Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Przedszkole Bajka zaprasza
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Ksiądz chodzi po kolędzie, co sądzimy o tej wizycie
~ niezalogowany
5 stycznia 2016r. o 19:12
Przeprosiłeś ?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
5 stycznia 2016r. o 19:51
(...)''Gdy zwykły człowiek zaczyna myśleć o samobójstwie, często ratunku szuka w Kościele, ale gdzie z podobnym problemem powinien udać się ksiądz? Rosnąca liczba samobójstw wśród polskich księży pokazuje, że o ratunek w takiej sytuacji bardzo trudno, a z duchowieństwie dzieje się coś naprawdę złego. Jak zwracają uwagę sami księża, szczególnie źle jest w diecezji tarnowskiej.
ADVERTISEMENT

Do ostatniej tragedii doszło tam 19 kwietnia. Ksiądz Wojciech, wikary w parafii św. Elżbiety Węgierskiej w Starym Sączu, nie przyszedł na lekcję religii do szkoły, w której uczył. Gdy jej dyrektorka zadzwoniła na plebanię, dowiedziała się, że ksiądz nie żyje. Kilka godzin wcześniej popełnił samobójstwo w swoim mieszkaniu. Po śmierci ks. Wojciecha w okolicy pojawiły się plotki, że przyczyną jego dramatycznego odejścia było uwikłanie się w romans z zamężną kobietą. Jej partner miał się o tym dowiedzieć i nakryć kochanków. (...)


samobójca?...za płot z nim? ;)

to nie z tefałenu... :D

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~mdos hack niezalogowany
5 stycznia 2016r. o 19:52
Co sadzimy o wizycie? Sądzimy, że ów wizyta jest na tyle niepotrzebna ludziom myślącym, że w tej dobie nie powinno jej wogóle być. Dlaczego tak myślimy? Jezus Chrystus-prekursor wędrówek i pomocy ludziom- poprzez swoje spotkania z wiernymi nauczał, wspierał nic w zamian nie żądając. Szczególnie należy tu podkreślić i zaakcentować sakramenty,które to są wpisane w kanon chrześcijaństwa, przybliżające wiernego do Boga. Niech mi ktoś wyjaśni, jak do tego doszło by ksiądz-rzekomy sługa Boży- udzieli komuni świętej dziecku po uiszczeniu opłaty w wysokości ok 2000zł?! Dotyczy to chrztu, pogrzebu o zróżnicowanych kwotach. Co z tego wynika? Ano wynika zakłamanie. Wiara kosztuje, a w oczach księdza i jego grupy faryzeuszy najwierniejszy ten kto da najwięcej, oczywiście co łaska. Jest jednak garstka duchownych z powołania,którzy pomagają ludziom jak się da. Ale pozostała ilość to zwykła banda wyłudzaczy,cwaniaków, pasibrzuchów, pedofili i innych patologii. Jak chcą zarabiać to opodatkować te kwoty skur_$%#@om. Łapska wyciągają,jeszcze żądania mają. To nie żadna działąlność misyjna tylko zarobkowa.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
14407
#mecenaso nieaktywny
5 stycznia 2016r. o 20:10
ja dobrze napisane oj dobrze napisane ;) ;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~xy niezalogowany
5 stycznia 2016r. o 21:00
co mozna myslec o takiej sytuacji? W sobote ma chodzic ksiadz po koledzie a we wtorek ministranci chodza po domach i roznosza koperty na ekstra datki z wyszczegolnieniem na co. Rozbudowa iremont kosciolow, pomoc potrzebujacym, utrzymanie i sprzatanie kosciolow. Trzeba podac nazwisko i adres . Ja uwazam ze to przegiecie i zastanawiam sie czy przyjme ksiedza a jak go przyjme to nie wiem czy utrzymam nerwy i mu niawygarne
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~krysia niezalogowany
5 stycznia 2016r. o 21:16
Nie mam nic do księży i kolędy. Ale w tym roku dostałam szału. Jak można wysłać po kolędzie kleryka czyli jeszcze nie księdza, którego parafianie w ogóle nie znają. To człowiek czeka , przygotowuje się i czeka na konkretnego księdza z parafii, a tu wchodzi zupełnie obcy człowiek. O czym z nim rozmawiać , dzieci niewyraźnie patrzą, pytają co to za ksiądz? Proboszcz Kusik przesadził.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
5 stycznia 2016r. o 21:16
~xy napisał(a): co mozna myslec o takiej sytuacji? W sobote ma chodzic ksiadz po koledzie a we wtorek ministranci chodza po domach i roznosza koperty na ekstra datki z wyszczegolnieniem na co. Rozbudowa iremont kosciolow, pomoc potrzebujacym, utrzymanie i sprzatanie kosciolow. Trzeba podac nazwisko i adres . Ja uwazam ze to przegiecie i zastanawiam sie czy przyjme ksiedza a jak go przyjme to nie wiem czy utrzymam nerwy i mu niawygarne


To jest hierarchia ważności. Przepraszam zależności.
Watykan potrzebuje kasy, biskupi potrzebują kasy, proboszcz potrzebuje kasy żeby zabezpieczyć potrzeby tych pierwszych. Ksiądz "po kolędzie" ma za zadanie zabezpieczyć wydatki proboszcza.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
5 stycznia 2016r. o 23:46
a więc nie przychodzi ksiądz ...
przychodzi poborca by ''strzyc owieczki'' :D
a te durne jak czytam -nawet biorą chwilówki :D

niesamowite.... :|

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.