Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAMrowka zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

WOŚP -- chwała czy porażka ?

~John niezalogowany
10 stycznia 2015r. o 18:45
Tyle składek zdrowotnych miesięcznie odplacamy że Państwo powinno wszystko zapewnić i nie był by potrzebny Pan Owsiak i jego bydełko które napycha swoje kieszenie dzięki nieświadomości ludzi. Przestance oglądać TVN, poczytajcie niezależną i zmieńcie swój owsiakopogląd
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
10 stycznia 2015r. o 19:28
na ''chwałę'' owsiakowego WOŚP-u ''pracują'' też tacy jak taki jeden z jakiegoś tam grajdołka... ;)

ale o tym cicho sza... ;) bo jeszcze się ktoś dowie ... ;)

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
10 stycznia 2015r. o 19:47
O WOŚP w "pigułce":
http://www.kontrowersje.net/do_puszki_owsiaka_12_groszy_tylko_nie_p_acz_prosz
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~obiektywny niezalogowany
10 stycznia 2015r. o 20:07
Ci co krytykują Owsiaka niech sami pokażą co potrafią, to że jest na niego nagonka jest zrozumiałe - zbiórkę robi w niedziele i jest konkurencją dla Caritas. Chciałbym, aby tak przejrzyste były finanse Caritasu i kleru jak są WOŚP, i aby Caritas i kler tyle dobrego zrobili dla polaków. Wspieram WOŚP od początku nie dlatego, że muszę ale dlatego, że chcę.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
10 stycznia 2015r. o 20:20
PanM napisał(a): Do Jurka Owsiaka i wszystkich sympatyków Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy .

Akcja ta to bardzo chwalebna karta w dziejach Polskiego wolontariatu oraz bardzo pozytywne świadectwo dla społeczeństwa .

Jednak z drugiej strony warto było by się pochylić nad problemem który w pewnym sensie przykrywają wszelkie charytatywne zrywy obywatelskie.

Otóż jak się ma wynik finansowy wszystkich dotychczasowych WOŚP - ów z sumą wydaną w zeszłym roku na 13 te pensje urzędnicze ?

Jak wygląda 600 000 000 / sześć set milionów / zebranych przez 22 lata w porównaniu z 5 000 000 000 / pięć miliardów /trzynastek pobranymi z kasy państwa przez urzędników ?

Otóż oni tylko w jednym roku i tylko jednej z nagród biorą ponad osiem razy więcej .
Czy to nie skłania do refleksji ?

[img=1420877142_nkofknk.jpg]

A ja się pytam jak się ma procent zaległości w opłatach podatku i ZUS w relacjach z pana płatnościami ? Ile podatku sam pan zapłacił ? Co właściwie ma piernik do wiatraka? A może zadajmy bardziej inteligentne pytanie ? np. Jak się mają finanse WOŚP z sumą wydaną na ratowanie bolesławiecki szpital, lub górnictwo w Polsce ? Dlaczego tak małe poparcie mają najbardziej rozgadani kandydaci na prezydenta bolesławca ?
A na poważnie nikt nikomu nie każe płacić, nie płacisz Przemku na WOŚP to nie zaglądaj im do kieszeni w tak perfidny, bezczelny i podły sposób. Chciałbyś być Ciebie tak ktoś porównywał. Wiem, że przedsiębiorcy nie lubią pracowników budżetówki szczególnie skarbówki i kontroli, zawsze narzekają. Prawda jest taka, że uczciwych można policzyć na palcach jednej ręki. Każdy mówi "kradną inni" a jak jego złapią za rękę mówi "przecież inni robią to samo i ich nie łapiecie" ot logika polskiego przedsiębiorcy. Czemu nie podejmiesz aktywnej działalności by ukrócić szarą strefę, zatrudnianie na czarno, oszukiwanie fiskusa. Znasz wielu kolegów prowadzących działalność ile oni "ukradli" pieniędzy nie płacą należnego podatku ? Z samego Bolesławca pewnie mógłbyś podać mnóstwo przykładów, czy przekroczą 600 mln zł za 22 lata jestem skłonny założyć się że tak. Czekam, aż podejmiesz "walkę" z niepłacącymi podatków :*
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11445
PanM
10 stycznia 2015r. o 20:22
~obiektywny napisał(a): Ci co krytykują Owsiaka niech sami pokażą co potrafią, to że jest na niego nagonka jest zrozumiałe - zbiórkę robi w niedziele i jest konkurencją dla Caritas. Chciałbym, aby tak przejrzyste były finanse Caritasu i kleru jak są WOŚP, i aby Caritas i kler tyle dobrego zrobili dla polaków. Wspieram WOŚP od początku nie dlatego, że muszę ale dlatego, że chcę.


Nie poddaję ani ocenie ani krytyce ludzi wspierających charytatywne akcje.
Wpisem tym chciałem zwrócić uwagę na fakt marnotrawienia przez władze ogromnego wysiłku oraz potencjału obywatelskiego .
Nie da się żyć z akcji choć by najlepszych i obdarzonych największą charyzmą .
Nie da się ani przeżyć , ani wyleczyć ani wykształcić .

Zatem bawmy się pomagajmy a jednocześnie nie zapominajmy czyim obowiązkiem jest czynić to z racji profesji.

Płacimy im za to szczodrze .Dajemy wszelakie przywileje .Dajemy limuzyny , dajemy zatrudniać rodziny i znajomych,dajemy emerytury , nagrody , telefony , darmowe wyżerki -- Płacimy aby działali w naszym interesie .

A jak jest ?

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
13051
#Virgo nieaktywny
10 stycznia 2015r. o 20:22
~obiektywny napisał(a): Wspieram WOŚP od początku nie dlatego, że muszę ale dlatego, że chcę.


Podzielam Twoje zdanie Obiektywny.Wspieram WOŚP od poczatku nie dlatego , że muszę ale dlatego ,że chcę.

Wydawałoby się ,że wszyscy wiedzą iż "skarbiec" państwowy jest bliski dna. I wysysa jakas pompa ssąco-tłocząca. ile się da jeszcze .Więc pomagam na ile mogę.Cieszy mnie fakt , że z jakiejś tam sumy , którą włożyłam do puszki , 1 zł został przekierowany na inkubator dla noworodka.

Nie chcesz ?? Nie dawaj ?? Ale nie ZMUSZAJ mnie do zmiany postępowania. Ciebie nie zmuszam.
Nie wstyd ci będzie , kiedy zwalony niemocą, zostaniesz np.zaintubowany i zadziała sprzęt zakupiony przez WOŚP ? Pamietaj o tym...

Są ludzie, którzy swym charakterem niszczą to co zbudowali rozumem, więc niech nie ranią tych ,których nie mogą zabić
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
10 stycznia 2015r. o 20:32
:)

nie było ani jednego roku abym ja i na pewno wielu innych ,nie dali nawet przysłowiowej ''złotówki''
ale dla mnie wkładanie do puszki nawet tej jednej straciło sens po ''przekręcie'' jaki miał miejsce w Bolesławcu...
teraz tylko konto wchodzi w rachubę... ;) nawet jeśli bym miał być jedynym mieszkańcem tego grajdołka spacerującym bez ''serduszka'' ;)

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza
REKLAMA CER-FAR zaprasza