyzje w sprawie budżetu unijnego na lata 2014-2020. Po zatwierdzeniu ich przez Parlament Europejski Polsce przyznano 72,9 mld euro na realizację polityki spójności. W wyniku przeliczenia cen stałych na bieżące wynegocjowana w lutym kwota wzrosła o ok. 13 proc. i wynosi 82,3 mld euro. Dodatkowo, otrzymamy ponad 252 mln euro na wsparcie bezrobotnej młodzieży.

Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju uczestniczy w pracach nad nowymi zasadami i systemem inwestowania pieniędzy unijnych. W niniejszej zakładce prezentowane są najważniejsze kwestie związane z przygotowaniem do nowego rozdania Funduszy Europejskich.

Ile funduszy na politykę spójności?

Z budżetu polityki spójności na lata 2014-2020 Polska otrzyma 82,5 mld euro. Środki te będzie można zainwestować m.in. w badania naukowe i ich komercjalizację, kluczowe połączenia drogowe (autostrady, drogi ekspresowe), rozwój przedsiębiorczości, transport przyjazny środowisku (kolej, transport publiczny), cyfryzację kraju (szerokopasmowy dostęp do Internetu, e-usługi administracji) czy włączenie społeczne i aktywizację zawodową.

Źródło - Ministerstwo Rozwoju Reginalnego
Dyskutujmy o faktach. Jak te pieniądze przerobić i ugryść aby jak najwięcej zostało ich w postaci projektów lokalnych, wsparcia małych i średnich przedsiębiorstw a nie o JKM, który nigdy nie będzie miał wpływu na politykę europejską bo jeżeli nawet wprowadzi 1 europosła to zapisze się do frakcji eurosceptyków i będzie tak jak zawsze wymachiwał szabelką. Bez jaj. Rozmawiajmy o poważnych sprawach . Realny wybór jest między PiS-em a PO bo tylko one mogą mieć cokolwiek do powiedzenia w nowej perspektywie 2014-2020. Cała reszta to ekwilibrystyka umysłowa i pajdokracja.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
9 kwietnia 2014r. o 21:34
"Piotr napisał o JKM. Anonimie wypunktowałeś pięknie postulaty KNP(oczywiście jak Ci tvn podyktował) jednocześnie nie dając swojej propozycji."

Mylisz się
http://nowaprawicajkm.pl/info/dokumenty-np/program-wyborczy-knp
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2161
#fobiak nieaktywny
9 kwietnia 2014r. o 21:46
"Z budżetu polityki spójności na lata 2014-2020 Polska otrzyma 82,5 mld euro."
wstyd i hanba
to taka mala grecja dostala od zaraz 300 miliardow
a my rocznie 14 miliardow przez 6 lat, nie wystarczy nawet na rzadowe premie i nagrody
nie ma sie czym podniecac, za te 82 miliardy unia wyssie nas na 500 miliardow
ze tez ja sie musze uzerac z slepakami... ech...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4335
#Pannazdzieckiem nieaktywny
9 kwietnia 2014r. o 21:54
~ napisał(a): ... Cała reszta to ekwilibrystyka umysłowa i pajdokracja.


Kurcze , Drogi Kolego spójrz na Ukupczyel , jaka różnica jest między Demokratami a Republikanami ? Czym różni się PO od PiS ?

Zastosowana autokorekta


Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.