Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

WOŚP -- chwała czy porażka ?

~ niezalogowany
11 stycznia 2015r. o 1:00
Mnie doprowadzają do szału teksty typu "żebyście nie musieli korzystać ze sprzętu WOŚP", "nie dajecie to się nie wtracajcie" i inne tego typu. Wskazują one ewidentnie, że nie zapoznali się bliżej z dokumentacją firmy owsika. Nie wiedzą, że mam prawo sie odezwać, bo są tam moje pieniądze oddane w formie podatku.
Druga sprawa, Matka Kurka w swoim ostatnim artykule podał, że były przypadki, że dzieci zmarły mimo sprzętu od owsika.
Nie chcę dyskutować, więc sajo nara
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
11 stycznia 2015r. o 1:28
Nie ma się co produkować-tępym ludziom wierzącym w to co w telewizji oczu nie otworzysz.
Ja też dawałam na orkiestrę, ale kilka lat temu przejrzałam i zrozumiałam dla kogo to interes. A ze sprzętu jeśli będzie trzeba będę korzystać, bo jest on zakupiony za MOJE pieniądze, z moich podatków, które poszły na organizację tego cyrku, a że zarobi na tym Owsiak, na to się nie godziłam, ale nikt mnie o zdanie nie pytał.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
11 stycznia 2015r. o 2:12
Łukasz Warzecha dla wp napisał(a):
Jeśli nie podoba ci się WOŚP, to zadeklaruj, że w razie czego ty ani nikt z twoich bliskich nie będzie korzystał z kupionego przez nią sprzętu. Ten demagogiczny argument powtarza ostatnio sam Owsiak. Powtórzyła go też broniąc go - ku mojemu wielkiemu rozczarowaniu - Janina Ochojska.

Otóż nie ma powodu, aby krytyk WOŚP deklarował niekorzystanie z kupionego przez nią sprzętu. Z chwilą, gdy sprzęt ten trafia do publicznej służby zdrowia, ma służyć wszystkim opłacającym składki zdrowotne i nie ma najmniejszego znaczenia, czy kupiła go WOŚP, filantrop z Emiratów Arabskich czy wójt gminy Pimpolewo Dolne. Do sprzętu służącego publicznej służbie zdrowia mają prawo wszyscy obywatele i nie musi ich w najmniejszym stopniu interesować jego pochodzenie.

A co ty zrobiłeś, żeby pomóc innym? Najpierw sam załóż taką organizację, a potem krytykuj. Kolejny demagogiczny argument. Po pierwsze - każdy ma do spełnienia swoją rolę w życiu. Fakt, że ktoś nigdy nie rządził krajem i rządzić nie będzie, nie oznacza, że nie ma prawa krytykować rządzących. Ktoś, kto nigdy nie zagrał ani jednej nuty na skrzypcach, ma prawo skrytykować to czy inne wykonanie koncertów skrzypcowych Vivaldiego. Gdyby potraktować ten pseudoargument serio, każdy z nas miałby prawo do krytyki jedynie w tej dziedzinie, w której ma osobiste doświadczenie. To oczywisty absurd.

wiecej http://wiadomosci.wp.pl/kat,1035641,title,Lukasz-Warzecha-dla-WPPL-Cyrk-Owsiaka-czyli-nie-dajmy-sie-zwariowac,wid,17167267,wiadomosc.html?ticaid=11423b
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~gość niezalogowany
11 stycznia 2015r. o 6:45
Jesteście żałośnie zazdrośni. Założycie sobie taką firmę i róbcie pieniądze. Nikt wam nie broni. To wy będziecie decydować wtedy ile oddajcie na pomoc a ile weźmiesz dla siebie. Tak to jest w biznesie. Myślicie że Owsiak przejmuje się tymi smiesznymi tekstami "juz nie dam, nie daje". Otóż ma to gdzieś i dalej robi swój biznes. A wy dalej placzcie... Ze nie dacie...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
11 stycznia 2015r. o 6:57
http://kontrowersje.net/do_puszki_owsiaka_12_groszy_tylko_nie_p_acz_prosz
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
11 stycznia 2015r. o 9:09
~ napisał(a): http://kontrowersje.net/do_puszki_owsiaka_12_groszy_tylko_nie_p_acz_prosz


Piękna flota BMek ;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~obiektywny niezalogowany
11 stycznia 2015r. o 9:58
falco napisał(a): :)

dla mnie wkładanie do puszki nawet tej jednej straciło sens po ''przekręcie'' jaki miał miejsce w Bolesławcu...
teraz tylko konto wchodzi w rachubę... ;) nawet jeśli bym miał być jedynym mieszkańcem tego grajdołka spacerującym bez ''serduszka'' ;)

tu masz rację, wpłata na konto daje 100% gwarancję, że pieniądze są transparentnie wydane (wyjątek od reguły to wpłata na konto dla ojca dyrektora ). A co do lokalnych "działaczy" społecznych to są oni takimi "uczciwymi obserwatorami" typu "Komentarz Pana M", sam nie umiem innemu nie pozwolę, do tego mogę jeszcze dorzucić kilka bardzo znanych publicznie nazwisk. Najlepiej im wychodzi narzekać na innych, bo inni kradną, oszukują itp. Co roku mamy to samo, nagonka bezpośrednia lub pośrednia na WOŚP. Z jednej strony kler, który nigdy nie ukrywał, że nie toleruje konkurencji w "czynieniu dobra" z drugiej strony mamy nieudaczników, którzy w ten sposób próbują robić karierę polityczną ;(
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
11 stycznia 2015r. o 10:06
PanM napisał(a):
Zatem odpowiadam ;
Szara strefa nie jest wymysłem przedsiębiorców ani ich pracowników.Szara strefa to obrona przed ekonomiczną śmiercią .Przed niechybną stratą wszystkiego co ludzie posiadają.
Wynika ona z braku przyzwoitej minimalnej krajowej oraz w tej samej wysokości KWOTY WOLNEJ .
Państwo Polskie wkłada swoje łapy do kieszeni obywatele zanim on zapracuje na własne przetrwanie.
Pracowanie na czarno bez prawa do urlopu , opieki zdrowotnej za najniższą stawkę nazywasz " OSZUKIWANIEM FISKUSA "
A czym jest branie nagród , i innych fantów przez administrację ? Czy nie zwykłym złodziejstwem ?

Na koniec jak szanowny anonimie czytałeś mój wpis że doszukałeś się w nim ataku na WOŚP ?

My obywatele jesteśmy poddanymi tych których wybraliśmy .Jesteśmy całkowicie od nich zależni.
Poziom życia obywateli zależy od umiejętności rządzących .
W POLSCE DO MISTRZOSTWA OPANOWALI ONI OKRADANIE NARODU.

Czy to nie przedsiębiorcy robią wszystko by w Polsce była jak najniższa płaca minimalna, ilu bolesławieckich milionerów płaci minimalne wynagrodzenia sami zarabiając dziesiątki tysięcy miesięcznie ? Tacy właśnie najczęściej krzyczą o wysokich podatkach oszukując swoich pracowników i fiskusa !! Chcesz uczyć uczciwości innych daj dobry przykład swoją osobą. Ja od każdej zapracowanej złotówki płacę podatek i ZUS, nie kradnę uczciwie pracuję na swoje wynagrodzenie często ponad 8h dziennie. Państwo mi nie pomaga, nie umarza długów bo... dużo zarabiam. Czy ty z czystym sumieniem możesz powiedzieć to samo ? Urzędnik często za 1.600 zł netto musi przeżyć cały miesiąc i słuchać takich bredni jakie ty piszesz, czy ty przeżyjesz za 1.600 cały miesiąc płacąc uczciwie podatek od każdej zarobionej złotówki ? Ja od państwa oczekuje tylko tego by uczciwie traktowało wszystkich.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA #pijezkranu
REKLAMA Orange zaprasza