Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA #pijezkranu
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Czarna Procesja Glinoludów z kukłą Piotra Romana
~ niezalogowany
22 sierpnia 2015r. o 23:42
~Monika napisał(a): Ludzie opamiętajcie się. To na Gliniadę , dla tych umazanych gliną jadą turyści z całej Polski i nie tylko. I to oni wtedy kupują ceramikę na targach. Po samą ceramikę jeździć nie muszą, bo znajdą ją bliżej siebie jeśli będą mieli ochotę. Jadą poczuć "ducha miejsca" spędzić miło czas zobaczyć coś interesującego. I nie jest to muzeum ceramiki, w którym wieje nudą. We Wrocławiu, Poznaniu, Berlinie nikt nie rozmawia o "świecie grzyba" czy o dniach Lwówka itd, mówi się o Gliniadzie. Pora zapomnieć o prywatnych kłótniach, trzeba myśleć o mieście , jego promocji. Więcej turystów to więcej pieniędzy dla miasta i mieszkańców, hotele, pokoje, kawiarnie itd. Ludzie jadą wziąć udział w nie mniej dziwnych wydarzeniach na świecie . Obrzucają się pomidorami, biegają z bykami czy toczą sery ulicami miasteczek..... . Umażmy się gliną i cieszmy się - po prostu........


...a poza tym to wszystko w porządku?
Nie wiem co palisz ale rzuć to bo zatruwa ci mózg.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
22 sierpnia 2015r. o 23:52
~ napisał(a): ...a poza tym to wszystko w porządku?
Nie wiem co palisz ale rzuć to bo zatruwa ci mózg.


Na pewno w porządku.:)
Niestety ale o Twoich wypocinach tego nie mogę napisać. :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
22 sierpnia 2015r. o 23:53
~ napisał(a): Jakie "nasze glinoludy" ? Ja na przykład ich nie cierpię i jestem szczęśliwy że w tym roku nie musiałem tej wiochy oglądać.
"Impreza znana w całym świecie", "wizytówka naszego kraju" ?
Trzeba mieć kompletnie popierdzielone w głowie żeby takie i.diotyzmy wypisywać !! :P

To czy Tobie się Glinoludy podobają, czy też nie, nie ma tu nic do rzeczy. Ważne jest to że mogą przyciągnąć dziesiątki tysięcy turystów. Ale po co jacyś obcy maja się szwędać po Twoim mieście? Przecież ani hotelu ani restauracji nie masz to i tak nic byś z tego nie miał. Aż boli jak się takie rzeczy czyta. Każdy nowy turysta w mieście to ładnych parę groszy, które wcześniej czy później i w Twojej kieszeni zagoszczą. Ale po co? Przecież Ciebie razi Gliniada i na złość babci nie weźmiesz szalika i czapki i odmrozisz sobie uszy.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
23 sierpnia 2015r. o 0:15
~ napisał(a):
~ napisał(a): Jakie "nasze glinoludy" ? Ja na przykład ich nie cierpię i jestem szczęśliwy że w tym roku nie musiałem tej wiochy oglądać.
"Impreza znana w całym świecie", "wizytówka naszego kraju" ?
Trzeba mieć kompletnie popierdzielone w głowie żeby takie i.diotyzmy wypisywać !! :P

To czy Tobie się Glinoludy podobają, czy też nie, nie ma tu nic do rzeczy. Ważne jest to że mogą przyciągnąć dziesiątki tysięcy turystów. Ale po co jacyś obcy maja się szwędać po Twoim mieście? Przecież ani hotelu ani restauracji nie masz to i tak nic byś z tego nie miał. Aż boli jak się takie rzeczy czyta. Każdy nowy turysta w mieście to ładnych parę groszy, które wcześniej czy później i w Twojej kieszeni zagoszczą. Ale po co? Przecież Ciebie razi Gliniada i na złość babci nie weźmiesz szalika i czapki i odmrozisz sobie uszy.


Turyści przyjeżdżają tu żeby obejrzeć i kupić naszą przepiękną ceramikę, zobaczyć prześliczne, kolorowe stroje uczestników parady i zabawić się a nie oglądać zafajdanych błotem dziwaków.
Bez tego glinianego dziadostwa, a raczej dzięki jego braku, turystów było w tym roku rekordowo dużo a jeśli będą mieli pewność że gliniada znikła z naszych ulic definitywnie, to w przyszłym roku będzie ich jeszcze więcej !!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
23 sierpnia 2015r. o 0:19
~ napisał(a):
~ napisał(a): Jakie "nasze glinoludy" ? Ja na przykład ich nie cierpię i jestem szczęśliwy że w tym roku nie musiałem tej wiochy oglądać.
"Impreza znana w całym świecie", "wizytówka naszego kraju" ?
Trzeba mieć kompletnie popierdzielone w głowie żeby takie i.diotyzmy wypisywać !! :P

To czy Tobie się Glinoludy podobają, czy też nie, nie ma tu nic do rzeczy. Ważne jest to że mogą przyciągnąć dziesiątki tysięcy turystów. Ale po co jacyś obcy maja się szwędać po Twoim mieście? Przecież ani hotelu ani restauracji nie masz to i tak nic byś z tego nie miał. Aż boli jak się takie rzeczy czyta. Każdy nowy turysta w mieście to ładnych parę groszy, które wcześniej czy później i w Twojej kieszeni zagoszczą. Ale po co? Przecież Ciebie razi Gliniada i na złość babci nie weźmiesz szalika i czapki i odmrozisz sobie uszy.


Pożyjemy, zobaczymy co przyciąga "turystów". W przyszłym roku też nie będzie marszu pomazanych - za 45 tysięcy z miejskiej kasy - to i turystów pewnie zabraknie?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
23 sierpnia 2015r. o 0:25
~ napisał(a): Pożyjemy, zobaczymy co przyciąga "turystów". W przyszłym roku też nie będzie marszu pomazanych - za 45 tysięcy z miejskiej kasy - to i turystów pewnie zabraknie?

Nie, nie zabraknie. Będzie ich pewnie znowu kilka tysięcy. Może to trochę mniej niż kilkadziesiąt tysięcy, które mogłaby przyciągnąć Gliniada. Ale przecież mamy krainę mlekiem i miodem płynącą i każdy z nas nie wie co z forsą robić więc po co nam dodatkowy kłopot. Niech sobie turyści jada obrzucać się pomidorami. A nam tu takich nie trzeba.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
23 sierpnia 2015r. o 0:32
~ napisał(a):
~ napisał(a): Pożyjemy, zobaczymy co przyciąga "turystów". W przyszłym roku też nie będzie marszu pomazanych - za 45 tysięcy z miejskiej kasy - to i turystów pewnie zabraknie?

Nie, nie zabraknie. Będzie ich pewnie znowu kilka tysięcy. Może to trochę mniej niż kilkadziesiąt tysięcy, które mogłaby przyciągnąć Gliniada. Ale przecież mamy krainę mlekiem i miodem płynącą i każdy z nas nie wie co z forsą robić więc po co nam dodatkowy kłopot. Niech sobie turyści jada obrzucać się pomidorami. A nam tu takich nie trzeba.


Turystów będzie więcej niż dotąd a kilkadziesiąt tysięcy to Nowak chciał wyrwać z publicznej kasy na zorganizowanie tego badziewia. :P
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
23 sierpnia 2015r. o 0:47
~ napisał(a):
~ napisał(a):
~ napisał(a): Pożyjemy, zobaczymy co przyciąga "turystów". W przyszłym roku też nie będzie marszu pomazanych - za 45 tysięcy z miejskiej kasy - to i turystów pewnie zabraknie?

Nie, nie zabraknie. Będzie ich pewnie znowu kilka tysięcy. Może to trochę mniej niż kilkadziesiąt tysięcy, które mogłaby przyciągnąć Gliniada. Ale przecież mamy krainę mlekiem i miodem płynącą i każdy z nas nie wie co z forsą robić więc po co nam dodatkowy kłopot. Niech sobie turyści jada obrzucać się pomidorami. A nam tu takich nie trzeba.


Turystów będzie więcej niż dotąd a kilkadziesiąt tysięcy to Nowak chciał wyrwać z publicznej kasy na zorganizowanie tego badziewia. :P
Nowak chciał wyrwać, miasto nie dało a za chwilę samo wydało na organizację TE SAME NASZE PIENIADZE.Dlaczego "CERAMICY " nie sponsorują tej imprezy?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.