Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Orange zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Prawo i sprawiedliwość po "pisowsku"

2900
#falco nieaktywny
10 grudnia 2015r. o 21:06
no jak tam ''...y''?
wysłaliście już listy ''gratulacyjne'' do sędziny :| z Myślenic?
za ''wzorcowe'' poprowadzenie sprawy pewnej kobiety ...

pytam bo niewiele dzisiaj czytałem waszych ...wypowiedzi :D myślę że nic nie straciłem na tym a raczej zyskałem...
ale co zauważyłem
gover po wielokroć dał głos... :D
no i co ważniejsze -szykuje się jakąś imprezka
jakieś tam rzucanie do celu :D

strach powiedzieć ''kto jest bez winy ...itd. itd'' bo jest was tu tylu że ho ho... :D


Zastosowana autokorekta


"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
9984
#gover nieaktywny
10 grudnia 2015r. o 21:33
falco napisał(a): no jak tam ''...y''?
wysłaliście już listy ''gratulacyjne'' do sędziny :| z Myślenic?
za ''wzorcowe'' poprowadzenie sprawy pewnej kobiety ...

pytam bo niewiele dzisiaj czytałem waszych ...wypowiedzi :D myślę że nic nie straciłem na tym a raczej zyskałem...
ale co zauważyłem
gover po wielokroć dał głos... :D
no i co ważniejsze -szykuje się jakąś imprezka
jakieś tam rzucanie do celu :D
strach powiedzieć ''kto jest bez winy ...itd. itd'' bo jest was tu tylu
że ho ho... :D

Jednak jestes poluszny i dales glos. Dziekuje.


Dopisane 10.12.2015r. o godz. 21:33:

Pynchoon napisał(a): zwracali się do prezydenta, aby zaczekał na orzeczenie TK i nie podejmował pochopnych decyzji.

Rowniez Pan Prezydent zwracal sie do rzadzacych, aby nie podejmowali decyzji na koniec kadencji. Wybrali jednak swoich sedziow TK.

Zastosowana autokorekta

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
10 grudnia 2015r. o 21:52
Jeśli piszesz pan prezydent nie kazał ,kazać to se mógł w kiblu a nie w sejmie,pisowski aparatczyk.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
10 grudnia 2015r. o 21:57
ty po wielokroć :D
i nie musiałem prosić :D
co dzisiaj zrobiłeś dla prezesa bo ja dla niego nic ale dla siebie wiele...

nie wysilaj się ,nie odpisuj ...
za chwilę cisza nocna więc nie dawaj głosu... ;)

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
10 grudnia 2015r. o 22:01
falco napisał(a): ty po wielokroć :D
i nie musiałem prosić :D
co dzisiaj zrobiłeś dla prezesa bo ja dla niego nic ale dla siebie wiele...

nie wysilaj się ,nie odpisuj ...
za chwilę cisza nocna więc nie dawaj głosu... ;)

Oni prezesowi do snu robią laskę :P
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
9984
#gover nieaktywny
10 grudnia 2015r. o 22:01
falco napisał(a): ty po wielokroć :D
i nie musiałem prosić :D
co dzisiaj zrobiłeś dla prezesa bo ja dla niego nic ale dla siebie wiele...

nie wysilaj się ,nie odpisuj ...
za chwilę cisza nocna więc nie dawaj głosu... ;)

Tu juz dales glos. Jeszcze na HydePark daj glos.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~xl niezalogowany
10 grudnia 2015r. o 22:05
~Tępaki doszukują się tępoty u normalnych napisał(a):
~IV RP napisał(a): No i macie tępaki , chcieliście dyktatury pisowskiej to będziecie mięli ,w każdą miesięcznicę Smoleńską będziecie musieli chodzić na mszę i składać datki na PIS.Ponadto będą salwy honorowe wojsk podległych największemu psycholowi IV RP.


Mamy do czynienia z masowym bezmóżdżem, idiotyczną histerią, pustym biciem piany.
Ludzie, którym wyprała mózgi Platforma wieszczą koniec świata, gwałt na demokracji, katotaliban. Demokracja i Konstytucyjny Trybunał nie przeszkadzały okraść emerytów na 150 mld zł (a dopiero teraz deb$le płaczą że emerytury będą niższe, kiedy przywróci się normalny wiek emerytalny!). Bezmózgom nie przeszkadzała likwidacja stoczni i polskiego przemysłu, BILION ZADŁUŻENIA (nie do spłacenia!), nie przeszkadzało "robienie laski" w polityce zagranicznej (za friko!), nie przeszkadzało wypędzenie wszystkich młodych i dynamicznych na zmywaki za granicę, tysiące afer codziennie, obsadzenie 100% Trybunału przez funkcjonariuszy PO!
Wreszcie nie wiedzą że za PIS WSZYSTKIE wskaźniki gospodarczo ekonomiczne i wszystkie ceny były niższe, a po PO został tylko "H_j, d_pa i kamieni kupa" i że państwo polskie istnieje tylko teoretycznie.

Obudzili się i dostrzegli zagrożenie dopiero, gdy pogoniono tę hołotę mniejszych złodziejaszków (jak Komoruski z obrazami i sokowirówką) i tych wielkich aferzystów, zdrajców i niszczycieli!
Nagle bawią się w znakomite wróżki! Ja na waszym miejscu zapadłabym się pod ziemię i weszła choćby w mysią dziurę! Co Pis zrobi nikt tego nie wie, ale NIE MOŻE zrobić gorzej niż to co zrobiła Platforma!
I nie będzie mógł nic zrobić zanim nie odetnie od koryta ryjów wszystkich świń i rozpędzi na 4 wiatry tych nędzników i sprzedajnych sędziów z Bożej Łaski, którym nagle przypomniała się Konstytucja. Gdzie była ta Konstytucja i te lamenty jak kradli 150 mld emerytom, gdzie była jak do spółki z Platformą Trybunał obsadzał się sam w 100% funkcjonariuszami partyjnymi, którzy w gruncie rzeczy prawo i konstytucję mają tam gdzie wiecie ?!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
3688
#Pynchoon nieaktywny
10 grudnia 2015r. o 22:10
~ napisał(a): Problem w tym, że to prezes TK z 2 innymi sędziami napisał DLA SIEBIE niezgodną z konstytucją ustawę! Na dodatek orzekanie we własnej sprawie jest sprzeczne z fundamentami prawa.

Platforma popełniła szereg błędów formalnych w procesie wyboru. Otóż w prawie polskim istnieją dwie konkurencyjne procedury wyboru sędziów. Jedna jest w przyjętej przez PO ustawie z 25 czerwca 2015 r. o TK. Drugą zawiera Regulamin Sejmu. Obie są względem siebie konkurencyjne, bo zawierają różne regulacje. W ustawie podmiotem uprawnionym do zgłaszania kandydatów jest „Prezydium Sejmu oraz grupa do najmniej 50 posłów”. W Regulaminie to „Prezydium Sejmu albo grupa co najmniej 50 posłów”. Różnica jest powalająca, bo w pierwszym przypadku wymienione podmioty muszą działać razem, a w drugim zgłaszają kandydatów oddzielnie. Oba akty zawierają też różne terminy procedowania. I co robi PO? Kandydatów zgłasza Prezydium Sejmu (Regulamin), ale procedowanie przebiega w terminach ustawowych. Dlatego efektem jest nieważność procedowania. Nie zależnie od oceny, która procedura jest ważniejsza, zgodnie z prawem można procedować wyłącznie na podstawie jednej. Nie wolno wybierać sobie przepisów z obu, tak jak procedującemu wygodnie.

Warto podkreślić, że wybór jest czynnością prawną nazywaną konwencjonalną. Oznacza to, że aby był ważny musi być przeprowadzony w ramach narzuconych pewną proceduralną konwencją: dokonany przez właściwe organy, we właściwym trybie i terminach. Jak widać z powyższego, u podstaw procedowania Platformy znalazł się „grzech pierworodny”, który spowodował, że wybór nie doszedł do skutku. I wcale nie trzeba już udowadniać innych błędów, choć były liczne, bo ten fundamentalny wystarczy. W efekcie uchwały Sejmu z 8 października 2015 r. to tylko zadrukowane kartki papieru, dlatego Sejm VIII kadencji słusznie określił je jako „pozbawione mocy prawnej”. Stąd nie ma żadnego unieważnienia wyboru, tylko ciągle otwarta jest ta pierwotna możliwość wyboru sędziów na wakaty.
http://wpolityce.pl/polityka/273403-cztery-konkrety-czyli-cala-prawda-o-skoku-na-trybunal-konstytucyjny-analiza


Dobrze, powiedzmy że pomijam fakt, że autor artykułu, który cytujesz to prof. Muszyński, który został wybrany przez PIS na sędziego, zatem był bezpośrednio zainteresowany w tej sprawie, w szczególności udowadnianiem, że uchwały z dnia 8.10.2015 roku to "to tylko zadrukowane kartki papieru".

Pan Profesor uważa że są pozbawione mocy prawnej, ponieważ, zgodnie z ustawą o TK podmiotem uprawnionym do zgłaszania kandydatów jest „Prezydium Sejmu oraz grupa do najmniej 50 posłów”, a kandydatów objętych uchwałą z dnia 8.10.2015 zgłosiło jedynie Prezydium, a ma być Prezydium i 50 posłów. Nie zgadzam się z taką opinią ale dobrze, przyjmijmy, że ma rację.

Pana Profesora, zgodnie z uchwałą Sejmu z dnia 2 grudnia 2015 roku powołano na sędziego na podstawie dokładnie takich samych przepisów jak w odniesieniu do uchwały z dnia 8.10.2015. I pytanie kto zgłosił kandydaturę Pana Profesora, czy Prezydium i 50 posłów razem? Zgodnie z drukiem sejmowym nr 56 jego zgłoszenia dokonało: "Kandydat zgłoszony przez posłów Klubu Parlamentarnego Prawo
i Sprawiedliwość", ale bez Prezydium.

Czyli zgodnie z tezą Pana Profesora, uchwała o jego wyborze "to tylko zadrukowane kartki papieru", pytanie zatem dlaczego poszedł do prezydenta składać ślubowanie, jeśli rzeczywiście tak twierdzi i uważa?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.