Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Prezydent Bolesławca 2014

~ niezalogowany
18 października 2014r. o 9:09
~sam napisał(a):
~ napisał(a): A aplikacja jest?


Aplikacja u nauczyciela WOSu? :)


Chodzi o aplikację u Pana Macieja - prawnika z wykształcenia ;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ratuszowy niezalogowany
18 października 2014r. o 9:25
~ napisał(a):
~sam napisał(a):
~ napisał(a): A aplikacja jest?


Aplikacja u nauczyciela WOSu? :)


Chodzi o aplikację u Pana Macieja - prawnika z wykształcenia ;)
Myślałem że chodzi o Romana,sory.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~tutejszy niezalogowany
18 października 2014r. o 9:51
~ napisał(a):
~Gościu napisał(a): Maciej Maciej jesteśmy z tobą, Maciej Maciej na Prezydenta, Maciej Maciej dasz rade, Maciej Maciej wygrywaj !!!


A kto za to zapłaci ?
Poczytaj jego program jeśli potrafisz zrozumieć o co w nim chodzi.Są obietnice ale nie ma jak ich zrealizować bo;
Albo nie ma kasy
Albo decyzja zależy od kogoś innego.
Albo nie ma takiej potrzeby.
Kasa jest tylko dotychczas była wydawana na zaspokojenie ambicji kacyka a nie rzeczywistych potrzeb.Środki europejskie stały się pułapką dla wielu podobnych kacyków w kraju powodując zadłużenie a oddane do użytku fasadowe obiekty powodują wzrost kosztów.Ogromne pieniądze zostały w ten sposób w dużej mierze zmarnowane.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
18 października 2014r. o 10:03
Kto za to zaplaci?
Wystarczy nie wydawac kasy na Kocham Bolec.Info y tylko potrzebne rzeczy. Wystarczy przyciac i zmniejszyc liczbe stolkow partii prezesow. Teraz stawiane sa kolejne pomniki. Skad wiesz ze za 2 lata nie wybuduja 4 kina czy piatego basenu? Czas inwestowac w ludzi. Fakt moze mniej sie to swieci na zewnatrz, ale sa sprawy wazniejsze. Panie Macieju jestesmy z Panem

Zastosowana autokorekta

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
3688
#Pynchoon nieaktywny
18 października 2014r. o 10:34
MÓJ SUBIEKTYWNY RANKING

Niby mamy 5 kandydatów na prezydenta ale sama kampania jest niezauważalna i mdła. Mogę się przecież z jakimś kandydatem nie zgadzać, mieć inny pogląd na daną sprawę, jednak mimo wszystko chciałbym wiedzieć co ma do zaproponowania miastu i mieszkańcom, co planuje jeśli zostanie prezydentem.

Dlatego przygotowałem mój subiektywny ranking kandydatów na prezydenta, wyłącznie pod kątem tego czy i jak prezentują swój program oraz osobę. Nie oceniam wcale merytorycznej zawartości, każdy może zrobić to sam, a wyłącznie to czy kandydaci mają cokolwiek do przekazania i jak to robią. Ponieważ ranking jest subiektywny, oceniam jak bardzo konkretne są propozycje kandydata, czy za 2 lub 3 lata będę mógł skontrolować to co kandydat zrobił, czy może jego program był na tyle ogólny, że nie ma czego skontrolować.


Liderzy: Piotr Żak i Maciej Małkowski – ze wskazaniem na tego pierwszego.

1. Piotr Żak

Pan Piotr ma najpełniej przygotowany program (oczywiście można rozwinąć więcej punktów programu, ale w porównaniu do pozostałych jest liderem konkretności, niestety podobnie jak inni unika stwierdzenia, że coś konkretnego może zrealizować już w roku 2015 lub 2016):

http://piotrzak.boleslawiec.pl/moj-program-wyborczy-dla-miasta-boleslawiec/

dodatkowo kandydat założył „kampanijny” profil na FB

https://www.facebook.com/architektpiotrzak


2. Maciej Małkowski

Informacje o tym kandydacie odnalazłem najwcześniej, przedstawił założenia programowe (bardzo mało konkretne), teraz dobrze byłoby aby powiedział coś bliżej o swoim programie (jeżeli kandydat proponuje zwolnienia podatkowe dla nowych i rozwijających się firm, może sprecyzować co dokładnie proponuje tym firmom, czy zwolnienia przedmiotowe w mieście, czy podział wysokości stawek podatku w różnych obszarach miasta, czy może jakaś forma pomocy de minimis (w zamian za stworzenie pewnej ilości stanowisk pracy, zwiększenie zatrudnienia, zwolnienia od podatku na x czasu)). Założenia programu można znaleźć na stronie:

http://maciejmalkowski.pl/kandyduje/

oraz informacje na profilu FB

https://www.facebook.com/maciejstanislawmalkowski


Po tych dwóch kandydatach widzę przepaść i mamy kolejnych dwóch kandydatów, obecnego prezydenta Romana oraz Pana Moszczyńskiego. Tutaj ciężko wskazać lidera, ale za aktywność chyba Pan Moszczyński, czyli:


3. Przemysław Moszczyński

Nie ma strony WWW kandydata, mamy tylko profile FB - Pana Przemysława i Waszej Rady, na obu trochę wpisów ale bardzo mało informacji o planach przyszłego prezydenta dla miasta. Co irytujące, na profilu komitetu muszę poprosić o podanie adresu strony WWW, czyżby to była aż taka tajemnica.

https://www.facebook.com/przemek.moszczynski

https://www.facebook.com/pages/Wasza-Rada-Miasta-Boles%C5%82awiec/113937378675480?sk=timeline


4. Piotr Roman

Jest strona WWW komitetu, nie ma kandydata. Na stronie faktycznie brak jakichkolwiek informacji, żadnego programu. Od prezydenta walczącego od reelekcję oczekiwał bym czegoś znacznie bardziej profesjonalnego.

http://kwwpiotraromana.pl/index.php


5. Szymon Pogoda

Ostatnie miejsce, kandydat PIS, pseudonim operacyjny „ partyzant ”, za doskonałe ukrywanie jakichkolwiek informacji o kandydacie, komitecie, czy programie. Jedynie co znalazłem w sieci to prywatny profil Pana Szymona, dziwne że adres profilu nie wskazuje, że należy on do Pana Szymona a do osobnika bombastic.fantastic.92:

https://www.facebook.com/bombastic.fantastic.92
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~wujek niezalogowany
18 października 2014r. o 11:19
Dobra analiza Pynchoon. Widac ze odpowiedzialnie pochodzisz do wyborow i za to szacun. Co do Twojego lidera p. Zaka, to pamietaj ze jest on w zamian Przybylskiego. Czuc, ze program ktory przedstawia tylko posiada elementy jego autorstwa. Zostal raczej przygotowany przez macherow powiatowych PO dla marszalka. Ostal sie zatem ten program w schedzie p. Zakowi. Pamietam, ze jak pan Zak nie mial zadnego programu, wiele tez powtarzal po p. Malkowskim. Dla mnie taki kandydat w zastepstwie jest malo wiarygodny. Zapewne jeszcze 2 mce temu nie snilo mu sie ze bedzie kandydatem. Do pozostalych sie nie odnosze bo nie ma do czego. Natomiast zbulwersowany jestem faktem ze Roman na mniej niz miesiac do wyborow... Olewka wyborcow totalna. No ale on akurat ma swoj zelazny elektorat ktory nie rozumie tylko glosuje.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Olaf niezalogowany
18 października 2014r. o 11:45
Panie Pynchoon, dla mnie kandydat, który anonimowo i tchórzliwie obraża innych w internecie (pisała o tym konkurencja) nie może być liderem, nawet jeśli ma program dobry napisany przez nie wiadomo kogo. Kto w małych sprawach jest nie w porządku ten i w dużych nie będzie. Także całe to niby PO SLD i Bóg wie jeszcze co tam, przebrane w niepartyjne maski to jedna wielka maskarada. Nie daj się Pan zwieść iluzji.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
3688
#Pynchoon nieaktywny
18 października 2014r. o 13:46
~Olaf napisał(a): Panie Pynchoon, dla mnie kandydat, który anonimowo i tchórzliwie obraża innych w internecie (pisała o tym konkurencja) nie może być liderem (...).


Tak jak pisałem nie oceniam merytorycznie osoby lub programu ale sposób ich prezentacji, moja ocena dotyczy wyłącznie tej kwestii. Oczywiście chciałbym aby swoją prezentacją pozostali kandydaci poruszali się w kierunku metody, który obrała osoba nr 1 na mojej liście, ale to tylko ze względu że mnie interesuje konkretny pomysł kandydata.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.